id: 22e5ty

Construction of Africa's largest rehabilitation center for children. Budowa największego w Afryce centrum rehabilitacyjnego dla dzieci.

Construction of Africa's largest rehabilitation center for children. Budowa największego w Afryce centrum rehabilitacyjnego dla dzieci.

Nasi użytkownicy założyli 1 180 951 zrzutek i zebrali 1 234 986 887 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie! Kochani!


Oddani całym sercem tej pięknej misji zapraszamy do wspólnej akcji! 😊

Najwyższa Góra Afryki dla najbezbronniejszych istot afrykańskiego kontynentu.

Kilimanjaro Help Furaha 2023 – 4 śmiałków – miłośników gór, podejmie próbę wejścia na 5895m – Dach Afryki, aby pomóc wybudować pierwsze i największe centrum rehabilitacyjne w Afryce dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym , spektrum autyzmu i Zespołem Downa. W trakcie tej wyprawy Krzysztof Drabik inicjator akcji Klimanjaro Help Furaha 2023, będzie próbował wejść na Dach Afryki żonglując na pełnym dystansie do wysokości 5895m n.p.m.

Zapraszamy do kibicowania i wspierania zbiórki!

Zbiórka już ruszyła, a my ruszamy 8.07.2023 i planujemy zebrać 100zl za każdy metr wspinaczki – łącznie 589 500 zł.

Dołóż swoją złotówkę i pomóż opuszczonym, skazanym często na śmierć dzieciakom mieć lepsze życie!

Dzięki Markowi Krakusowi który żyje na kenijskiej ziemi od 25 lat i jego żonie oraz fundacji Help Furaha, może stać się to możliwe.

 

Każde dziecko potrzebuje jedzenia, miłości, zdrowia, zabawy i edukacji każdego dnia, także kenijskie dzieci z autyzmem, porażeniem mózgowym, Zespołem Downa i dysleksją. Często te dzieci są w Kenii zapomniane przez rodziny i społeczności. Założyciele Furaha Day Centre w Kenii zdali sobie sprawę z potrzeb tych dyskryminowanych i ukrywanych dzieci, z którymi nikt nie chce mieć nic do czynienia. Te dzieci nie doświadczają szczęśliwego dzieciństwa, które należy im się tak samo, jak dzieciom zdrowym. Więc oto jesteśmy i stajemy, aby przemówić w ich imieniu, dać im miłość i wsparcie medyczne, którego potrzebują.


15 lipca 2023 o godzinie 7:30 Team Kilimanjaro Help Furaha stanęli na wierzchołku Dachu Afryki Kilimanjaro 5895m n.p.m. dedykując ten szczyt dzieciom z Help Furaha , bo jak sami mówią ten projekt jest zdecydowanie wyższy od Dachu Afryki.

 

Zapraszamy na film dokumentalny z Furaha - https://bit.ly/Help-Furaha ( skopiuj link )

abyś zobaczył/a jak wygląda tam życie na co dzień i od czego to wszystko się rozpoczęło… 

W ilustracjach poniżej na tej zrzutce umieszczamy projekt tej oazy szczęścia , która zostanie wybudowana dzięki Tobie. 

Dziękujemy że jesteś z nami i za Twą pomoc przytulamy Ciebie mocno już teraz z całych swoich sił! 

Wspinaj się razem z nami już dziś na Dach Afryki , by z serca dla serca pomóc tym najbardziej potrzebującym!


Jak sami pewnie wiecie że życie jest bardzo krótkie i czasem bardzo nieprzewidywalne...

Nie jesteśmy w stanie pomóc Wszystkim cierpiącym na tej ziemi.

Chcielibyśmy aby jednak ten płomień pomocy teraz zapłonął w Waszych sercach, tak jak zapłonął w naszych, bo wiemy że jeśli to dziś teraz czytacie to nie jest to przypadek...


W życiu wszystko dzieje się po coś… a żyjemy tylko raz, więc dlaczego nie wybudować wspólnymi siłami nowoczesnego centrum rehabilitacyjnego w Kenii dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym, spektrum autyzmu i zespołem Downa.

Bo kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat, a Furaha w języku suahili znaczy szczęście :)Każda wpłacona złotówka to cegiełka , która jest na wagę złota przy budowie Centrum Furaha.

Mamy do zaoferowania 'cegiełki', które nawiązują do wysokości szczytu Klimandżaro - 5895m n.p.m.


Cegiełka - Przytulas o wartości 58.95gr. ( Wielki wirtualny przytulas od dzieci z Furaha )


Cegiełka - Help Furaha 585,90gr. ( Unikatowy certyfikat Help Furaha z dziećmi i projektem centrum Furaha, który może ozdobić Twój dom, czy miejsce pracy)

Cegiełka - Klimanjaro Help Furaha 5895zł ( Unikatowy certyfikat + statuetka ,,złota cegiełka" z Furaha oraz personalne video

z podziękowaniem od dzieci i założycieli centrum Help Furaha )


Cegiełka - Wdzięczność 58,950zł ( Tablica wdzięczności przed wejściem do największego centrum rehabilitacyjnego w Afryce. Będzie tylko 10 takich tablic dla ludzi lub też firm , które zechciały dynamicznie wesprzeć ten projekt szczęścia dla tamtejszych dzieci )


Poniżej trochę o wspaniałym człowieku i założycielu Fundacji Help Furaha , który jest Polakiem

i już kilkanaście lat mieszka w Kenii, pomagając tamtejszym dzieciom razem ze swoją żoną Jadlyn oraz cudownym poświęceniem wolontariuszy i wolontariuszek.


