id: 25muf5

Działalność Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce

Działalność Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce

Nasi użytkownicy założyli 1 152 260 zrzutek i zebrali 1 197 508 317 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka jest przeznaczona na wsparcie kolejnego sezonu akcji Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs w Kielcach, zakup garnków i sprzętu kuchennego, naczyń oraz produktów spożywczych przeznaczonych do gotowania i wydawania posiłków oraz odzieży i środków do higienicznych.

Sprawdź nasz profil na FB, gdzie umieszczamy relacje z naszej działalności.

Zobacz jak działamy na naszym profilu na FB.

e62d250f10750d21.jpg


Czym jest Jedzenie zamiast Bomb?

Jedzenie zamiast Bomb (Food not Bombs, FnB) to ogólnoświatowa akcja zapoczątkowana w latach 80-tych XX w. w Stanach Zjednoczonych i podejmowana przez ponad tysiąc grup na całym świecie, w tym przez około kilkunastu w Polsce. Jest to oddolna inicjatywa polegająca na przygotowywaniu i wydawaniu posiłków przez zwykłych ludzi każdemu kto tego potrzebuje.

Oprócz wymiaru praktycznego jakim jest pomoc potrzebującym, akcja Jedzenie zamiast Bomb jest protestem przeciwko porządkowi świata, gdzie rządy państw wolą wydawać pieniądze na zbrojenia zamiast zapewnić godne warunki swoim obywatelom, supermarketom bardziej opłaca się wyrzucić tony jedzenia rocznie niż oddać je za darmo ludziom żyjącym poniżej minimum socjalnego. W dobie kryzysu klimatycznego tym bardziej nie może być na to zgody. Przygotowywane posiłki są wegańskie, gdyż zależy nam na tym, by żadna istota czująca nie cierpiała i nie była wykorzystywana.


af73214241cd8d74.jpg


Nasz cel

19 listopada ruszamy z kolejnym sezonem Jedzenia zamiast Bomb, aby usprawnić naszą pracę chcielibyśmy zakupić garnki i sprzęt do gotowania oraz przechowywania ugotowanych już potraw, a wiec garnków-termosów, by posiłki nie stygły na mrozie, pozostałe środki chcielibyśmy przeznaczyć na zakup naczyń jednorazowych oraz produkty spożywcze do przygotowywania posiłków, a także odzieży i środków do higienicznych oraz karmy dla zwierząt.r2b6cf6f7ce1d740.pngKim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób z Kielc i okolic, która postanowiła realizować idee jakie przyświecają akcjom FnB. Nie jesteśmy związani z żadną instytucją państwową, organizacją religijną czy partią polityczną. Na gotowanie i wydawanie posiłków dobrowolnie poświęcamy swój wolny czas w imię ludzkiej solidarności. Cieszy nas gdy widzimy, że to co robimy ma sens i przynosi wymierne korzyści wielu ludziom w Kielcach. Przygotowujemy się właśnie do kolejnego sezonu, podczas każdego sezonu mamy kilkanaście wydawek, w trakcie każdej z nich rozdajemy około 100 posiłków.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

TJ
Tomasz Jańczak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JZ
Aurelia
100 zł
MG
Maciej Gutowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AO
Agata Ostrowska
50 zł
AJ
Antoni Janas
200 zł
RP
renaciura
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!