id: bxjevf

Wyposażenie karetki Maltańskiej Służby Medycznej

Wyposażenie karetki Maltańskiej Służby Medycznej

Our users created 1 188 840 fundraisers and raised 1 252 241 828 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Dziś rano stworzyliśmy zrzutkę, aby uzbierać pieniądze na zakup sprzętu do karetki, jednakże około 17:00 gdy byliśmy na przeglądzie technicznym, okazało się że ktoś ukradł nam katalizator. Najprawdopodobniej stało się to w ciągu ostatnich paru dni.

  h08c6a9e96c04bd7.jpeg

  xaae4a5114d272d0.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Z przyczyn formalnych zbiórka prowadzona jest dalej już przez oficjalne konto fundacji. https://zrzutka.pl/wdzmjpNa co dzień my pomagamy innym, teraz my potrzebujemy Twojej pomocy. Nasz oddział otrzymał karetkę, potrzebujemy jednak wyposażyć ją w sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia. Sprzęt medyczny jest bardzo drogi i bez Twojej pomocy nie damy rady go kupić.

Maltańska Służba Medyczna to organizacja, która zgodnie z mottem Zakonu - Tuitio fidei et obsequium pauperum - chce nieść pomoc ubogim i potrzebującym. Prowadzi działalność wychowawczą wśród młodzieży, tworząc grupy kadetów oraz prowadzi kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, w których uczestniczą zarówno potencjalni wolontariusze Fundacji, jak i osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Organizacja kontynuuje działalność prowadzoną przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990 roku.Podstawową formą działalności Maltańskiej Służby Medycznej jest medyczne zabezpieczenie pielgrzymek i uroczystości religijnych, zawodów sportowych, koncertów, kongresów jak również innych imprez kulturalnych. W razie potrzeby, Maltańska Służba Medyczna ma możliwość transportowania chorych i poszkodowanych własnymi karetkami. Organizacja działa w oparciu o wolontariat, a uzyskane kwoty z działalności w całości są inwestowane w sprzęt medyczny, szkolenia oraz działalność socjalną.


m3f421414134d064.jpeg

Jesteśmy grupą kilkunastu wolontariuszy, którzy w listopadzie 2017 roku utworzyli oddział Maltańskiej Służby Medycznej w Krzeszowicach. Od tego czasu poświęcamy nasz wolny czas na pomaganie innym. Blisko 4 lata działalności pozwoliły nam stworzyć sprawnie funkcjonujący i wyposażony oddział. W tym czasie działaliśmy naprawdę dużo, gdyż łącznie przepracowaliśmy blisko 8000 godzin. Nasza działalność opierała się przede wszystkim na zabezpieczeniach medycznych imprez kulturalnych i sportowych, oraz wydarzeń religijnych. Przeprowadziliśmy również kilkanaście szkoleń pierwszej pomocy, cały wypracowany zysk został zainwestowany w sprzęt. Ostatni rok nie był dla nas najłaskawszy, COVID-19 nie tylko wymusił na nas jeszcze większe zaangażowanie w pomaganie innym, ale również zwiększył nasze koszty działalności (zakup środków ochronnych i dezynfekcyjnych), ale również odciął nam główne źródło dochodu (zabezpieczenie medyczne imprez) niezbędnego do utrzymania oddziału. Niestety w 2020 roku, zabezpieczaliśmy o około 90% mniej wydarzeń, a koszty takie jak ubezpieczenia (wolontariuszy i karetki), przeglądy techniczne itp. pozostały stałe. Na szczęście, udało nam się przetrwać ten czas i teraz powoli wychodzimy na prostą, jednak poprzedni rok stopił nasze rezerwy finansowe i spowolnił proces doposażania się, w związku z tym zwracamy się do was z uprzejmą prośbą wsparcia naszych działań.

Jednym z obszarów naszej działalności jest pomoc osobą ubogim i potrzebującym, dlatego już od 4 lat współorganizujemy Szpital diagnostyczny podczas wigilii dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie. Poniżej relacja z tego wydarzenia:
Linki do artykułów na ten temat:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-boze-narodzenie/fakty/news-xxiii-wigilia-dla-bezdomnych-i-potrzebujacych-tysiace-osob-n,nId,3859802#crp_state=1

https://www.krakow.pl/aktualnosci/235656,26,komunikat,potrzebujacy_zasiada_do_najwiekszego_wigilijnego_stolu_w_kraju.html


Poniżej kilka zdjęć z różnych innych zabezpieczeń, szkoleń i kursów:

qe0d1c66b002e328.jpeg

d152f3a70ba77250.jpeg

x440b2890f9c6504.jpeg


2019 roku otrzymaliśmy 15 letnią karetkę i zorganizowaliśmy zbiórkę na jej remont i doposażenie (https://zrzutka.pl/kp6v6w). Wtedy udało nam się zebrać ponad 2 tys., było to znacznie mniej niż planowaliśmy zebrać, jednak dzięki ciężkie pracy wypracowaliśmy kolejne 9 tys i zrobiliśmy :

- wymieniliśmy materac na noszach

- kupiliśmy zestaw opon letnich

- zakupiliśmy centralny system tlenowy

- naprawiliśmy klimatyzację w przedziale medycznym i kierowcy

- naprawiliśmy ogrzewanie postojowe

- przeprowadziliśmy generalny remont karoserii i konserwację podwozia.

ibfdeda17b4e2098.jpeg

Tak było przed remontem, karetka po remoncie prezentuje się tak jak na zdjęciu w tytule zbiórki. Poniżej zdjęcie z prac blacharskich.

iefccafbe07a89ec.jpeg

Poniżej zakupiony system tlenowy.

c180fd799beedd2a.jpeg

Udało się zrobić całkiem sporo, jednak jeszcze wiele przed nami:

 • 1 200 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy deskę ortopedyczną
 • 3 000 zł - jeśli zbierzemy tyle, to uzupełnimy nasze plecaki w potrzebny sprzęt (resuscytatory pediatryczne, maski krtaniowe, drobny sprzęt diagnostyczny, ssak ręczny)
 • 6 000 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy ssak elektryczny
 • 8 000 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy przenośny zestaw tlenowy
 • 8 900 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy krzesełko kardiologiczne
 • 14 800zł - jeśli zbierzemy tyle, to zakupimy torbę reanimacyjną z wyposażeniem
 • 15 500zł - jeśli zbierzemy tyle, to wyposażymy karetkę w dodatkowe ogrzewanie elektryczne
 • 50 000zł - jeśli zbierzemy tyle, to zakupimy defibrylator

Po więcej informacji zapraszam na naszego facebooka: https://www.facebook.com/MSMKrzeszowice


W razie pytań proszę o kontakt mailowy na adres: [email protected]

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 5

PJ
Piotr Jarosz
500 zł
 
Hidden data
100 zł
LK
Leszek Kaczor
100 zł
MD
Marcin Drzewniak
100 zł
 
Hidden data
50 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!