Marek Krakus

Założyciel i Dyrektor Furaha Centre w Kenii

Prezes Fundacji Help Furaha Polska

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – magisterium z teologii.

Szczęśliwy mąż jednej żony…. i tatuś trojga dzieci: dwóch księżniczek i jednego księcia.

Spełnia swoje życiowe powołanie wśród najbardziej potrzebujących w Kenii.

Dewizą życia Marka są słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest tyle wart, ile daje z siebie innym ludziom” oraz św. Pawła: „wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Kocha podróżować i spędzać czas z rodziną.

„To niesamowite. W maju tego roku minęło dwadzieścia pięć lat od momentu mojego pierwszego kontaktu z kenijską, czerwoną ziemią i jej wspaniałymi ludźmi – dwadzieścia pięć lat pracy wśród najbardziej potrzebujących, najuboższych, zapomnianych przez świat dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem. Zaczynałem w katolickiej misji Kaburugi, 45 km od Nairobi, gdzie założyłem dzieło – Centrum Don Orione opiekujące się dziećmi z porażeniem mózgowym, z zespołem Downa i autyzmem. Następnie, od 2010 roku, pracowałem z dziećmi z wirusem HIV w Meru, a w kwietniu 2016 roku podjąłem kolejne wyzwanie i otwarłem Centrum Terapii Zajęciowej „Furaha”, co w języku swahili znaczy ‘szczęście’.

Zamiar założenia Furaha Centre od lat gościł w moim sercu całkowicie poświęconemu pracy z dziećmi.

Moje marzenie: pomóc jak największej liczbie dzieciom z porażeniem mózgowym i autyzmem oraz ich rodzinom, poprzez organizowanie terapii, szkoleń, klinik a ostatecznie poprzez budowę Nowoczesnego Centrum Rehabilitacyjnego w Kenii.” , które można zobaczyć na tych ilustracjach. Ta kraina powstanie dzięki naszemu zaangażowaniu , bo te dzieci zasługują na nią.


Krzysztof Drabik :

Inicjator zbiórki i akcji Klimanjaro Help Furaha 2023.

Pasja i zawód - barman Flair. Często powtarza że prawdziwa pomoc to ta czysta miłość płynąca dla drugiego człowieka , bo największa wartość człowieka to jego otwarte serce i chęć pomocy innym. Na Dach Afryki 5895m n.p.m. będzie chciał wejść żonglując na pełnym dystansie od startu. Wszystkie rekordy wykonuje w celach charytatywnych , bo jak sam mówi, że takie właśnie cele dają mu wielką siłę w trakcie ich wykonywania. 2 - krotnie przeżonglował linię Bałtyku po piasku na pełnym dystansie od Świnoujścia do Gdańska ( ok. 500 km , łącznie 1000. ) Raz dokonał tego w 19dni a rok później przebiegł ten sam dystans żonglując w 10 dni. Żonglując po schodach wszedł na 10 najwyższych budynków ( 404 piętra ) w Warszawie w 5 godzin i przebiegł Koronę Polskich Maratonów. Wykonał najwyższą żonglerkę w Europie na szczycie Mont Blanc 4810m n.p.m. a jego największym marzeniem jest żonglerka na Dachu Świata czyli na Mont Everest 8848m n.p.m.

Dzieci z Furaha w Kenii zawsze nosi głęboko w swoim sercu , bo tam też dla nich parę lat temu wziął udział w rekordzie 100 kilometrów ciągłej żonglerki z centrum Furaha na równik ziemi.


Dwie kolejne osoby w projekcie Maggie Ankowska i Paweł Kalbarczyk – prowadzą Polską Klinikę Stomatologiczno-Medyczną My Medyk Dental and Medical Centre w Londynie, pomagając ludziom na co dzień i biorąc udział w wielu projektach charytatywnych.

Ich serca są z Help Furaha, ponieważ wiedzą, jak trudno jest zapewnić codzienną opiekę – szczególnie w krajach, w których możliwości są bardzo ograniczone.


Krzysztof Drobny - wieloletni przedsiębiorca z branży gastronomicznej. Obecnie fan biznesu sieciowego i koncepcji SoftMarketingu. Szczęśliwy mąż I ojciec dwóch dorosłych synów. Od dłuższego czasu zaangażowany w pomoc dzieciom. Wspiera wszystkie projekty Fundacji Help Furaha.


Akcja Klimanjaro Help Furaha 2023 to więcej! niż góra... powtarza , to spełnienie marzeń dzieci , które zasługują na ten dom, na prawdziwą krainę szczęścia i miłości.


PROJEKT CENTRUM REHABILITACYJNEGO DLA DZIECI W KENIIudfc8a0fa535caa5.jpegx39911715c6be4c7.jpeg

fd591ea980307114.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1092

preloader

Komentarze 60

 
2500 znaków