Pomóż nam zobaczyć coś, czego nikt nie widzi! ID: 2639kj

Pomóż nam zobaczyć coś, czego nikt nie widzi! ID: 2639kj

165 zł z 3 000 zł

5%

165 zł

165 zł

z 3 000 zł

zakończona

zakończona

16.01.2020r

10

10

wspierających
5%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Czy wyobrażasz sobie, jak to jest żyć na co dzień w wiecznej ciemności? Kiedy wychodzisz z domu i każdy twój ruch jest walką o przetrwanie. Nieoznakowany rozkopany chodnik, który zmusza cię do zejścia na ulicę wprost pod koła samochodów. Bankomat z ekranem dotykowym, z którego nie możesz wypłacić pieniędzy. Brak tablicy głośnomówiącej na przystanku sprawia, że nie wiesz do jakiego autobusu wsiadasz.


Marzymy o tym, aby w naszych miastach wprowadzono takie rozwiązania, dzięki którym osoby niewidome mogłyby bezpiecznie i w miarę normalnie funkcjonować. Linie prowadzące, umożliwiające utrzymanie kierunku i orientacji w terenie, ujednolicone i wyrównane nawierzchnie, dobrze wyczuwalne pola uwagi przy przejściu dla pieszych, dostosowanie infrastruktury komunikacyjnej do potrzeb osób niewidomych. To nie są duże inwestycje, a przynoszą ogromną różnicę.


e9b891e04b81c6a2.jpeg


Mamy sprawę: chcielibyśmy pokazać urzędnikom jak wygląda rzeczywistość tych osób w miejskiej dżungli. Najlepiej sprawdzić to w praktyce. Zależy nam na tym, żeby przeprowadzić spacery badawcze z udziałem osób niewidomych w trzech wybranych miastach: Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu. Nasze wnioski i rekomendacje przekażemy władzom miasta oraz mediom. Projekt poprowadzą eksperci ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES, które od kilku lat monitoruje przestrzeń publiczną pod kątem dostosowania jej do potrzeb wszystkich mieszkańców i ma na tym polu liczne sukcesy.


Każda Twoja wpłata ma ogromne znaczenie i sprawi, że otaczający świat stanie się dla nas wszystkich bardziej przyjazny.


PS. Dla naszego najbardziej hojnego darczyńcy mamy niespodziankę!

  

www.bonafides.pl


Wpłacający10

A
Ania
25 zł
DB
Dariusz Baryła
25 zł
IN
Iwona Nowak
20 zł
MK
Marek Karpiński
20 zł
EK
Elżbieta Krupska
25 zł
T
Teresa Kubica
15 zł
M
Marek Kotowski
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
ŻZ
Żaneta Zimon
10 zł
K
Kasia Medwid
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

518 000 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?