id: 274ahg

TAK dla zieleni i niskiej zabudowy przy Spacerowej w Oleśnicy

TAK dla zieleni i niskiej zabudowy przy Spacerowej w Oleśnicy

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 937 823 zrzutki i zebrali 929 658 748 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Udało się!

  Burmistrz Jan Bronś, po zapoznaniu się z opinią urbanisty, zdecydował, że projekt planu w obecnym kształcie nie zostanie przekazany pod obrady Rady Miasta Oleśnicy. Burmistrz zapowiada, że wszystkie uwagi zgłaszane w apelu „Tak dla zieleni, tak dla niskiej zabudowy przy ul. Spacerowej” zostaną uwzględnione. Bardzo dziękujemy!

  Prace planistyczne zostaną wznowione. Będę nadal monitorować temat w nadziei, że uda się wypracować projekt idealnie wpisujący się w charakter osiedla i terenów Parku nad Stawami w Oleśnicy.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zabudowa terenu po spalonej hali przy ul. Spacerowej to ważny temat dla wszystkich sympatyków Oleśnicy, zwolenników zieleni w mieście i mieszkańców Osiedla nad Stawami. To, co powstanie na pustym placu, wyznaczy kierunki zabudowy na dalszym terenie.


Projekt planu miejscowego jest już opracowany (link poniżej). Do 29 listopada 2022 r. trwają konsultacje społeczne - można zgłaszać uwagi. Poproszono mnie o opinię.


ae9b24cc08c9cc56.jpgBędę bronić utrzymania charakteru osiedla i niskiej zabudowy oraz istniejącej zieleni przy ul. Spacerowej.


Będę postulować takie zagospodarowanie terenu po spalonej hali, które nie będzie wpływać na teren zieleni na działkach sąsiednich.


Moje stanowisko jest niezmienne. We wrześniu 2020 r. kiedy rozpoczynano prace nad planem, wnioskowałam o zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o wysokości do 10 m (link poniżej.) To oczywista konsekwencja istniejącego układu urbanistycznego.


Postulowałam też, aby Spacerowa pozostała zielona a planowana w głębi zabudowa została przeznaczona na centrum zdrowia a nie blokowisko (linki poniżej).

Żaden wniosek nie został uwzględniony.


W 2020 r. rozwijała się pandemia i nie było możliwości, by gromadzić głosy poparcia. Czas najwyższy, abyśmy wrócili do tematu.


Pracy jest sporo, dokumentacja jest obszerna. Dotychczas zajmowałam się sprawami publicznymi pro publico bono, teraz jest to niemożliwe.


Ile jest warta moja praca? Nie ustalam kwoty, nie proszę o wynagrodzenie. Jeśli chcesz Miła Oleśniczanko, jeśli możesz Drogi Oleśniczaninie, dołóż swą cegiełkę. Będę wiedziała, że sprawa jest dla Ciebie ważna.


Proszę, obserwuj „Aktualności”. Nie musisz ujawniać swego imienia i nazwiska a nawet wielkości kwoty. Możesz zostawić publiczny komentarz lub prywatną „wiadomość dla organizatora”.


Chciałabym wynagrodzić 10 osób, które wpłacą najwyższe kwoty. Najpiękniejszą nagrodą dla mnie byłoby jedno słowo z ust władających miastem: "Dobrze."Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Lipska,

ProEko


******************************************************************************************

Jako ekolożka:


# Zabiegam o zieleń wysoką w planowaniu przestrzennym – m.in. na mój wniosek poparty przez mieszkańców w 2007 r. ustanowiono pas zieleni wzdłuż ul. Spacerowej;


# Zainicjowałam objęcie ochroną pomnikową 31 drzew, w tym Dąb Jegrów a rok temu na mój wniosek pomnikowy szpaler zyskał nazwę „Platany oleśnickich naukowców”;


# Zajęłam się prawną ochroną drzew przy ul. Spacerowej przed szkodliwym działaniem człowieka;


# Rozpowszechniłam informacje o standardach pielęgnacji drzew i ich ochrony podczas inwestycji budowlanych;


# Zainicjowałam miejskie dotacje do wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne zanim wdrożono rządowy program Czyste Powietrze ;


# Z mojego wniosku rozpoczęto edukację ekologiczną w sprawie jakości powietrza - pojawiły się bilbordy, ulotki i kontrole palenisk;


# Zapoczątkowałam utworzenie oleśnickiej sieci czujników jakości powietrza pokazującej dane bieżące a nie archiwalne – dzięki realizacji przez Urząd Miasta Oleśnicy oraz przez firmę eDial Internet a także dzięki wielu prywatnym sponsorom na terenie Oleśnicy jest ich 30!


# Rozpowszechniam informacje o jakości powietrza i o sposobach uniknięcia zanieczyszczeń poprzez stronę “Monitoring powietrza w Oleśnicy”;


# Zainicjowałam dyskusję o geotermii w Oleśnicy;


# Przy każdej okazji przekonuję o korzyściach płynących z obecności drzew w mieście – w tym roku z mojej inicjatywy największy betonowy miejski plac ma zostać wzbogacony o nowe nasadzenia;


# Koordynuję merytoryczne wsparcie dla ekologicznych lokalnych inicjatyw i zgłaszanych problemów – w ramach grupy ProEko.

To nieformalna grupa skupiająca osoby zawodowo i hobbystycznie zajmujące się środowiskiem naturalnym. Bez nich nic nie mogłoby się zdarzyć! Jestem im ogromnie wdzięczna! W tym roku jednak nawet pasjonaci oczekują wynagrodzenia i nikogo to nie powinno dziwić. ProEko nie jest organizacją i nie dysponuje własnym rachunkiem bankowym.


Kronika mej pracy w oleśnickim samorządzie obejmującej inicjatywy środowiskowe znajduje się na stronie samorządowej (link poniżej) a działalność późniejsza - na stronie ProEko (także link na dole strony).


******************************************************************************************


Dziś inicjuję nową formę działania - publiczną zbiórkę funduszy na aktywność społeczną. Wierzę, że ta praca ma sens, ma znaczenie i ma swoją wartość. Od mieszkańców Oleśnicy będzie zależeć, czy tak się stanie faktycznie.

Zbiórka potrwa do 30 listopada 2022 r.


*******************************************************************************************


Informuję, że od 13 października 2022 r. kwoty do 5308 zł od jednego darczyńcy (liczone łącznie, w okresie 5 lat) są zwolnione od podatku od spadków i darowizn.


Podstawa prawna

– art. 9 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1043, z 2022 r. poz. 1846, 2180)

- §1 pkt 2 ppkt c rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 października 2022 r. w sprawie ustalenia kwot wartości rzeczy i praw majątkowych zwolnionych od podatku od spadków i darowizn i niepodlegających opodatkowaniu tym podatkiem oraz skal podatkowych, według których oblicza się ten podatek ( Dz. U. z 2022 r. poz. 2084)


Lokalizacja

Oleśnica, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

KB
KAZIMIERZ BILMON
100 zł
MK
Michał Kołaciński
200 zł
XX
XXX
1 000 zł
AP
Dorota
1 000 zł
KR
Krystyna
50 zł
IC
Ilona Calińska
50 zł
AP
Beata
1 000 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków