Wyjazd do kliniki chorób autoimmunologicznych w Izraelu Zakończona 10.08.2018r ID: zkfhax

Wyjazd do kliniki chorób autoimmunologicznych w Izraelu

Zebrano 2 907 zł
z kwoty 10 000 zł

29 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

573
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


To sprawa życia i śmierci naszych marzeń! :)

Jesteśmy dwójką studentów kierunku lekarskiego (Ola i Rafał), naszą przyszłość wiążemy z leczeniem chorób autoimmunologicznych, reumatycznych oraz przewlekłych infekcji. Otrzymaliśmy szansę zdobycia doświadczenia u boku najwybitniejszego specjalisty w zakresie immunologii, reumatologii i alergologii – Profesora Yehudy Shoenfelda. Oznacza to dla nas wyzwanie, jakim jest wyjazd do Izraela na kilkutygodniowe praktyki w jednym z największych ośrodków zajmujących się leczeniem chorób autoimmunologicznych - Centrum Zabludowicz w największym szpitalu w Izraelu (Sheba Medical Center).


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Centrum Leczenia Chorób Autoimmunologicznych Zabludowicz:

Mamy ogromną motywację do rozwoju i zdobywania wiedzy. Chcąc posiąść nowe doświadczenia oraz umiejętności, spotykamy się z największymi autorytetami w interesujących nas dziedzinach. Nierzadko wiąże się to z podróżami i dużymi wydatkami - nie wszystkie koszta udaje nam się pokryć dzięki pracy dorywczej czy pomocy rodziców.

Choroby autoimmunologiczne są chorobami układowymi, w przebiegu których organizm atakuje sam siebie. Takich chorób jest ponad 80, a stwardnienie rozsiane, Hashimoto, RZS, ZZSK, łuszczyca czy toczeń to tylko niektóre z nich.

Prof. Shoenfeld zajmuje się kompleksowym leczeniem chorób autoimmunologicznych. W swoim arsenale narzędzi do walki z nimi dysponuje nie tylko drogimi (a w Polsce także mało dostępnymi) lekami biologicznymi, immunosupresyjnymi i immunomodulującymi. Zwraca on dużą uwagę na czynniki środowiskowe, biorące udział w indukowaniu i podtrzymywaniu objawów choroby. Udowadnia, jak istotną rolę w przebiegu terapii ma odpowiednio dobrana dieta, stan naszych jelit, suplementacja (m. in. witaminami A i D). Bardzo zaciekawiła nas jego nowatorska i według wielu badań bardzo skuteczna metoda, jaką jest helmintoterapia, mająca na celu „odwrócenie uwagi” nadreaktywnego, i nieprawidłowo funkcjonującego układu immunologicznego od własnych tkanek. Sami nie wiemy, czym jeszcze może zaskoczyć nas Izrael. ;)

Parę słów o helmintoterapii:


Nie przedłużając, prosimy o wsparcie naszego rozwoju, abyśmy w przyszłości mogli się odwdzięczyć, pomagając pacjentom oraz wprowadzając do swojej praktyki nowe, skuteczne metody leczenia, które w Polsce nie są jeszcze znane. Pragniemy jeszcze bardziej zgłębić temat diagnostyki, powstawania, leczenia chorób autoimmunologicznych oraz ich związku z czynnikami infekcyjnymi (np. powiązanie Borrelii Burgdorferi z chorobami neurodegeneracyjnymi, EBV z Hashimoto i wiele, wiele innych).

Wydatki związane z praktykami obejmują:

  • bilety lotnicze,
  • noclegi w Tel- Aviv,
  • książki autorstwa Prof. Shoenfelda.

Nie mamy w planach wycieczek objazdowych. :)

Każdemu z osobna bardzo dziękujemy za wsparcie. Jeśli wszystko się uda, to z osobami zainteresowanymi chętnie podzielimy się naszymi wrażeniami drogą mailową: [email protected]


Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

sobota, 23 grudnia 2017 o 14:17

Nasza zrzutka zyskuje coraz większe zainteresowanie! Dziękujemy! http://innpoland.pl/139721,mimo-wszystko-im-zalezy-dwojka-studentow-chce-sfinansowac-staz-w-specjalistycznej-klinice-poprzez-crowdfunding

poniedziałek, 11 grudnia 2017 o 22:33

Now You can donate by PayPal: https://www.paypal.com/ - [email protected] The entire sum will be transferred here from the fundraiser's Paypal account, so you will see our progress and your names in the comment under the money transfer.

Komentarze zostały wyłączone

Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
K
50 zł
Konrad Kosiorek
RB
100 zł
Roman Budzisz
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
P
150 zł
PSB
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Y
25 zł
Yromsn
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
GZ
50 zł
Grażyna Zakrzewska
BK
50 zł
Bronia Kułak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
A
10 zł
Aneta
O
50 zł
Od Ali
OF
25 zł
Olga Forlicz
PN
200 zł
Piotr Nowicki
SW
25 zł
Sylwia Wtykło
AP
10 zł
Agata Pozorska
NL
20 zł
Natalia Lampa
MP
5 zł
Monika Pawlik
MK
25 zł
Michalina Kotasińska
Dane ukryte
17 zł
Dane ukryte
Y
25 zł
Yroman
WB
1 000 zł
Włodzimierz Binkowski
TU
100 zł
Tomasz Urbaś
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
RB
50 zł
Roman Budzisz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KR
50 zł
Katarzyna Rychcińska
BK
50 zł
Bożena Kamińska
M
50 zł
Monika
Dane ukryte
22 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
6,83 zł
Jarosław Zawadka
MS
10 zł
Małgorzata Szreiber
W
50 zł
Wit
Y
25 zł
Yroman
LM
25 zł
Leszek Miętkiewicz
MR
100 zł
Maciej Rudniak
@
50 zł
@iu_st

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

WB
1 000 zł
Włodzimierz Binkowski
Nasi użytkownicy założyli

183 393 zrzutki

Pomóż zebrać 10 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

573
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.