id: zehaud

PanDymińska - Miejsce na kulturę w pandemii

PanDymińska - Miejsce na kulturę w pandemii

Opis zrzutki

g539212c72c94167.jpeg

Miasto przeznaczyło niewielką przestrzeń po lokalnym sklepiku na warszawskim Żoliborzu na nową kulturalną przestrzeń. Zrzutkę założyłam w listopadzie i ponieważ zdążyło się trochę pozmieniać, wprowadziłam drobne zmiany w tekście, by opis był adekwatny do obecnej sytuacji. Wtedy perspektywa otwarcia była dalsza niż obecnie a teraz te drzwi i kraty otwierają się, prąd został włączony i już nie długo artyści skorzystają z tego miejsca, by zainaugurować wydarzeniem online https://fb.me/e/UHT7EUX2 .Miejsce na ulicy Dyminskiej 10 nazwane przez nas jest Pan Dymińska i docelowo będzie przeznaczone na scenę/galerie/sale na małe warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania.

Jesteśmy grupą animatorów kultury, twórców i artystów żyjący przeświadczeniem, ze pomimo -albo wręcz -właśnie w niesprzyjających warunkach związanych z pandemią, złą sytuacją gospodarczą, jakakolwiek forma życia kulturalnego jest człowiekowi potrzebna, niezbędna i w związku z tym czujemy, że powinno powstawać jak najwiecej takich inicjatyw. Pan Dyminską otwieramy z myślą o artystach-między innymi o tych niezależnych, bez stałego angażu w teatrach czy innych instytucjach kultury -którzy będą mogli poza domowym zgiełkiem wykorzystać takie miejsce do swojej pracy twórczej, by następnie podzielić się nią ze światem poprzez transmitowane w sieci wydarzenia, lub w zależności od sytuacji pandemicznej wydarzenia hybrydowe (transmisja+żywa widownia). Otwieramy to miejsce z myślą o mieszkańcach, którzy w życie kulturalne mniej lub bardziej, chcieliby się zaangażować .O animatorach, społecznikach, osobach, którzy przy wsparciu dobrze zorganizowanej transmisji chcieliby się czymś podzielić.

Gdy będziemy mogli kiedyś wrócić do całkowitej normalności, chcemy Was zobaczyć na żywo, tłumnie, w prawdziwym świecie, żeby wspólnie rozwijać małą niezależną instytucje kultury-poszerzać działania o zajęcia dla młodszych i starszych, spotkania panelowe, wernisaże - tego sobie życzmy.

Zbiórka przeznaczona jest na realizacje cyklu pilotażowych projektów i utrzymanie przestrzeni, co pozwoli Pan Dyminskiej się rozwinąć.

Jeśli ktoś z Was chciałby być współtwórcą PanDyminskiej czyli nowego miejsca na mapie kulturalnej Warszawy, przyczynić się do tego mniejszą lub większą cegiełką, zachęcamy do zrzucenia się i/lub udostępniania.

 Pierwsi artyści i ich projekty na PanDymińskiej:

fd384494964a9c9f.jpegŚniedź: Ironiczna diwa operowa i akrobata rozszerzonych technik wokalnych toną razem w improwizowanej usterkotronice..i tworzą ją:

Aleksandra Klimczak, diva – głos, elektronika i Baskak (Antoni Beksiak), divus – głos, gwizdanie, elektronika, obiekty.

Aleksandra jest sopranistką alternatywną, przekraczająca wszelkie granice gatunkowe w muzyce, eksperymentująca z wokalem, a równolegle śpiewaczka operowa współpracująca z Polską Operą Królewską

Baskak (Antoni Beksiak) Krytyk muzyczny, kiedyś redaktor Ruchu Muzycznego, kurator sztuki, producent festiwali, kompozytor, wokalista, computer freak


Zespół powstał w 2017 roku, pod wpływem przyjętego z entuzjazmem koncertu w ramach legendarnego cyklu koncertów improwizowanych Impro Mityng w nieistniejącym już klubie Eufemia. Od tamtego czasu występował w warszawskich klubach. W maju 2019 zespół wystąpił z showcase w klubie WORM (Rotterdam, Holandia) na prestiżowych targach Classical:NEXT, otrzymawszy oficjalne zaproszenie od międzynarodowego jury ekspertów, które, w celu prezentacji szerokiej gamy wysokiej jakości artystów i produkcji każdego gatunku od muzyki dawnej do współczesnej, od tradycyjnej po eksperymentalną, wybiera solistów i mniejsze lub większe zespoły, spektakle operowe czy projekty teatru muzycznego, które prezentowane są w formie koncertu pokazowego – Showcase. Niebawem ukaże się ich debiutancka płyta.

c5012ed8c409e5b7.jpegAnna Jędrzejewska (Sashka)– kompozytorka, reżyserka i video art., improwizacja, elektronika i eksperyment. 

