id: whegnh

VI edycja rajdu Onko Tour - Pomóż Onko Twardzielom wrócić do życia... do dzieci, rodzin i bliskich!

VI edycja rajdu Onko Tour - Pomóż Onko Twardzielom wrócić do życia... do dzieci, rodzin i bliskich!

11 856 zł 
z 25 000 zł
47%
52 dni do końca
74 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Dziś na VI edycję Onko Tour zapraszał red. Tomasz Jaroński, podczas transmisji Tour de France na antenie Eurosport!!! Nagranie możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku :) Zapraszamy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Już 6 sierpnia startuje VI edycja rajdu rowerowego dla osób z doświadczeniem onkologicznym "Onko Tour - rowerem po zdrowie"! W tym roku, nasi Onko Twardziele przejadą z Kielc, przez Kraków, Katowice, Gliwice i Opole, aż do Wrocławia. Zapraszamy Was wszystkich do kibicowania im na trasie, a także do wsparcia naszej zrzutki, abyśmy mogli dalej zaszczepiać w chorych nadzieję! Bo rak to nie wyrok!
Kim jesteśmy?

Jesteśmy organizacją, która powstała z potrzeby serca. Naszym celem jest dawanie wszystkim doświadczającym choroby nowotworowej nadziei i wiary, że RAK to diagnoza - nie wyrok! Z racji doświadczenia wspieramy pacjentów i ich rodziny w powrocie do ŻYCIA. Po lub jeszcze w trakcie leczenia. Cały proces leczenia składa się z części medycznej i części psychicznej. Lęk i strach stają się codziennymi towarzyszami. Pacjent kończy leczenie i co dalej? Chorobę trzeba poukładać sobie w głowie, bo to tam zapadają najważniejsze decyzje - poddać się, czy walczyć?Podajemy rękę i bezpiecznie wspieramy naszych podopiecznych, aby uczynili pierwszy krok ku doświadczaniu życia i marzeń. Podopieczni decydujący się na udział w naszych akcjach, oddają w moje ręce swoje życie. Już raz stanęli na jego krawędzi. Aby znacząco zwiększyć szansę wyleczenia, chorzy muszą podjąć aktywną walkę z chorobą zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Wiara i chęć walki są równie ważnym elementem terapii podobnie jak chirurgia, chemio i radioterapia. Walka z rakiem to często walka na śmierć i życie, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i wytrwałości. Zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem takich spektakularnych zwycięstw. Dlatego naszą działalność rozpoczęliśmy od góry. W górach wysokich raki ( nakładki na buty) ratują ludzkie życie. Rak jako choroba, też może uratować Ci życie, po doświadczaniu choroby, zaczynasz inaczej cenić życie.


W ciągu niespełna 15 lat działalności zorganizowaliśmy ponad 40 niezwykle trudnych aktywności takich jak wędrówki wysokogórskie czy długodystansowe rajdy rowerowe. Wierzymy, że kiedy osoba zdrowa zobaczy do czego zdolna jest osoba z doświadczeniem onkologicznym, do jakich wyczynów, nie będzie się bała skorzystać z badań profilaktycznych. To lęk i strach przed usłyszeniem diagnozy, paraliżuje chęć pójścia na badania. Dlatego też należy pokazywać pozytywne przykłady zwycięstwa nad chorobą.

Nigdy, przenigdy nie można odebrać człowiekowi nadziei i sensu życia. To sens życia pcha nas do skoncentrowania myśli na zwycięstwie.


Więcej o nas i o naszych działaniach, możecie przeczytać na naszej stronie: pokonajraka.com


Historie naszych podopiecznych:

v1a7f338d58d4f84.jpegDorota chorowała na raka piersi. Przyjęła wiele cykli chemii. Amputację obu piersi i jajników ( mutacja genu BRCA1). Od samego początku starała się nie okazywać słabości i nie zmieniać rytmu życia, w domu czekała roczna Zosia i 6-letni Staś. Dorota przebiegła parę maratonów i paręnaście półmaratonów, jeździ na rowerze, lata balonem, kajakuje.


ebe729b809f502ce.jpegMagda sześć miesięcy po narodzinach córki, poczuła ból prawej nogi. Ból był tak silny, że nie mogła spać, a leki nie pomagały. Półtora roku później dowiedziała się, że ma w tej nodze złośliwą sarcomę. Młoda mama przeszła operację i sześciotygodniową radioterapię nogi. Doświadczenie choroby było początkiem transformacji i przebudzenia do szczęśliwego, pełnego życia. Od 2019 roku prowadzi zajęcia z jogi. Magda, dziś uważa, że ta wyjątkowa noga to jej najlepsza nauczycielka życia.


w7df16fb75afa4f3.jpegMarcin jako nastolatek wspinał się w górach. Niespełna osiemnastolatek usłyszał diagnozę - rak kości. Choroba odebrała Marcinowi pasję. Po wielu latach zgłosił się do Fundacji, na wyjazd w górach. Po rozmowie z Adamem Bieleckim i uwierzył, że choroba Go nie ogranicza, że może wrócić do pasji wspinania. Pierwszy raz od choroby, przy nas założył "raki" na buty i wyruszyliśmy w góry.


Na co zbieramy?

Chcemy kontynuować nasze rajdy i za dwa lata dojechać do Elbląga - miejsca skąd w 2016 roku wyruszyliśmy z Panem Czesław Lang. Pokazać, że można jeśli w życiu jesteś konsekwentny. Masz cel i dążysz do jego realizacji. Podobnie jak w chorobie: w domu czeka dziecko, mąż - chcesz wrócić do rodziny. Tak wiele zależy od poukładania choroby w głowie, od ciebie samego.


Podczas naszych rajdów, promujemy ideę, że można być zdrowym:

- korzystając z badań profilaktycznych

- zdrowego, aktywnego życia

- odżywiania się, tym co zdrowe i właściwe dla ciebie

- od unikania stresu, bo tak jak powiedział mój lekarz- wszystkie choroby zaczynają się od stresu, tylko weneryczne od przyjemności ;)


Każda najmniejsza wpłata będzie dla nas wybawieniem i pozwala nam dalej działać! Z góry dziękujemy za każdą złotówkę!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 265 zrzutek

i zebrali

810 611 100 zł

A ty na co dziś zbierasz?