id: zd9zcm

Wsparcie osób zagrożonych kryzysem bezdomności - ZIMA

Wsparcie osób zagrożonych kryzysem bezdomności - ZIMA

8 700 zł 
z 15 000 zł
58%
15 dni do końca
129 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Ruszamy ze zbiórką która jest dla nas bardzo pilna - chodzi o utrzymanie mieszkań interwencyjnych i wsparcie osób bezdomnych w najcięższym dla nich okresie roku czyli przez zimę. To dla nas obecnie priorytet!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Hej! Chcielibyśmy prosić Cię o pomoc. Uruchamiamy zbiórkę której celem jest wsparcie w przetrwaniu zimy przez osoby zagrożone kryzysem bezdomności. Chodzi przede wszystkim o utrzymanie zastępczych mieszkań interwencyjnych w których schronienie mogą znaleźć osoby bez dachu nad głową w wyniku np. przemocy domowej (kwota zbiórki wystarczy na utrzymanie przez pół roku 2 takich mieszkań). Ponadto nasi streetworkerzy będą przez całą zimę będą pracować z osobami bezdomnymi w Poznaniu - tutaj potrzeba dostarczania im ciepłych ubrań, posiłków, zapewnienia dostępu do środków higieny. Jako Fundacja docieramy do osób którym system pomocy społecznej nie chce, bądź nie potrafi pomóc. Nie możemy przechodzić obok obojętnie - jednak jest to możliwe tylko dzięki Twojej pomocy!


❤️ Wspierając tę zrzutkę pomagasz realizować cele statutowe Fundacji Damiana Kopaczyńskiego "Miłość wygrywa" - niezależnej organizacji pozarządowej działającej w sferze pożytku publicznego, zarejestrowanej w KRS pod numerem 0000789670.


📌 Kim jesteśmy? Co robimy?


  1. Pomagamy w transporcie osób niepełnosprawnych. To niezwykle ważne zwłaszcza w czasach COVIDu kiedy dostęp do karetek jest bardzo ograniczony a przewożenie takich osób zwykłym samochodem osobowym uciążliwe lub nawet w wielu przypadkach niemożliwe.
  2. Prowadzimy projekt STOP Przemocy w ramach którego udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej dla osób doświadczających przemocy. W Poznaniu utrzymujemy mieszkania interwencyjne które bezpłatnie podnajmujemy osobom zagrożonym przemocą domową (głównie matki z dziećmi) a obecnie przygotowujemy się do zwiększenia liczby takich mieszkań.
  3. Pracujemy z osobami które znajdują się w kryzysie bezdomności. Nasi wolontariusze na co dzień pracują z bezdomnymi w Poznaniu oraz Zielonej Górze gdzie wspólnie próbują znaleźć drogę do wyjścia z bezdomności. Pracujemy też nad projektem budowy ośrodka dla takich osób. Będzie to miejsce składające się z lokali interwencyjnych w których schronienie znajdą nie tylko osoby bezdomne z którymi pracujemy, ale również osoby zagrożone przemocą domową, czy wykluczeniem społecznym.
  4. Prowadzimy Centrum Doradztwa Społecznego. Jest to miejsce gdzie w pełni online można uzyskać bezpłatną (i jeżeli jest taka potrzeba także anonimową) pomoc prawną oraz doradztwo w zakresie m.in. oddłużania, świadczeń społecznych i wszelkich spraw urzędowych. Obecnie pomoc świadczona jest online - od 2022 roku chcemy uruchomić również infolinię i niewielkie, stacjonarne biuro w Poznaniu.


Bez Twojego wsparcia sobie nie poradzimy! Plany są naprawdę bardzo ambitne a nasi wolontariusze zdeterminowani do działania! Pomagamy dzięki Tobie!


Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie! ❤️

gefef623c1e9c480.png

Jeżeli masz jakieś pytania lub chciałbyś zaangażować się w sposób inny niż finansowy (rzeczowo lub osobowo) - daj nam znać na [email protected].

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 129

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

794 973 zrzutki

i zebrali

610 499 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?