Onko Twardziele pokazali swoją siłę - kolejny etap niezwykłego Tour de Pologne za nami

Published 16 August, 2022
Onko Twardziele pokazali swoją siłę - kolejny etap niezwykłego Tour de Pologne za nami

Leczenie nowotworu to ciężki temat, ale w tych ludziach chemioterapia nie zabiła radości i kolarskiej pasji. Uczestnicy Onko Tour już wygrali z chorobą. Teraz jadą dookoła Polski, niosąc ważne przesłanie - dbajcie o swoje zdrowie i badajcie się, bo życie jest zbyt cenne, żeby się poddawać.

Niezwykły rajd miał się zakończyć rok temu, kiedy uczestnicy pokonali ostatni etap malowniczego szlaku green velo. Na mecie w Kielcach zjawiło się tak wiele osób zainteresowanych badaniami profilaktycznymi, że prezes Fundacji Pokonaj Raka, Katarzyna Gulczyńska, po prostu nie mogła nie kontynuować tego przedsięwzięcia! Osoby z doświadczeniem onkologicznym jeszcze przez 3 lata będą miały możliwość pokonania drogi po nadzieję i udowodnienia samym sobie i wszystkim dookoła, że rak to nie wyrok, a po pokonaniu go można dokonać rzeczy niemożliwych!

Jedna z zawodniczek opowiedziała nam o swojej motywacji do udziału w Onko Tour: 

“Kiedy się leczyłam, miałam wsparcie lekarzy i rodziny. Natomiast nie miałam takiego wsparcia z zewnątrz. Wcześniej też nie byłam tak aktywna fizycznie jak teraz - leczenie wiele zmieniło w moim życiu. Bardzo lubię jeździć na rowerze. Na Onko Tour są osoby takie jak ja - po chemioterapii, po operacjach, po radioterapii… Chcemy pokazać innym, że leczenie nie wyklucza z aktywności fizycznej. Że warto warto się leczyć, warto wyzdrowieć, warto mieć motywację do walki”.


Do mety we Wrocławiu, razem z peletonem, dojechał 72-letni pacjent DCOPiH, były kolarz, Marian Mróz. Rowerowemu weteranowi nawet przez myśl nie przeszło, że mógłby nie dać sobie rady! Po pokonaniu etapu Brzeg - Wrocław, w rozmowie z dziennikarzem Radia Wrocław swój wysiłek podsumował słowami: “To był spacer”.

Prezes Fundacji Pokonaj Raka dokłada największych starań, aby każdy z zawodników na pewno pokonał wyznaczony odcinek lub cały rajd:

“Aby wziąć udział w Onko Tour, każdy pacjent musi otrzymać zgodę od swojego lekarza prowadzącego. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zawodnik musiałby zrezygnować w trakcie rajdu - to by było niezgodne z przesłaniem Fundacji Pokonaj Raka! Naszym celem jest danie zawodnikom satysfakcji, radości i pozytywnego kopa do kolejnych lat życia”

Ten “pozytywny kop” dotyczy nie tylko rowerzystów. Po kolejnych etapach Onko Tour, przy szpitalach onkologicznych odsłaniano “Dzwony Życia”. Trzykrotne uderzenie w Dzwon ma rozbrzmiewać w budynkach niosąc radosną, pełną nadziei wieść o kolejnym zwycięstwie nad chorobą. 


W gronie zawodników po raz czwarty znalazł się także znany youtuber - Cyber Marian. Misja Fundacji Pokonaj Raka jest mu bliska przede wszystkim jako osobie, która ma za sobą walkę z nowotworem. Po raz kolejny wsiadł na rower, aby pokazać pacjentom, którzy w tym momencie zmagają się z nowotworem, że po chorobie jest życie. Razem z Fundacją Pokonaj Raka, niesie bardzo ważne przesłanie: 

“Ludzie kochani, badajmy się! To jest bardzo ważne! Rak wcześnie wykryty jest do ogarnięcia!” 

Walka z nowotworem to dużo więcej niż chemio- i radioterapia. Prawdziwa wojna o życie toczy się w głowach pacjentów. Celem Fundacji Pokonaj Raka jest zwycięstwo w tej niezwykle trudnej wojnie. Pokazanie chorym po kolejnym, wyniszczającym cyklu leczenia, że są ludzie, którzy przez to przeszli, a teraz pokonują na rowerze odcinki nawet po 100 km! Udowodnienie tym, którzy tracą nadzieję, że można wyzdrowieć, wrócić do pełnej sprawności i cieszyć się życiem! Siły do walki biorą się z wiary w lepsze jutro - a łatwiej jest uwierzyć w happy end, który widzi się na własne oczy.

Jeśli uważasz, że misja Fundacji Pokonaj Raka jest ważna - wpłać na zrzutkę i pomóż udowodnić kolejnym pacjentom, że rak to nie wyrok! A jeśli chcesz osobiście poznać Onko Twardzieli, za rok będzie do tego okazja! Kolejny etap rajdu wystartuje z Wrocławia i ruszy na zachód kraju. Śledź social media fundacji, jeśli nie chcesz przegapić żadnej informacji.Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Comments 3

or Sign up to add a comment.