Zagra progresywne kompozycje na pianino z przetworzeniami. 


o artystce: http://artpapier.com/index.php?page=autorzy&autor=1208

https://www.polmic.pl/index.php?option=com_mwosoby&view=czlowiek&id=327&Itemid=0&lang=pl&fbclid=IwAR1avB4ZixhtahXqUpf-j6TzYrv4EVPVFZNnkUgjfBe2AoK1zYKJuHjPxg: https://www.facebook.com/annajedrzejewskaart;


m1c81b3bf5a85c5d.jpegManiucha Bikont-antropolożka, pieśniarka, wokalistka, multiinstrumentalistka. Właśnie teraz opracowuje pieśni, z którymi żyła przez wiele lat, które słyszała, śpiewała a także zbierała podczas swoich badań etnograficznych- Słowa do tego pisze Marcin Wicha.


https://www.facebook.com/maniuszka.bikont; http://maniuchabikont.pl/en/home-eng/; https://youtu.be/sq_RouB96RQ

lc5e958f54dee78e.jpegWójciński/Szmańda Quartet- Jazz improwizowany

Zasłynęli z albumu Delusions wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego. W 2016 okrzyknięty płytą roku. i druga, wydana w ubiegłym roku płyta -With all due respect. Niezwykle cenieni przez krytykę muzyczną, od 2017 odbyli trasę po swiecie w ramach jazzowych festiwali -Nowy York-Kanada ( Jazztopad Festiwal), Serbia, Budapeszt.

Krzysztof Szmańda –perkusja

Szymon Wójciński – klawisze

Maurycy Wójciński –trąbka

Ksawery Wójciński – kontrabas


Wszystko o nich można przeczytać w linku:

https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/wojcinski-szmanda-quartet?fbclid=IwAR36YGQsYCSRBHq6ET-Tfm8nnpq0jRv1uJvBCZy6ySHFe6nwafWISSxQLNo;

https://www.facebook.com/WojcinskiSzmandaQuartet/; 


kaceff4d5c17e8db.jpeg

Karolina Piechota wejdzie do tej przetrzeni ze swoją muzyką a później ze swoim projektem teatralnym bazującym na dramacie „Chętna” o Krystynie Skarbek, agentce wywiadu brytyjskiego, ulubionej agentce Winstona Churchilla-mówi się o niej, jako o Jamesie Bondzie w spódnicy i dziś-jako symbolu współczesnej kobiety.

Karolina Piechota jest aktorką teatralną, Grała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Nagradzana za pierwszoplanową role w filmie „Drzazgi” Macieja Pieprzycy. Odgrywała komediowe role w „Kabarecie na koniec świata” w reżyserii Michała Walczaka. We wrześniu tego roku stworzyła performance w swoim prywatnym ogródku „Twoja Mać/One woman show” w reż Adama Nalepy grana wcześniej w teatrze Boto. Niedługo będzie wyemitowany serial „Osiecka”, w którym Karolina Piechota wciela się w Maryle Rodowicz.

 https://www.facebook.com/karolinapychota/;

i jej nagradzana piosenkaOpieką nad projektami i artystami będzie zajmować się Julia Umeda-Zasacka wieloletnia animatorka kultury, koordynatorka wydarzeń i producentka

Transmitowaniem wydarzeń będą zajmowali się Sashka i Michał Rokicki-Lama Stage

Wpłacający 39

PA
PSP Audioware
500 zł
JP
Joanna Papuzińska
500 zł
JU
Julia Umeda-Zasacka
200 zł
MM
Magda Małczyńska-Umeda
200 zł
Marylka Ż
200 zł
TB
Tomasz Bogacki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WS
Wojciech Skowronek
100 zł
KP
K. Piechota
100 zł
JB
Janusz Bogacki
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

645 042 zrzutki

i zebrali

400 749 161 zł

A ty na co dziś zbierasz?