id: 223p25

Na modernizację Biuletynu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawni.lublin.pl

Na modernizację Biuletynu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawni.lublin.pl

Nasi użytkownicy założyli 1 176 825 zrzutek i zebrali 1 228 817 618 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

niepelnosprawni.lublin.pl jest to jedyny w regionie portal, który dostarcza kompleksowej i rzetelnej informacji na temat wszystkich aspektów życia osób z niepełnosprawnościami.

Powstał 11 lat temu w odpowiedzi na potrzebę środowiska. Od samego początku tworzony jest przez integracyjny zespół wolontariuszy - zarówno dziennikarzy, jak i programistów czy administratorów. Dumni jesteśmy z tego, że każdy etap tworzenia Biuletynu czy redagowania go jest płaszczyzną nie tylko integracji społecznej, ale i źródłem inspiracji. Wiele osób z niepełnosprawnością, zadziwionych na przykład tym, że można stworzyć portal przy pomocy zamontowanej na głowie myszki, odważyło się, podjęło rękawicę i przez lata współpracowało z nami realizując swoje reporterskie pasje. Zyskaliśmy sobie uznanie w otoczeniu i pozycję nie tylko rzetelnego źródła informacji, ale też medialnego eksperta od niepełnosprawności.

Nasz serwis umożliwia osobom z niepełnosprawnością udział w życiu społecznym i kulturalnym społeczności lokalnej. Informujemy, przedstawiamy możliwości, proponujemy uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach, konsultacjach społecznych, promujemy niepełnosprawnych artystów i sportowców, itd. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla środowiska: relacjonujemy, zadajemy pytania, recenzujemy, obejmujemy patronatem. Wykorzystując możliwości wirtualnej przestrzeni, zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do uczestnictwa w cyberspołeczności; odrzucamy bariery, które w realu mogą dzielić, a w cyfrowym świecie, nie mają żadnego znaczenia.Ktoś kiedyś spytał, jakie mamy biuletynowe marzenia. Nie mamy żadnych, ponieważ nie żyjemy w bajce, nie mamy również czarodziejskiej różdżki na stanie, ani zaprzyjaźnionej dobrej wróżki. Dlatego zamiast na marzenia, które mogą się spełnić albo i nie, postawiliśmy na plany, które staramy się konsekwentnie realizować 😊 Jednym z tych planów chcemy się dziś z Wami podzielić:

Chcemy zmodyfikować i rozbudować Biuletyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawni.lublin.pl. Ten plan został wyceniony – kwota „w załączeniu” 😉

Dotychczas radziliśmy sobie siłami wolontariatu. Coraz większa grupa odbiorców Biuletynu (kilka tysięcy odsłon miesięcznie), nowe przepisy – to wszystko postawiło nas przed koniecznością profesjonalizacji formuły funkcjonowania niepelnosprawni.lublin.pl i stworzenie zespołu redakcyjnego opartego na pracownikach, a wzmacnianego grupą wolontariuszy. Aby Biuletyn nadal był dostępny i zamieszczane na nim treści mogły dotrzeć do każdego, bez względu na jego potrzeby, niezbędne jest kompleksowe dostosowanie strony do wymogów WCAG 2.1.

Podejmujemy szereg starań o pozyskanie funduszy na ten cel. Spalają one jednak na panewce: nasze projekty o finansowanie otrzymują wysokie noty od osób oceniających wnioski składane w różnorodnych projektach, ale z reguły brakuje im jednego, dwóch punktów, żeby otrzymać środki. Niby mało; zawsze „prawie”- a w tym przypadku, jak w reklamie to „prawie” robi jednak dużą różnicę.

Zapraszamy Was do lektury www.niepelnosprawni.lublin.pl , a następnie do tego, byście stali się częścią naszego planu i go wsparli swoją cegiełką😊

 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 187

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków