id: z2nysa

Ja biegnę, Ty pomagasz - zbiórka na leczenie Dominiki

Ja biegnę, Ty pomagasz - zbiórka na leczenie Dominiki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
26 845 zł z 30 000 zł
89%
zakończona 01.09.2019r
372 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Charytatywny Bieg Maratonami przez Polskę zakończony sukcesem! Tomek Sobania przebiegł w 18 dni przez całą Polskę i pokonał łącznie 756 kilometrów. Zbiórka będzie trwała do 22 sierpnia, czyli przez tydzień do zakończenia Biegu. Liczymy, że najpiękniejszym uwieńczeniem trudu Tomka będzie zebranie jak największej kwoty na leczenie Dominiki. Za wszystkie dotychczasowe wpłaty z całego serca dziękujemy. :)
    Czytaj więcej
  • Tomek dobiegł już do Krakowa! Właściwie dotarł już dzisiaj 20 km za Kraków. Łącznie pokonany dystans w ciągu ostatnich trzech dni to już 126 kilometrów. Prosimy, módlcie się, żeby dobiegł aż do Gdyni!
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

"Ja biegnę, Ty pomagasz" to akcja w ramach Charytatywnego Biegu Maratonami przez Polskę, która ma na celu zebranie jak najwięcej środków na leczenie Dominiki - żony i matki trójki dzieci, chorej na nowotwór piersi. Młody biegacz, 20-letni Tomek Sobania, pobiegnie z Zakopanego do Gdyni i przez 18 dni będzie się starał nagłaśniać zrzutkę, na której właśnie jesteś. Bez Ciebie jego wysiłek pójdzie na marne - pomóż więc poprzez dowolną wpłatę na rzecz Dominiki i udostępnienie informacji rodzinie i znajomym. Z góry bardzo dziękujemy! Bieg można śledzić na fanpage'u: https://www.facebook.com/tomasz.sobania.dreams/ lub na wydarzeniu Charytatywny Bieg Maratonami przez Polskę

Dlaczego cała akcja jest potrzebna? To wynika z poniższej historii.

Dominika: 1,5 roku temu zdiagnozowano u mnie raka złośliwego piersi. Mój guz miał tylko 7 mm a lekarze na onkologii nie zgodzili się aby wyłuskać guza co dziwiło wielu innych lekarzy , z którymi miałam okazję spotkać się i przedstawić mój przypadek. W wyniku biopsji gruboigłowej oraz mammografii, którą wykonano zaraz po biopsji doszło do wytryśnięcia guza na pierś w związku z czym została zakażona komórkami nowotworowymi. Musiałam się poddać amputacji piersi. Postanowiłam spróbować leczenie metodami niekonwencjonalnymi. W styczniu 2018 roku zostałam zakwalifikowana do leczenia na Łotwie lekiem immunoonkolitycznym. Ma on za zadanie przenikać do wnętrza komórek nowotworowych i ujawniać je aby mój układ immunologiczny mógł je wyniszczać. Warunkiem leczenia było znalezienie lekarza, który będzie kontynuować podawanie leku w Polsce. Koszt takiego zastrzyku to 2500 zł. miesięcznie. Oprócz leczenia zastrzykami przeszłam przez cykl terapii hipertermią (koszt za jedną to 1200 zł.) z wlewami z kurkuminy (koszt 1300zł.), które były robione co drugi dzień na przemian z wlewami z wit. C oraz wlewami magnezowymi. Od zeszłego roku co tydzień robię ozonoterapię (koszt 180 zł) wraz z wlewami z wit. C (koszt 300 zł.). Mam wdrożoną suplementację witaminową bardzo wysokimi dawkami witamin oraz innych ważnych suplementów, które mają za zadanie odżywić mój organizm aby był silny do walki. Oczywiście koszt wysoki. Badania laboratoryjne sięgają od 50 do 1200 zł. w zależności co musimy sprawdzić. Jako śledzenie komórek nowotworowych w krwi wykonujemy badanie zwane płynną biopsją krwi, które polega na pobraniu 50 ml. krwi. Krew jest wysyłana do laboratorium do Grecji. Badanie ukazuje jakie cechy i ile jest komórek nowotworowych w krwi. Na ile mi zagrażają. Czy stwarzają zagrożenie przerzutów, oraz które z nich są odpowiedzialne za tworzenie się nowych komórek macierzystych. Koszt takiego badania to 2800 zł. co 3 miesiące. Za każdym razem dojeżdżam z Gliwic do Gdańska. w lipcu 2018 podano mi S.O.T. antyciała wyciągnięte z mojej krwi. koszt 7800 zł. Bywa, że ze względu na terapie musimy zostać tam na noc gdzie musimy zapłacić za nocleg. Po mału wygrywamy, ale jeszcze długa droga przede mną. Najważniejsze, aby kontynuować leczenie, które jak wiedziecie jest bardzo drogie.

Dla zainteresowanych - prezentujemy również oficjalną grafikę Biegu Maratonami przez Polskę.

z2nysa-74b4474f.png

Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 372

 
Dane ukryte
2 000 zł
ŁS
Łukasz Sobczyk
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
K
Kristophoros
1 000 zł
WS
Waldemar Szostak
500 zł
TD
Tomasz Dorf
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
G
Gabriela Rybczyńska
400 zł
Zobacz więcej

Komentarze 52

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

705 126 zrzutek

i zebrali

474 948 501 zł

A ty na co dziś zbierasz?