id: 22wwhf

Komputer do badań i modelowania

Komputer do badań i modelowania

Nasi użytkownicy założyli 1 068 531 zrzutek i zebrali 1 165 612 365 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • hBUfbZq6ugXT7Wel.png

  FrERlLBjk5eS3S84.pngx11Bc2Oia7GywF64.png

  aO5AVB6dKM1ImCY2.pngJak wygląda wirus opryszczki ludzkiej? Załączam slajdy z webinaru o wirusach i związkach przeciwwirusowych w biosferze, który przygotowuje. Wirusy Herpes są bardzo ciekawe od strony biologicznej, ale bardzo upierdliwe dla ludzi od strony fizycznej.


  Przyglądam się łańcuchom replikacji i wirulencji tych wirusów już od wielu lat. Przez wiele lat szukałem też w biosferze związków, które mogłyby od razu hamować lub znacząco ograniczać zarówno replikację jak i wirulencje pospolitych szczepów tego wirusa oraz mutantów.


  W swoich poszukiwaniach znalazłem wiele obiecujących substancji czynnych i ich kombinacji oraz zależności synergistycznych np. we frakcjach alkaloidów. Jeśli moje obserwacje się potwierdzą, to może być solidna podstawa do pchnięcia prototypów preparatów dalej do badań przedklinicznych. W międzyczasie podzielę się z Wami tym co udało mi się zaobserwować lub sprawdzić.


  Ta zrzutka pomaga mi przyspieszyć moje eksperymenty i badania. Mamy już 27%. Dzięki!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy czytelnicy,


Przez wiele lat starałem się dostarczać Wam obszerną, szczegółową i rzetelną wiedzę na temat zielarstwa i fitofarmakologii. Popularyzowałem również tematykę z zakresu biologii, etnobotaniki i botaniki farmaceutycznej. Udostępniałem wszystkie moje autorskie prace i teksty, aby każdy mógł z nich korzystać. Ostatnie lata sprawiły, że zacząłem większą uwagę przykładać do biologii molekularnej oraz biochemii. Spędzałem też więcej godzin w laboratorium. Mój wykładowca z genetyki zachęcił mnie do nauki genomiki. Kupiłem podręczniki do genomiki i zacząłem ją poznawać. Na tyle mnie zafascynowała, że odkurzyłem wszystkie moje stare podręczniki do wirusologii, wirusologii lekarskiej i wirusologii molekularnej oraz dokupiłem kolejne, w tym do wirusologii roślinnej. Dlaczego akurat do wirusologii? Bo na przykładzie wirusów dobrze uczy się genomiki. Dużo frajdy zaczęło mi też sprawiać wyciąganie DNA z plazmidu bakteryjnego, jego oczyszczanie, projektowanie starterów do reakcji PCR, aby zmierzyć jego stężenie oraz tym podobne rzeczy. Myślę nad doktoratem z wirusologii ewolucyjnej. Interesują mnie też leki przeciwwirusowe i ich projektowanie.


Niestety nie mam ciągłego i o każdej porze dostępu do sprzętu na uczelni. Posiadając odpowiedni sprzęt, mógłbym dużo pracy naukowej wykonać w domu. Niestety nie stać mnie na komputer, który udźwignie zaawansowane modelowanie protein, komórek oraz złożone molekularne symulacje procesów biologicznych. Stąd ta zrzutka. Będę bardzo wdzięczny jeśli wesprzecie mnie w tym celu, abym mógł kupić porządną stację roboczą i kontynuować swoje badania, uczyć się nowych rzeczy i przygotować do doktoratu.


Taki komputer pomoże mi też w szukaniu substancji przeciwwirusowych w biosferze (roślinach, grzybach) oraz projektowaniu i modelowaniu leków przeciwwirusowych, antybakteryjnych, neuroprotekcyjnych czy przeciwzapalnych. Pracuję nad obiecującym lekiem przeciw wirusowi opryszczki zwykłej, którego prototyp zrobiłem na bazie związków z roślin. Zakup takiego komputera to koszt rzędu 20,000 zł. Jeśli uda zebrać się jeszcze na monitor do niego oraz dobre oprogramowanie, to będę przeszczęśliwy.


Jakub Babicki


3LmCCGUwb36360ne.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 98

JC
Jadwiga_c
MP
Mateusz Paradowski
378 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Maciek Ł
50 zł
AW
Annna
100 zł
EL
Edward Lorek
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AD
Ania
50 zł
EG
E.G
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków