id: 2a96ev

Dom pielgrzyma w Oziornoje

Dom pielgrzyma w Oziornoje

1 632 zł
z 250 000
0%
zakończona
27.10.2020r
13
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 980 666 zrzutek i zebrali 1 002 336 526 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Szanowni Państwo


Jestem przekonany, że Oziornoje jest miejscem wyjątkowym. Może się wydawać, że ta ziemia przesiąknięta łzami, cierpieniem fizycznym i duchowym, głodem, śmiercią dzieci i starców, stała się znakiem przekleństwa, miejscem zapomnianym przez Boga. Jednak właśnie tam realizuje się obietnica zapisana w księdze Ozeasza: „z równiny Akor uczynię bramę nadziei” (Oz 2, 17). Dolina Akor oznacza w Biblii dolinę nieszczęścia, którą Bóg uczyni źródłem błogosławieństwa. Wierzę, że Oziornoje, w którym żyją potomkowie męczenników, zachowujący wiarę katolicką oraz tradycje polskie, przypomina nam o Bożej Opatrzności. Warto zwrócić uwagę na drogowskazy, które pomagają odkryć, że to miejsce zostało wybrane przez Boga:

  1. Prorockie wypowiedzi św. Jana Pawła II i kardynała Józefa Glempa, podkreślające, że Oziornoje będzie rozsławione na całym świecie.
  2. Ołtarz wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu „Gwiazda Kazachstanu”.
  3. Klasztor Sióstr Karmelitanek.
  4. Krzyż na Sopce Wołyńskiej – jedyny oficjalny pomnik martyrologii ofiar komunistycznych represji.
  5. Tablica ustawiona przez władze cywilne w miejscu publicznym, wskazująca kierunek do Oziornoje jako miejsca sakralnego.

Coraz więcej pielgrzymów przybywa do Oziornoje. W 2019 roku przyjechali tam wierni z Kazachstanu, Polski, Niemiec, Rosji, Litwy, Ukrainy, Francji, Szwajcarii i Chorwacji. Wielką potrzebą, a nawet koniecznością, jest zbudowanie Domu Pielgrzyma. Po ostatniej wizycie w Oziornoje postanowiliśmy utworzyć „Stowarzyszenie Św. Andrzeja Apostoła”. Ten Apostoł przyprowadził do Jezusa swojego brata, Szymona Piotra, i dał świadectwo, że Jezus jest Mesjaszem (zob. J 1, 40-42) Naszym pragnieniem jest ewangelizacja braci w odległym Kazachstanie, kraju zdominowanym przez islam. Ufamy, że Bóg nieprzypadkowo skierował nasze kroki do Oziornoje. Mamy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem uda się zgromadzić fundusze na modernizację, wykończenie i wyposażenie budynku, który mógłby służyć pielgrzymom. Byłoby to miejsce nie tylko zakwaterowania pielgrzymów, ale przede wszystkim centrum formacji duchowej, społecznej

i kulturalnej. Naszym marzeniem jest przygotowanie tego obiektu już w tym roku w celu uczczenia setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i 30 rocznicy przybycia do Kazachstanu ks. Tomasza Pety, obecnego arcybiskupa Astany.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie tego dzieła. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy. Zobowiązujemy się modlić za wszystkich ofiarodawców zarówno w Polsce, jak i przed ołtarzem „Gwiazdy Kazachstanu”. Bądźmy razem misjonarzami Chrystusa. Prosimy o duchową jedność. Ofiary można przesyłać na konto lub przekazywać osobiście członkom stowarzyszenia.

Z braterskim pozdrowieniem i kapłańskim błogosławieństwem.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
150 zł
RK
Rafał Kargul
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!