id: 27tyfe

WSPARCIE POTRZEBUJĄCYCH W WALCE ZE SKUTKAMI PANDEMII COVID – 19

WSPARCIE POTRZEBUJĄCYCH W WALCE ZE SKUTKAMI PANDEMII COVID – 19

10 zł 
z 10 000 zł
0%
zakończona 30.06.2020r
wspierający
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wspieramy społeczeństwo w walce ze skutkami pandemii COVID – 19 – bezpłatna pomoc psychologiczna.


Celem zbiórki jest uzyskanie środków niezbędnych do uruchomienia serwisu z poradami psychologicznymi online oraz specjalistycznej infolinii zapewniającej wsparcie psychologiczne, na które zapotrzebowanie drastycznie wzrosło.


Pandemia, która opanowała świat drastycznie zmieniła życie obywateli wielu Państw. Wprowadzone obostrzenia dotyczące codziennego funkcjonowania wpłynęły na wszystkie strefy życia Polaków. Wiele potrzebujących osób pozbawionych zostało stałej opieki psychologicznej, niezbędnej dla ich prawidłowego funkcjonowania. Niepewność dotycząca przyszłości spowodowała lęk, poczucie zagrożenia i traumy u osób szczególnie na nie wrażliwych. Zaburzenia psychiczne w większości przejawiają się stanem niepokoju, paniki, a także w formie zaburzeń obsesyjnych związanych z koniecznością stosowania się do zaleceń mycia, dezynfekcji i sterylności. W przypadkach skrajnych dochodzi do zaostrzeń psychotycznych, a nawet psychozy udzielonej. Pozostawanie w kwarantannie, przebywanie w izolacji od społeczeństwa, przerwanie stałego rytmu życia, brak kontaktu ze światem zewnętrznym, możliwości odreagowania skumulowanego napięcia czy stresu powoduje nasilenie zaburzeń depresyjnych, agresję i atuoagrewasję, może być przyczyną przemocy domowej.


Jako Fundacja dbająca o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie dzieci i młodzieży, nie możemy pozostawić ich samych w tym trudnym okresie.


Przerwanie rutyny życia szkolnego, odseparowanie od ważnej dla nich grupy rówieśniczej wiąże się z ogromnym stresem dorastających. Potrzeby związane z uzyskiwaniem psychicznego komfortu i poczuciem psychicznego obciążenia nie powinny być marginalizowane. Ochrona zdrowia psychicznego w tym okresie jest szczególnie ważna.


kc54377e2ffe4a04.png

Łukasz Dąbrowski - psycholog, pedagog, socjoterapeuta, realizator programow rekomendowanych.


Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobył podczas pracy w szkole podstawowej, gdzie oprócz pracy wychowawcy,zajmuje się prowadzeniem profilaktyki. Z profilaktyka jest związany od kilku lat. Jako socjoterapeuta zajmuje się prowadzeniem grup dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania, zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanych społecznie oraz osobami dorosłymi, które weszły w konflikt z prawem lub wymagają resocjalizacji z innych powodów. Od ponad dwóch lat pracuje w Specjalistycznym Centrum Psychoneurologii, gdzie prowadzi terapie dzieci, młodzieży i osób dorosłych.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1

 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

753 188 zrzutek

i zebrali

543 997 049 zł

A ty na co dziś zbierasz?