id: 26z5y3

Dar Serca 2020 / Mobilne USG dla Hospicjum w Koszalinie

Dar Serca 2020 / Mobilne USG dla Hospicjum w Koszalinie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
10 153 zł 
z 40 000
25%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 914 866 zrzutek i zebrali 879 757 587 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • 💙 Co roku w drugą sobotę października obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 👵👴👨‍🦽👩‍🦽

  Tegoroczne święto odbywa się pod hasłem: „Moja opieka, mój komfort”.

  W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na:

  ▪️konieczność zwiększenia dostępności opieki hospicyjnej i paliatywnej;

  ▪️zwiększenie wiedzy na temat potrzeb zespołów sprawujących opiekę medyczną, duchową, emocjonalną i społeczną nad dorosłymi u kresu życia, nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz na temat pomocy dla ich bliskich;

  ▪️zbieranie funduszy na wsparcie i rozwój opieki hospicyjnej i paliatywnej na całym świecie.


  ❤️ W Polsce ponad 500 podmiotów leczniczych prowadzi opiekę paliatywną i hospicyjną, w tym 132 pozarządowe stowarzyszenia hospicyjne.

  💙 Hospicja pozarządowe w ok. 7️⃣0️⃣% finansują opiekę z kontraktów z NFZ, pozostałe środki natomiast - ze zbiórek publicznych, 1% podatku dochodowego oraz darowizn.

  ❤️ Pozyskiwanie środków w dobie pandemii jest mocno utrudnione, dlatego liczymy że wśród Was znajdą się ludzie o wielkich sercach, którzy wspomogą nasze hospicjum biorąc udział w jednej z naszych aktualnych zrzutek


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani!

W tym roku Akcja Dar Serca nieco inna, niż zazwyczaj - bo nie dość, że wirtualna, to jeszcze z konkretnym celem!

Prosimy Was najpiękniej jak umiemy o wsparcie finansowe, abyśmy mogli zakupić mobilny aparat USG z dwiema głowicami.


W związku ze zwiększonymi wydatkami na środki ochrony osobistej wynikającymi z pandemii i przy ograniczonych środkach finansowych spowodowanych odwołaniem wszystkich miejskich zbiórek publicznych, musimy stawać przed wyborem, które z niezbędnych zakupów realizować w pierwszej kolejności. Priorytetem jest zawsze dobro pacjenta, a co za tym idzie wyposażenie sal w sprzęt usprawniający opiekę jak również podnoszący komfort chorego. Oprócz aparatu USG w kolejce do zakupu czekają m.in. agregat prądotwórczy, lampy przepływowe bakteriobójcze, klimatyzacja, uchylna wanna pielęgnacyjna, sprzęt rehabilitacyjny i wiele innych rzeczy.


To ogromne koszty, w związku z czym szukamy pomocy wszędzie, gdzie jest to możliwe. 


USG jest ważnym narzędziem w nowoczesnej praktyce opieki paliatywnej. Można go wykorzystać do szybkiej oceny diagnostycznej lub jako wskazówki obrazowej do wykonywania procedur terapeutycznych. Mobilny aparat USG oprócz oddziału stacjonarnej opieki paliatywnej, może być również stosowany w ramach poradni medycyny paliatywnej czy hospicjum domowego, gdy transport pacjenta do szpitala jest utrudniony lub niemożliwy. 

Mając za cel przede wszystkim dobro i komfort pacjentów, musimy zwrócić uwagę na niedogodność takiego transportu, czego konsekwencją wielokrotnie jest niepotrzebny stres i ból. Czasem stan chorego jest na tyle niestabilny, że konieczne jest zrezygnowanie z badania poza hospicjum, w którym lekarz prowadzący ma ograniczoną możliwość diagnostyki, a leczenie jest oparte wyłącznie na badaniu podmiotowym i przedmiotowym – wartościowym, jednakże intuicyjnym. Badanie USG jest metodą nieinwazyjną i łatwą do zastosowania. Istotnym i podstawowym faktem jest, jak wspomniano, możliwość zastosowania aparatu mobilnego, co daje komfort zarówno pacjentowi jak i lekarzowi.


Problemem, jaki napotykają lekarze zajmujący się chorymi w ciężkim stanie, jest utrudniona diagnostyka obejmująca ocenę obserwowanych objawów. Badanie USG jest dużym ułatwieniem, wspomaga dalsze postępowanie i pomoc chorym.

Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie podpisało umowę z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej MSW w Koszalinie na odpłatne badania USG. Koszt jednego badania mieści się w granicach 80 – 150 zł plus koszt transportu pacjenta z hospicjum do placówki, który zlecamy firmie zewnętrznej (ok. 80 zł). 

Wyposażenie hospicjum w mobilny aparat USG nie tylko zmniejszy o kilkadziesiąt tysięcy złotych roczne wydatki na zewnętrznie zlecane badania. Pozwoli również na natychmiastową reakcję, szybszą diagnostykę, ale przede wszystkim znacznie zwiększy komfort pacjentów w terminalnym stadium choroby poprzez brak konieczności inwazyjnego transportu.


Prosimy o wsparcie, dla nas liczy się każda złotówka!

hospicjumkoszalin.pl // facebook.com/hospicjum.kolbego


Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie

ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80, 75-136 Koszalin

KRS 0000017241


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 189

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!