id: 233yvx

Koło Ciebie - Produkcja filmu dyplomowego

Koło Ciebie - Produkcja filmu dyplomowego

8 663 zł 
z 10 000
86%
70 dni do końca
63 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Koło Ciebie to historia chłopaka uwikłanego w handel narkotykami, zakochującego się w swojej klientce - DJ-ce, transpłciowej kobiecie. To opowieść o miłości wykraczającej poza wąskie ramy społecznie obowiązujących norm i schematów. O walce z blokadami wewnętrznymi i stopniowym otwieraniu się na uczucie, bez poddawania go ocenie.


Jest to również mój film dyplomowy, którym kończę Gdyńską Szkołę Filmową.


Potrzeba podjęcia tematu zrodziła się z mojego spotkania z transpłciową kobietą, które miało miejsce lata temu. Poznając ją coraz bliżej, uświadomiłam sobie, że nie było jej dane doświadczyć, szczerej, bezinteresownej miłości. Niewiele wówczas wiedziałam na temat transpłciowości. Miałam jednak świadomość, jaką sensacje wywołuje ona w moim środowisku. W swoim filmie poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy bycie osobą po tranzycji przekreśla szansę na udany związek?


Wierzymy, że film ma szansę wpłynąć na poprawę jakości życia tych, którzy w takich związkach byli, są lub będą.

Wspierajcie nas finansowo. Wy również dołóżcie własną cegiełkę :)


Na ekranie zobaczycie: Ewę Werde - transpłciową dziewczynę, pisarkę, studentkę skandynawistyki, aktywistkę, która zadebiutuje w roli Nadii - DJ-ki, transpłciowej dziewczyny. W postać głównego bohatera wcieli się aktor Daniel Namiotko („Noamia”, „Wataha”, „W głębi lasu”). Partnerować im będą: Maja Wolska („ Wesele”, „Ułaskawienie”, „Pod powierzchnią”), Adam Wietrzyński („W głębi lasu”, „Nie zmieniaj tematu”, „Ludzie i Bogowie”), Dariusz Majchrzak („Hiacynt”, „Ultraviolet”, „Ki”), Maciej Kosiacki („Bunt”, „Na serio”, „Słoń”), Michał Zbroja („W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Pitbul”, ”Botoks”).Za wszystkie wpłaty z góry dziękujemy! Dzięki waszemu zaangażowaniu ten film ma szansę powstać.ZBIERAMY NA:


  • scenografię i rekwizyty
  • kostiumy
  • wynajem lokacji
  • sprzęt filmowy
  • postprodukcję
  • promocję filmuObsada:


DANIEL NAMIOTKO - Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2019). Gościnnie gra w Teatrze Narodowym w Warszawie i Teatrze Starym w Krakowie („Burza” i „Biesy” w reżyserii Pawła Miśkiewicza) oraz Teatrze  im. S. Żeromskiego w Kielcach („Ludwig” w reż. Janka Jelińskiego, koprodukcja z Nowym Teatrem w Warszawie). Otrzymał wyróżnienie aktorskie za rolę w spektaklu „Efekt” w reżyserii Agnieszki Glińskiej na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Interesuje się również filmem, chętnie pracuje z młodymi twórcami („Noamia” reż. Antonio Galdameza - Grand Prix 13. Solanin Film Festiwal, „Swoboda” w reż. Joanny Różniak - Torino Film Festival). Zagrał główną rolę w filmie dyplomowym  łódzkiej filmówki zakwalifikowanym do finałów tzw. studenckich Oskarów 2021 („Pierwsze lato końca świata” w reż. Nastki Gonery). Współpracuje z platformą Netflix („Cracow Monsters”, „W głębi lasu”, „The Liberator”) oraz Canal+ („Powrót”, „Wataha”). Sowa, późno chodzi spać. Miłośnik podróżowania gdziekolwiek, towarzysz psa Kosmo.


b5d7017902996437.jpgEWA WERDA - studentka Skandynawistyki, wyoutowana trans kobieta, debiutuje razem z tym filmem. Przemawiała publicznie dla Młodych Razem podczas Święta Pracy oraz z ramienia Tęczowego Portu na Trójmiejskiej Manifie odnośnie praw osób trans, w tym roku pisze licencjat z zakresu medioznawstwa oraz pracuje z językem szwedzkim. Udziela się również w kole naukowym Tęczowy Port na UG razem z którym starają się zmienić oblicze Gdańskich uczelni.

q0bd721449759bb9.jpg


DARIUSZ MAJCHRZAK - Ukończył Wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, jest aktorem filmowym i teatralnym. W roku 2005 na XII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalna 2005" we Wrześni otrzymał nagrodę publiczności, w kategorii największe odkrycie festiwalu. Film za który otrzymał nagrodę był jego debiutem kinowym. Aktor współpracuje z Teatrem Narodowym w Łodzi. Można go również oglądać w serialach telewizyjnych.


