id: zehaud

PanDymińska - Miejsce na kulturę w pandemii

PanDymińska - Miejsce na kulturę w pandemii

5 411 zł z 35 000 zł
15%
66 dni do końca
47 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

g539212c72c94167.jpegMiasto przeznaczyło niewielką przestrzeń po lokalnym sklepiku na warszawskim Żoliborzu na nową kulturalno-społeczną przestrzeń na ulicy Dymińskiej 10 zwaną od niedawna PanDymińska. Bardzo chcielibyśmy przeznaczyć je na scenę/galerie/sale, na małe warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania. Lecz teraz z powodu pandemii żyjemy pod wielkim znakiem zapytania, w niepewności kiedy nastąpi możliwość spotkania się z żywą widownią, czy spotkań dla mieszkańców a kiedy znowu nastąpi lockdown, który uniemożliwi realizacje pewnych wydarzeń. Dlatego zaistniał program PanDyminskiej, który można urzeczywistnić również w warunkach lockdownu dzięki streamingom, . Okazuje się, że przestrzeń jest idealna do realiazaji autorskich projektów artystycznych transmitowanych online. Program traktujemy jako cykl pilotażowy, próbę wparcia artystów podczas lockdownu i rozwoju PanDymińskiej.


Jeśli ktoś z Was chciałby wspierać artysów, kulturę, być współtwórcą PanDyminskiej, przyczynić się do jej rozwoju zachęcamy do zrzucenia się. Zachęcamy do obejrzenia strony PanDymińska na Facebooku.


Jesteśmy grupą animatorów kultury, twórców i artystów zakochani w tym miejscu i jego okolicach, idealnym do pracy twórczej, spotkań, wytaw.

Gdy będziemy mogli kiedyś wrócić do całkowitej normalności, chcemy Was zobaczyć na żywo, tłumnie, żeby wspólnie rozwijać małą niezależną instytucje kultury-poszerzać działania o zajęcia dla młodszych i starszych, spotkania panelowe, wernisaże - tego sobie życzmy.


 Program pilotażowy, pierwsi artyści i ich projekty, które pozwolą PanDyminskiej się rozwinąć

fd384494964a9c9f.jpegŚniedź: Ironiczna diwa operowa i akrobata rozszerzonych technik wokalnych toną razem w improwizowanej usterkotronice..i tworzą ją:

Aleksandra Klimczak, diva – głos, elektronika i Baskak (Antoni Beksiak), divus – głos, gwizdanie, elektronika, obiekty.

Aleksandra jest sopranistką alternatywną, przekraczająca wszelkie granice gatunkowe w muzyce, eksperymentująca z wokalem, a równolegle śpiewaczka operowa współpracująca z Polską Operą Królewską

Baskak (Antoni Beksiak) Krytyk muzyczny, kiedyś redaktor Ruchu Muzycznego, kurator sztuki, producent festiwali, kompozytor, wokalista, computer freak. Poniżej inauguracyjne wydarzenie 19.02.2021


Zespół powstał w 2017 roku, pod wpływem przyjętego z entuzjazmem koncertu w ramach legendarnego cyklu koncertów improwizowanych Impro Mityng w nieistniejącym już klubie Eufemia. Od tamtego czasu występował w warszawskich klubach. W maju 2019 zespół wystąpił z showcase w klubie WORM (Rotterdam, Holandia) na prestiżowych targach Classical:NEXT, otrzymawszy oficjalne zaproszenie od międzynarodowego jury ekspertów, które, w celu prezentacji szerokiej gamy wysokiej jakości artystów i produkcji każdego gatunku od muzyki dawnej do współczesnej, od tradycyjnej po eksperymentalną, wybiera solistów i mniejsze lub większe zespoły, spektakle operowe czy projekty teatru muzycznego, które prezentowane są w formie koncertu pokazowego – Showcase. Niebawem ukaże się ich debiutancka płyta.
Anna Jędrzejewska (Sashka)– kompozytorka, reżyserka i video art., improwizacja, elektronika i eksperyment. 

c5012ed8c409e5b7.jpegAnna Jędrzejewska (Sashka)– kompozytorka, reżyserka i video art., improwizacja, elektronika i eksperyment. 


W PanDymińskiej zagra 21.03.2021 o artystce: http://artpapier.com/index.php?page=autorzy&autor=1208

https://www.polmic.pl/index.php?option=com_mwosoby&view=czlowiek&id=327&Itemid=0&lang=pl&fbclid=IwAR1avB4ZixhtahXqUpf-j6TzYrv4EVPVFZNnkUgjfBe2AoK1zYKJuHjPxg: https://www.facebook.com/annajedrzejewskaart;
Maniucha Bikont

m1c81b3bf5a85c5d.jpegantropolożka, pieśniarka, wokalistka, multiinstrumentalistka. Właśnie teraz opracowuje pieśni, z którymi żyła przez wiele lat, które słyszała, śpiewała a także zbierała podczas swoich badań etnograficznych- Słowa do tego pisze Marcin Wicha.


https://www.facebook.com/maniuszka.bikont; http://maniuchabikont.pl/en/home-eng/; https://youtu.be/sq_RouB96RQ

Wójciński/Szmańda Quartet- Jazz improwizowany

lc5e958f54dee78e.jpegWójciński/Szmańda Quartet- Jazz improwizowany

Zasłynęli z albumu Delusions wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego. W 2016 okrzyknięty płytą roku. i druga, wydana w ubiegłym roku płyta -With all due respect. Niezwykle cenieni przez krytykę muzyczną, od 2017 odbyli trasę po swiecie w ramach jazzowych festiwali -Nowy York-Kanada ( Jazztopad Festiwal), Serbia, Budapeszt.

Krzysztof Szmańda –perkusja

Szymon Wójciński – klawisze

Maurycy Wójciński –trąbka

Ksawery Wójciński – kontrabas


Wszystko o nich można przeczytać w linku:

https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/wojcinski-szmanda-quartet?fbclid=IwAR36YGQsYCSRBHq6ET-Tfm8nnpq0jRv1uJvBCZy6ySHFe6nwafWISSxQLNo;

https://www.facebook.com/WojcinskiSzmandaQuartet/; Karolina Piechota

kaceff4d5c17e8db.jpeg

Karolina Piechota wejdzie do tej przetrzeni ze swoją muzyką a później ze swoim projektem teatralnym bazującym na dramacie „Chętna” o Krystynie Skarbek, agentce wywiadu brytyjskiego, ulubionej agentce Winstona Churchilla-mówi się o niej, jako o Jamesie Bondzie w spódnicy i dziś-jako symbolu współczesnej kobiety.

Karolina Piechota jest aktorką teatralną, Grała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Nagradzana za pierwszoplanową role w filmie „Drzazgi” Macieja Pieprzycy. Odgrywała komediowe role w „Kabarecie na koniec świata” w reżyserii Michała Walczaka. We wrześniu tego roku stworzyła performance w swoim prywatnym ogródku „Twoja Mać/One woman show” w reż Adama Nalepy grana wcześniej w teatrze Boto. Niedługo będzie wyemitowany serial „Osiecka”, w którym Karolina Piechota wciela się w Maryle Rodowicz.

 https://www.facebook.com/karolinapychota/;

i jej nagradzana piosenka
Transmitowaniem wydarzeń będą zajmowali się Sashka ,Michał Rokicki-Lama Stage i Antoni Beksiak

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 47

PA
PSP Audioware
500 zł
JP
Joanna Papuzińska
500 zł
JP
Joanna Papuzińska
500 zł
JU
Julia Umeda-Zasacka
200 zł
MM
Magda Małczyńska-Umeda
200 zł
AB
anna bikont
200 zł
Marylka Ż
200 zł
TB
Tomasz Bogacki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WS
Wojciech Skowronek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 779 zrzutek

i zebrali

527 446 260 zł

A ty na co dziś zbierasz?