id: 25mxcs

Odbudowa mieszkania i całego dachu budynku wielorodzinnego ok.400m po tragicznym pożarze [Rokitnica]

Odbudowa mieszkania i całego dachu budynku wielorodzinnego ok.400m po tragicznym pożarze [Rokitnica]

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
21 545 zł
z 500 000
4%
60 dni
do końca
220
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 037 881 zrzutek i zebrali 1 108 773 654 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ten dzień zapisał się w historii Rokitnicy tragicznym wydarzeniem. 5 września o godz. 4 rano, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym. Społeczność dotknęła wielka tragedia, ponieważ w wyniku pożaru zginęła czteroletnia dziewczynka o imieniu Marika, a jej dziadek w asyście zespołu ratownictwa medycznego został zabrany do szpitala.

 

Wiekowy, parterowy budynek posiada 6 lokali mieszkalnych. Jest murowano-drewniany, dach jest dwuspadowy (ok. 400 m2), a jego konstrukcja jest drewniana, dlatego pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko, przedostając się przez poddasze do sąsiednich mieszkań. Przed przybyciem strażaków, ewakuowano kilkunastu mieszkańców. W dwupokojowym mieszkaniu mieszkał Pan Jarosław, dziadek dziewczynki, Pani Kornelia i jej czteroletnia córka Marika. Mimo podjętej próby i długiej reanimacji dziewczynka zmarła, zostawiając pogrążoną w żałobie rodzinę. To wydarzenie wstrząsnęło całą społecznością.


W3BF0utkMOOu8yPa.jpgStrażacy walczyli z ogniem, jednak mieszkanie Pana Jarosława i Pani Kornelii spłonęło doszczętnie i musi zostać rozebrane. Wymiany wymaga cała konstrukcja dachu nad pięcioma pobliskimi mieszkaniami. Niestety nie wszyscy byli ubezpieczeni. Mama Mariki i jej dziadek byli wcześniej pod opieką GOPSu i nie mają środków na samodzielne funkcjonowanie szczególnie, że Pan Jarosław ciężko choruje na serce.

 

Zasiłek celowy nie jest w stanie pokryć najpilniejszych wydatków, dlatego poszkodowana rodzina korzysta chwilowo z opieki najbliższych, jednak ich sytuacja nie pozwala na długotrwałą pomoc. Gmina na czas odbudowy mieszkania, udostępni lokal zastępczy. Sąsiedzi nie pozostali bezczynni i już przystąpili do sprzątania pogorzeliska, aby rodzina jak najszybciej mogła wrócić do siebie i rozpocząć nowe życie.

 

Celem zbiórki jest pokrycie bieżących wydatków związanych z pożarem, rozebranie spalonej części mieszkania, jego odtworzenie, a także rozebranie i postawienie nowej konstrukcji dachu domu wielorodzinnego (ok. 400 m2).


Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 220

SC
Sandra CYMAŃSKA
20 zł
SK
Sandra Kleist
20 zł
AR
Andrzej Replin
100 zł
AK
Agnieszka Koronowska (fb Romanek )
60 zł
AG
995 zł
MZ
Mariusz Z
100 zł
NG
Nicole Gajewska gry to i to, piktogramy, cyferki
40 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WS
Bernadeta Stańczyk- za dynie
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 22

 
2500 znaków