Podaruj niemowlętom zdrową przyszłość… Podaruj wczesną interwencję ID: yrbgnm

Podaruj niemowlętom zdrową przyszłość… Podaruj wczesną interwencję ID: yrbgnm

10 zł z 10 000 zł

0%

10 zł

10 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

31.10.2020r

1

1

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dziś, w imieniu podopiecznych Fundacji Otwarte Ramiona, prosimy o Waszą pomoc w zebraniu 10 000 zł by objąć programem wczesnej interwencji 10 dzieci z  rodzin będących w trudnej sytuacji  finansowej. 

Nasza Fundacja od 20 lat zajmuje się pomocą dzieciom, które w wyniku nieprawidłowości okołoporodowych są zagrożone trwałym kalectwem. Dzięki Wam dostęp do wczesnej interwencji, dla najsłabszych i najbardziej bezbronnych, może stać się łatwiejszy...

xdd289d4939166b2.jpeg

Każde z dzieci objętych programem, w ramach zebranych środków otrzyma profesjonalną poradę fizjoterapeuty oraz 8 zabiegów rehabilitacyjnych, a także  ich rodzice otrzymają wiedzę jak należy pracować z maluszkami  w domu. 

 

Dostęp do specjalistów zawsze był trudny. Niewystarczająca liczba lekarzy specjalizujących się w diagnozowaniu problemów u niemowląt oraz długie kolejki i presja czasu, który odgrywa kluczową rolę w podjęciu wczesnej interwencji  to czynniki, które zawsze spędzały sen z powiek rodzicom nowonarodzonych dzieci, które już od samego początku borykają się z wyzwaniami rozwojowymi.

 

Dziś, w dobie pandemii Covid-19, powyższe problemy są jeszcze poważniejsze, kolejki jeszcze dłuższe, a zdiagnozowanie problemów u maluszków i szybkie wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji bywa często niemożliwe… Koszty prywatnej opieki i wizyt u prywatnych specjalistów, to koszt przekraczający możliwości wielu rodzin szukających pomocy w Fundacji.

t88e24151bc138d7.jpeg 

Dlatego, wychodząc naprzeciw rodzicom i dzieciom, a jednocześnie korzystając z naszego doświadczenia, chcemy ułatwić dostęp do wczesnej interwencji tym wszystkim, którzy tego potrzebują. Udostępnienie bezpłatnej rehabilitacji dla niemowląt oraz porad doświadczonego fizjoterapeuty blisko miejsca ich zamieszkania to sprawa kluczowa dla ich całego życia.

 

NIESTETY NIC NIE JEST ZA DARMO 

ZDROWIE JEST BEZCENNE, ALE WALKA O NIE JEST KOSZTOWNA...

 

Zbieramy środki na uruchomienie programu wczesnej interwencji dla niemowląt pochodzących z rodzin mających poważne trudności finansowe, których nie stać na zapewnienie dzieciom prywatnej, specjalistycznej opieki.

qee783fb1c08ce03.jpeg 

Wczesna interwencja jest fundamentalna w kontekście jak najszybszego rozpoznawania problemów w rozwoju dziecka oraz objęcia go właściwą opieką. Tu liczy się czas, a każdy dzień zwłoki może mieć nieodwracalne konsekwencje zdrowotne dla jego rozwoju. dziecka.

 

Wczesna interwencja to jedyna szansa na istotne zminimalizowanie lub nawet całkowite pokonanie występujących problemów i trudności rozwojowych. 

e8f8b0defabf9099.jpeg 

Zastosowanie wczesnej rehabilitacji może w znaczącym stopniu zmniejszyć ryzyko narażenia dziecka na różne opóźnienia rozwoju. Dzięki szybko podjętym profesjonalnym zabiegom rehabilitacyjnym możemy sprawić, aby dziecko zaczęło się prawidłowo rozwijać oraz zmniejszyć dysfunkcję ruchową. Rehabilitacja podjęta w ramach wczesnej interwencji pomaga we wszechstronnym rozwoju niemowląt, które mają kłopoty z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożenia albo urodziły się przedwcześnie.

Maluszki, aby dogonić rówieśników potrzebują odpowiedniej stymulacji. Podczas sesji rehabilitacji metodami NDT Bobath i Vojdy, terapeuta ćwiczy całe ciało dziecka, aby w ten sposób dostarczyć mu odpowiednich bodźców czuciowych i doznań ruchowych. 

uaa3e51a63cc09b6.jpeg 

Fundacja Otwarte Ramiona dysponuje wyremontowanym gabinetem do ćwiczeń z maluszkami. Współpracujemy z doskonałymi lekarzami i fizjoterapeutami.

 

Dzięki Wam możemy zwiększyć dostępność wczesnej interwencji dla kolejnych dzieci których rodzice mają ciężką sytuację materialną. Razem wyrównajmy ich szanse na lepsze jutro!

 

Zbieramy 10 000 zł, co pozwoli nam objąć opieką 10 maluszków. Prosimy o poMOC!


Wpłacający1

 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 275 zrzutek

i zebrali

332 370 583 zł


A ty na co dziś zbierasz?