id: 28hbf4

ŻAGLE – zajęcia dodatkowe dla uczniów SP Leonardo w Gdańsku

ŻAGLE – zajęcia dodatkowe dla uczniów SP Leonardo w Gdańsku

Nasi użytkownicy założyli 1 035 290 zrzutek i zebrali 1 102 494 468 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

u2be3f5011bffba7.png


Szkoła Podstawowa Leonardo w Gdańsku od lat proponuje swoim uczniom zajęcia pozwalające odkrywać i rozwijać ich pasje i zainteresowania. Chcemy aby nasza oferta zajęć dodatkowych była wyjątkowa, dynamiczna, wyróżniająca się z oferty innych gdańskich szkół oraz aby uwzględniała możliwości jakie daje nadmorskie położenie Gdańska. 

 

We wrześniu 2021 roku wznowione zostały zajęcia dodatkowe z żeglarstwa. Grupa dzieci uczęszczających na te zajęcia liczy 30 osób. Szkoła we własnym zakresie zatrudniła nauczyciela wychowania fizycznego z uprawnieniami instruktora żeglarstwa, który w ramach zajęć dodatkowych prowadzi z dziećmi zajęcia żeglarskie w szkole lub w terenie. 

 

W okresie zimowym zajęcia żeglarskie realizowane w szkole obejmują teorię żeglowania w tym: naukę węzłów, budowę jachtu czy zasady komunikacji na wodzie. Zajęcia terenowe obejmują wyjścia liczne zajęcia edukacyjne związane z żeglarstwem realizowane w okresie złagodzenia obostrzeń pandemicznych. 

 

Do tej pory dzieci: 

• wzięły udział w XIII spartakiadzie wodnej Gdańskich Szkół Podstawowych, 

• odbyły zajęcia na żaglowcu Baltic Beauty, 

• zwiedziły Twierdzę Wisłoujście, 

• odbyły zajęcia na żaglowcu General Zaruski,

• odbyły zajęcia na statku – muzeum Sołdek,

• odbyły zajęcia edukacyjne w Ośrodku Kultury Morskiej Jedną z ciekawszych inicjatyw żeglarskich w naszej szkole było zorganizowanie rodzinnego pikniku żeglarskiego we współpracy z Akademickim Klubem Morskim. 

 

W pikniku, podczas którego dzieci i rodzice mogli skorzystać z krótkiego rejsu jachtami typu Balt, wzięły udział całe rodziny. 

 

Obecnie przygotowujemy się do sezonu letniego oraz zajęć praktycznych na wodzie, które niestety są już bardziej kosztowne od tych realizowanych zimą. 

 

Nie wszyscy rodzice naszych wychowanków są gotowi do ponoszenia tych kosztów, które staramy się ograniczać nie tracąc z oczu jakości i poziomu oraz bezpieczeństwa zajęć. 

 

Nauczyciel w-f oraz żeglarstwa, Pani Ewa, korzystając z posiadanego doświadczenia oraz wiedzy w zakresie dostępnych baz i ośrodków żeglarskich pozyskała partnera posiadającego odpowiedni sprzęt żeglarski. 


be6cf5eeb114169d.png

Żeglarstwo to sport, który hartuje ducha i uczy pracy zespołowej oraz prawidłowego funkcjonowania w grupie. Bliskość natury pozwala zapomnieć o miejskim zgiełku i chaosie a dodatkowo daje niezapomniane wrażenia. 

 

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe zajęć dla naszych dzieci. Zebrane Fundusze zostaną przeznaczone na opłacenie sterników, instruktorów oraz transportu uczniów do ośrodka żeglarskiego do końca roku szkolnego 2022/2023! :)


v7702d33ee9fa04f.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SZ
Sylwia Zalewska
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AD
Adriana
50 zł
PC
Paweł Cz.
50 zł
MC
Magdalena
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!