id: 27ws2c

Uratujmy ostatniego białostockiego Ikarusa przed palnikiem!

Uratujmy ostatniego białostockiego Ikarusa przed palnikiem!

Nasi użytkownicy założyli 915 963 zrzutki i zebrali 882 189 780 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ikarus 280 to klasyk wśród autobusów komunikacji miejskiej. Chyba każdy nieco starszy nastolatek pamięta, jak ulice polskich miast były przepełnione tymi hałaśliwymi autobusami. :)

Egzemplarz, który chcemy uratować przed palnikiem, to OSTATNI ISTNIEJĄCY białostocki Ikarus. Został wyprodukowany w 1983 roku i od tego momentu nieprzerwanie służył w Białymstoku.

W latach 1983 - 1991 właścicielem pojazdu było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK), natomiast po strajkach w 1991 roku i podziale MPK na trzy spółki miejskie, trafił do Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego (KZK). We wrześniu 2020 roku, w drodze przetargu, ostatni białostocki Ikarus - czyli pogotowie techniczne z Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego - został sprzedany pewnym "pasjonatom-handlarzom" za nieco ponad 7000zł. Niestety - nikt nie był w stanie zapłacić im kwoty 14 000zł, którą żądali za jego sprzedaż. W związki z tym, ów "pasjonaci" oddali go na złom...

Mając na uwadze powyższe wydarzenia, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. W tym momencie jest ostatnia okazja, aby go jeszcze uratować przed palnikiem - do pełnej kwoty brakuje nam 4000zł. Każda złotówka i każdy dzień jest na wagę złota (lub złomu jak kto woli)!

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup Ikarusa, który trafi do kolekcji Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku. Zostanie tam wyremontowany i będzie dalej pełnił funkcję pogotowia technicznego dla innych pojazdów z kolekcji, ale tym razem także będzie pełnoprawnym pojazdem zabytkowym. Jeśli zrzutka przekroczy kwotę potrzebną na jego zakup - reszta zostanie przeznaczona na niezbędne naprawy tegoż pojazdu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 111

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków