id: 223p25

Na modernizację Biuletynu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawni.lublin.pl

Na modernizację Biuletynu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawni.lublin.pl

8 535 zł 
z 20 000 zł
42%
zakończona 30.06.2021r
186 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

niepelnosprawni.lublin.pl jest to jedyny w regionie portal, który dostarcza kompleksowej i rzetelnej informacji na temat wszystkich aspektów życia osób z niepełnosprawnościami.

Powstał 11 lat temu w odpowiedzi na potrzebę środowiska. Od samego początku tworzony jest przez integracyjny zespół wolontariuszy - zarówno dziennikarzy, jak i programistów czy administratorów. Dumni jesteśmy z tego, że każdy etap tworzenia Biuletynu czy redagowania go jest płaszczyzną nie tylko integracji społecznej, ale i źródłem inspiracji. Wiele osób z niepełnosprawnością, zadziwionych na przykład tym, że można stworzyć portal przy pomocy zamontowanej na głowie myszki, odważyło się, podjęło rękawicę i przez lata współpracowało z nami realizując swoje reporterskie pasje. Zyskaliśmy sobie uznanie w otoczeniu i pozycję nie tylko rzetelnego źródła informacji, ale też medialnego eksperta od niepełnosprawności.

Nasz serwis umożliwia osobom z niepełnosprawnością udział w życiu społecznym i kulturalnym społeczności lokalnej. Informujemy, przedstawiamy możliwości, proponujemy uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach, konsultacjach społecznych, promujemy niepełnosprawnych artystów i sportowców, itd. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla środowiska: relacjonujemy, zadajemy pytania, recenzujemy, obejmujemy patronatem. Wykorzystując możliwości wirtualnej przestrzeni, zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do uczestnictwa w cyberspołeczności; odrzucamy bariery, które w realu mogą dzielić, a w cyfrowym świecie, nie mają żadnego znaczenia.Ktoś kiedyś spytał, jakie mamy biuletynowe marzenia. Nie mamy żadnych, ponieważ nie żyjemy w bajce, nie mamy również czarodziejskiej różdżki na stanie, ani zaprzyjaźnionej dobrej wróżki. Dlatego zamiast na marzenia, które mogą się spełnić albo i nie, postawiliśmy na plany, które staramy się konsekwentnie realizować 😊 Jednym z tych planów chcemy się dziś z Wami podzielić:

Chcemy zmodyfikować i rozbudować Biuletyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawni.lublin.pl. Ten plan został wyceniony – kwota „w załączeniu” 😉

Dotychczas radziliśmy sobie siłami wolontariatu. Coraz większa grupa odbiorców Biuletynu (kilka tysięcy odsłon miesięcznie), nowe przepisy – to wszystko postawiło nas przed koniecznością profesjonalizacji formuły funkcjonowania niepelnosprawni.lublin.pl i stworzenie zespołu redakcyjnego opartego na pracownikach, a wzmacnianego grupą wolontariuszy. Aby Biuletyn nadal był dostępny i zamieszczane na nim treści mogły dotrzeć do każdego, bez względu na jego potrzeby, niezbędne jest kompleksowe dostosowanie strony do wymogów WCAG 2.1.

Podejmujemy szereg starań o pozyskanie funduszy na ten cel. Spalają one jednak na panewce: nasze projekty o finansowanie otrzymują wysokie noty od osób oceniających wnioski składane w różnorodnych projektach, ale z reguły brakuje im jednego, dwóch punktów, żeby otrzymać środki. Niby mało; zawsze „prawie”- a w tym przypadku, jak w reklamie to „prawie” robi jednak dużą różnicę.

Zapraszamy Was do lektury www.niepelnosprawni.lublin.pl , a następnie do tego, byście stali się częścią naszego planu i go wsparli swoją cegiełką😊

 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 186

MW
MW-K
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
330 zł
 
Dane ukryte
321 zł
SW
Szymon Węgrzycki
265 zł
AB
Anna B-S
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JD
Justyna Demczuk
200 zł
AB
Anna B-S
175 zł
JM
Jolanta Mochol
160 zł
MP
Małgorzata Pomarańska
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 648 zrzutek

i zebrali

736 319 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?