id: 282784

Defibrylator automatyczny - Liga Fanów

Defibrylator automatyczny - Liga Fanów

Nasi użytkownicy założyli 1 189 441 zrzutek i zebrali 1 253 252 627 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Życie i bezpieczeństwo uczestników, kibiców, organizatorów jest najważniejsze.

 

Przychodząc na mecze Ligi Fanów najczęściej myślimy o sporcie, ruchu dla zdrowia, zabawy, rywalizacji, słowem - o przyjemności przede wszystkim. Jednak wieloletnie doświadczenie związane z prowadzeniem rozgrywek, które urosły do skali jednych z największych w Polsce sprawiło, że musimy coraz bardziej dbać o zaplecze medyczne.

 

Do tej pory ograniczaliśmy się do przeszkolonych z pierwszej pomocy osób w organizacji, dobrze zaopatrzonych toreb medycznych oraz akcesoriom pomagającym szybko uśmierzyć ból w przypadku stłuczeń, skręceń, etc. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że musimy patrzyć na temat zdrowia i bezpieczeństwa znacznie szerzej.

 

Nie wdając się w szczegóły, u jednego z graczy nastąpiło podejrzenie niewydolności układu krążenia, które w skrajnym przypadku mogło doprowadzić do zatrzymania akcji serca. W naszej ekipie jest kilka osób, które wiedzą, jak w takiej sytuacji się zachować oraz jak przeprowadzić RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), jednak to tylko jeden element zwiększający szansę na przeżycie poszkodowanego. W takich sytuacjach czas jest krytycznym czynnikiem, a mówimy tutaj nie o minutach, lecz o sekundach.

dsu5Ug3EcLI4mb6e.jpg 

Czy wiecie, że w przypadku zatrzymania akcji serca (mowa o przypadkach, gdy występuje: migotanie, częstoskurcz) posiadanie "pod ręką" defibrylatora oraz użycie go w ciągu 3-4 minut zwiększa szanse przeżycia o nawet 70% ? Na obiekcie AWF, gdzie rozgrywamy 80% spotkań jest dostępny AED, jednak ostatnia sytuacja pokazała, że potrzebne było prawie 10 minut, aby został on dostarczony na boisko - to zdecydowanie za długo. Na szczęście TYM RAZEM nie było konieczności użycia go, ale....

 

No właśnie. Jak wiecie, rodzaje kontuzji są bardzo różne, mniej i bardziej poważne i wszystkie staramy się traktować poważne oraz udzielać pomocy paramedycznej jak najlepiej to możliwe. Jednak w sytuacji zagrożenia życia musimy dać z siebie 300% i zrobić wszystko, aby nie doszło do najgorszego.

 

Tworzymy tę zrzutkę z myślą o wszystkich tych, których spotykamy na naszych rozgrywkach. W chwili obecnej wydatek rzędu 5000-6000 PLN przekracza nasze możliwości finansowe. Wierzymy jednak, że przy tak dużej społeczności Ligi Fanów jest duża szansa, aby te koszty - chociażby częściowo - pokryć dzięki waszemu wsparciu. Nawet najmniejsze kwoty rzędu 5-10 zł będą szczodrym gestem, zwłaszcza, że liczymy, iż ta zbiórka dotrze do kilku tysięcy odbiorców.

 

Cel: zakup defibrylatora automatycznego, jednego z dwóch poniższych:

 

Defibrylator Philips HearStart FRx

Philips - HeartStart FRx Automatyczny defibrylator zewnętrzny

vAV8MFamhppbUrnt.jpg 

Defibrylator iPAD SP1 auto

Defibrylator iPAD SP1 automat (medyczny.pl)

P0OQjZ8GtyeJkduO.jpg 

Dlaczego takie, skoro można kupić tańsze ?

Te modele zostały polecone przez wielu instruktorów przeprowadzających szkolenia z Pierwszej Pomocy.

Są uznawane za bardzo łatwe i skuteczne w obsłudze, dzięki czemu do ich zastosowania nie jest potrzebne specjalne przeszkolenie. To jest dodatkowy aspekt zwiększenia szans na przeżycie poszkodowanego.

 

Cóż jeszcze możemy napisać ? Nic więcej. Jedynie zachęcić do uczestnictwa w zbiórce, za które z góry bardzo dziękujemy !


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 47

KM
Kamil Młodzianowski
20 zł
KA
Kacper
5 zł
MN
Marcin Nowak
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MM
Hiszpański Galeon
300 zł
SC
Sebastian Chrzanowski
50 zł
PU
Paweł U.
40 zł
SS
A.D,S. SCORPION'S
200 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!