id: 27ws2c

Uratujmy ostatniego białostockiego Ikarusa przed palnikiem!

Uratujmy ostatniego białostockiego Ikarusa przed palnikiem!

Nasi użytkownicy założyli 1 037 883 zrzutki i zebrali 1 108 776 416 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ikarus 280 to klasyk wśród autobusów komunikacji miejskiej. Chyba każdy nieco starszy nastolatek pamięta, jak ulice polskich miast były przepełnione tymi hałaśliwymi autobusami. :)

Egzemplarz, który chcemy uratować przed palnikiem, to OSTATNI ISTNIEJĄCY białostocki Ikarus. Został wyprodukowany w 1983 roku i od tego momentu nieprzerwanie służył w Białymstoku.

W latach 1983 - 1991 właścicielem pojazdu było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK), natomiast po strajkach w 1991 roku i podziale MPK na trzy spółki miejskie, trafił do Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego (KZK). We wrześniu 2020 roku, w drodze przetargu, ostatni białostocki Ikarus - czyli pogotowie techniczne z Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego - został sprzedany pewnym "pasjonatom-handlarzom" za nieco ponad 7000zł. Niestety - nikt nie był w stanie zapłacić im kwoty 14 000zł, którą żądali za jego sprzedaż. W związki z tym, ów "pasjonaci" oddali go na złom...

Mając na uwadze powyższe wydarzenia, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. W tym momencie jest ostatnia okazja, aby go jeszcze uratować przed palnikiem - do pełnej kwoty brakuje nam 4000zł. Każda złotówka i każdy dzień jest na wagę złota (lub złomu jak kto woli)!

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup Ikarusa, który trafi do kolekcji Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku. Zostanie tam wyremontowany i będzie dalej pełnił funkcję pogotowia technicznego dla innych pojazdów z kolekcji, ale tym razem także będzie pełnoprawnym pojazdem zabytkowym. Jeśli zrzutka przekroczy kwotę potrzebną na jego zakup - reszta zostanie przeznaczona na niezbędne naprawy tegoż pojazdu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 111

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
105 zł
AN
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MP
Marcin Przeździecki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BB
Bartosz Bartczak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ML
Marcin Leosszko
100 zł
AC
Artur Czerwiński
88 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków