id: 225vf4

54. Festiwal Małych Form Teatralnych

54. Festiwal Małych Form Teatralnych

Nasi użytkownicy założyli 1 170 212 zrzutek i zebrali 1 219 483 269 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Po sukcesie zeszłorocznej zbiórki na rzecz 53. Festiwalu Małych Form Teatralnych, która zakończyła się wielkim sukcesem zebrania 3 131 złotych, i w tym roku zwracamy się do Państwa z propozycją wsparcia młodych artystów i organizatorów we wspólnej pracy nad tworzeniem szans dla przyszłych aktorów, wokalistów i tancerzy. Będziemy zaszczyceni i wdzięczni za każde wsparcie.


Festiwal Małych Form Teatralnych organizowany przez II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie i Stowarzyszenie Iuvenartes to odbywające się od ponad pół wieku wydarzenie artystyczne dla uczniów szkół średnich. Jest ono wyjątkową szansą dla młodzieży do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich.


Przez lata wydarzenie stawało się miejscem, gdzie swoją przygodę w świecie sztuki czy poezji rozpoczynali tak zasłużeni artyści jak Dorota Segda, Grzegorz Turnau czy Maciej Stuhr. Historię Festiwalu ukształtowali także zasiadający w jury i uświetniający Gale Finałowe, Andrzej Sikorowski czy Rafał Jędrzejczyk.


FMFT to jednak nie tylko szansa dla młodych artystów. Od początku do końca Festiwal organizowany jest przez uczniów II Liceum, którzy odpowiadają za zarządzanie wydarzeniem, pozyskiwanie partnerów, organizacje występów czy obsługę techniczną. Dzięki temu, już na etapie szkoły średniej zdobywają oni bezcenne umiejętności, przydatne w dalszej edukacji czy pracy.


Dowodem na niezwykłość wydarzenia jest niepowtarzalna, 51. Edycja FMFT, która ze względu na pandemię COVID-19 w całości odbyła się bez udziału publiczności w „hybrydowej” formie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, Festiwal został w całości nagrany, zrealizowany, i udostępniony na platformie Play Kraków, gdzie dostępna jest też 52. Edycja Festiwalu.

Obecnie FMFT składa się z pięciu kategorii: Poezja Śpiewana, Poezja Recytowana, Sztuka Teatralna, Film i Taniec. Rywalizacja w tych kategoriach oraz prezentacja laureatów podczas Gali Festiwalowej odbywa się w Teatrze Groteska.


Z racji dużego zainteresowania Festiwalem i rosnących kosztów organizacji zwracamy się do Państwa z propozycją wsparcia młodych artystów i organizatorów we wspólnej pracy nad tworzeniem szans dla przyszłych aktorów, wokalistów i tancerzy. Będziemy zaszczyceni i wdzięczni za każde wsparcie.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo w mediach Festiwalu:


Strona WWW

Strona Festiwalu na Facebooku

Profil Festiwalu na Instagramie

Profil Festiwalu na TikToku

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 15

AR
Agata Reichert-Zaczek
30 zł
MS
Małgorzata Sienkiewicz
70 zł
JO
Joanna
50 zł
DM
Maciek M
150 zł
AN
Anna Naziębłło
131 zł
CS
Kinga & Cezary
100 zł
AC
ACz
50 zł
DS
Dorota Świeczkowska
100 zł
AC
Agnieszka
50 zł
DB
Dominika Brudziana
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!