id: 268n9t

Remont łemkowskiego cmentarza w Łabowej - Etap I

Remont łemkowskiego cmentarza w Łabowej - Etap I

2 935 zł 
z 5 000 zł
58%
zakończona 23.09.2019r
38 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W Łabowie zaraz obok cerkwi pochodzącej 1784 roku znajduje się stary łemkowski cmentarz, który popada w coraz większa ruinę. Jest to niemal hektarowa nekropolia z wieloma okazałymi kamiennymi krzyżami, z których większość jest już znacznie uszkodzona. Z tego względu Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera wspólnie ze Stowarzyszeniem Magurycz, przy wsparciu Stowarzyszenia Łemków i Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej postanowili wspólnymi siłami odremontować ten cmentarz.

Projekt, w pierwszym etapie będzie realizowany bez państwowych dotacji w oparciu o pracę wolontariuszy i wolne datki sympatyków. W związku z tym prosimy Was o wsparcie finansowe, z którego pokryjemy koszty materiałów budowlanych oraz pobyt wolontariuszy na miejscu. Nie mniej ważne jest również bezpośrednie uczestnictwo w projekcie, dlatego zachęcamy Was do zgłaszania się na wolontariat.

Pierwszy etap prac przewidziany jest na okres od 2 do 6 września tego roku. Zamierzamy wtedy wyremontować od 4 do 5 nagrobków. Całkowity koszt samych materiałów budowlanych związanych z remontem szacowany jest na 25 tyś. zł. W przypadku przekroczenia kwoty zrzutki pieniądze będą przekazane na kolejne etapy remontu lub na remont kolejnego łemkowskiego cmentarza.

Powodzenie tego projektu zależy od Waszego zaangażowania do czego szczerze zachęcamy!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 708 zrzutek

i zebrali

807 843 823 zł

A ty na co dziś zbierasz?