MICHAŁ ZBROJA - Nie ma szkoły aktorskiej, ale to nie przeszkadza mu grać. Współpracuje z platformą Netflix „W lesie dziś nie zaśnie nikt” sezon pierwszy i drugi. Znany również z filmów „Pitbul”, „Botoks”,„Kobiety Mafii”.


MAJA WOLSKA - Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2019). Wyróżniona na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film” za "brawurowe przeprowadzenie nas przez trzymającą w napięciu historię” (2022). Nagroda w kategorii "Outstanding Actress" za rolę w spektaklu "Mój niepokój ma przy sobie broń" na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter w Brnie (2019)


ADAM WIETRZYŃSKI - Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2022). Za rolę w spektaklu „(Nie)pokoje” otrzymał wyróżnienie na 39 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od roku 2021 występuje w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.


MACIEJ KOSIACKI - Student Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Miał zostać lekarzem, ale zbyt ładnie recytował wiersze.


re0b57de4dd651c9.jpg


Reżyseria:


DIANA SZCZOTKA - Studentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Ukończyła Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2018). Ma za sobą roczny kurs Online Kamera w Szkole Wajdy (2020). Jej prace były wystawiane na wystawach takich jak: Prime Stage - Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych (2018), VideoNews - Galeria Labirynt i wielu innych. Za teledysk do piosenki "Znaki" Projektu Leśmian otrzymała nominację w kategorii debiut reżyserski na PL Music Video Awards (2021).


Zdjęcia:


JANUSZ SZYMAŃSKI - Absolwent wydziału sztuki operatorskiej PWSFTViT w Łodzi (2019), a także studiów licencjackich na wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie (2012). Jest autorem zdjęć do filmów krótkometrażowych fabularnych oraz dokumentalnych, z których ostatni "Siostry" był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą (między innymi Srebrny Smok na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym, Grand Prix Festiwalu Mecal w Barcelonie, Grand Prix Festiwalu Opolskie Lamy, nagroda publiczności na Short Waves w Poznaniu). Jego pasją jest fotografia analogowa.


Dźwięk:


NICOLA GREGOREK - osoba która zajmuje się realizacją dźwięku od ponad dekady. Po ukończeniu akademii muzycznej w Katowicach i pracy w wielu projektach muzycznych między innymi z O.S.T.R., Michałem Urbaniakiem czy Ptaszynem Wróblewskim przyszedł czas na film gdzie od kilku lat zajmuje się obsługą dźwiękową planów filmowych, serialowych czy reklamowych.


f91c840c888bf815.jpg


II Reżyser:


MAREK GŁUSZCZAK- Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Szkoły Wajdy. Poza reżyserią filmów i słuchowisk radiowych zajmuje się również nagraniami lektorskimi i dubbingiem. Interesuje się antropologią kulturową, szczególnie zagadnieniami dotyczącymi komizmu. Jest fanem filmów Edgara Wrighta, gier wideo i karaoke.


Kostiumy:


ZUZANNA KOT - Absolwentka ASP w Warszawie na kierunku wzornictwo, specjalność projektowanie ubioru. Zajmuje się projektowaniem ubrań oraz kostiumami do krótkich form wideo - teledysków, reklam i filmów fabularnych. Autorka kostiumów do filmów m. in: „Chleb i sól” w reżyserii Damiana Kocura, filmu krótkometrażowego „Nie ma spokoju” Karola Ulmana.


Scenografia:


KAROLINA RADZIEJOWSKA - Absolwentka architektury wnętrz na ASP w Łodzi oraz historii sztuki na UW. Interesuje się historią designu. Przywiązuje dużą wagę do tego, żeby tworzone przez nią wnętrza (domowe czy filmowe) oddawały unikalny charakter mieszkańców/postaci.


jbacce041fc3fa92.jpg

Script:


PIOTR PLUTA - Urodzony w Lublinie. Studiował biotechnologie, którą porzucił na rzecz filmu. Pracował w studiu castingowym. Student Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Twórca adaptacji teatralnych wystawianych w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy i Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.


Kierownik produkcji:


JAKUB KOSOBUDZKI - Student wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Absolwent operatorstwa filmowego w Krakowie. Na co dzień miłośnik podróży i dobrej muzyki!


Asystentka produkcji:


KAMILA ŚMIŁOWSKA - Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UŚ oraz organizacji produkcji filmowej i TV w Szkole Filmowej w Katowicach. Interesuje się filmem od najmłodszych lat, początkowo jej serce zawładnął film animowany później zajmowała się kinem amatorskim. Podczas pracy nad projektem poświęca mu się w 100%.

a1d942031446b46d.jpg

Wielkie dzięki za każde, nawet najskromniejsze wsparcie 🙏

s1901b644ef590bc.jpg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 63

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

895 291 zrzutek

i zebrali

840 333 174 zł

A ty na co dziś zbierasz?