id: 29vnxh

Na organizację Memoriału Szachowego w Radomiu 14-15 marca 2020 r.

Na organizację Memoriału Szachowego w Radomiu 14-15 marca 2020 r.

765 zł 
z 3 000
25%
zakończona 29.02.2020r
17 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

af38394fc041f519.jpeg


Dzień dobry Drodzy Zrzutkowicze,

Uczniowski Klub Sportowy „Roszada” pod kierownictwem pana Marka Niedźwieckiego planował organizację Międzynarodowego Memoriałem Szachowego: „Rodziny Ulmów zamordowanej przez Niemców za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej”, który miał się odbyć w Radomiu w 14 i 15 marca bieżącego roku.

Radom zasługuje na obecność w świadomości szachistów z całej Polski. Obecnie nie ma w naszym mieście wydarzenia szachowego o odpowiedniej skali, które przyciągałoby uwagę. Szachy, jak mało która dyscyplina idealnie wpisuje się w motto Radomia: „Siła w precyzji.” Partia jest batalią którą wygra ten zawodnik, który wykaże większą dokładność, konsekwencję, bystrość umysłu, niezłomność, wykaże się większą pracowitością w obliczaniu wariantów i idealnie znajdzie równowagę pomiędzy obroną i atakiem. Nasze wydarzenie dodatkowo przypomniałoby zasługi Polaków w ratowaniu Żydów. Turniej wskrzesiłby pamięć o bohaterach, z których powinniśmy być dumni i o których mamy obowiązek pamiętać. 

Przewidujemy, że w turnieju zagra ok. 70 szachistów, zarówno seniorów, jak i juniorów, z całej Polski. Naszym zamiarem jest żeby oprócz zawodników z woj. mazowieckiego przyciągnąć do udziału w turnieju również tych z całej Polski i żeby ich frekwencja przewyższała nawet tę pierwszą grupę szachistów. W turnieju zawodnicy będą mieli możliwość wypełnienia norm na kategorie od V do II, ponieważ każdy z zawodników rozegra 7 rund z tempem P'60 czyli 60 minut dla zawodnika na rozegranie partii szachowej.

Mistrzostwa odbędą się w dniach od 14.03.2020 r. oraz 15.03.2020 r. w sali Katolickiego Liceum

im. św. Filipa Neri w Radomiu. Żeby zawody miały odpowiednią rangę i były poważnie potraktowane przez uczestników powinny zapewnić należyty fundusz nagród. Zawodnicy podczas turnieju ponoszą olbrzymi wysiłek intelektualny, ich mózgi pracują na najwyższych obrotach niczym wysokiej klasy komputery. Taki wysiłek zasługuje na godziwą nagrodę, a ranga zawodów uzasadnia ich wysokość.

Mieliśmy na początku sponsora, który obiecał solidny fundusz nagród w wysokości 3000 zł. Niestety zawiódł nas i wycofał się z propozycji. Nie chcemy rezygnować z tego, aby turniej się odbył, tym bardziej, że takie wydarzenie da impuls do odrodzenia się szkolenia szachowego w Radomiu.

Całą uzyskaną kwotę ze zbiórki przeznaczymy na nagrody pieniężne dla zawodników. Planujemy następującą strukturę:

I miejsce - 1100 zł.

II miejsce - 700 zł.

III miejsce - 400 zł.

IV miejsce - 200 zł.

V miejsce - 100 zł.

Nagroda dla najlepszego juniora - 200 zł.

Nagroda dla najlepszego zawodnika z rankingiem FIDE do 1700 - 300 zł.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 346 zrzutek

i zebrali

833 830 907 zł

A ty na co dziś zbierasz?