id: 2azzp5

STÓŁ: Kobiety idą do wyborów!

STÓŁ: Kobiety idą do wyborów!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 801 zrzutek i zebrali 1 230 650 221 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stół: kobiety idą do wyborów! NO LOGO

IDEA NASZEGO STOŁU

Łączą nas wartości prodemokratyczne, wolnościowe, prokobiece. Sytuacja społeczno-polityczna w Polsce (i na świecie) przekonuje nas, że wielką politykę (politics) można zmieniać przez politykę małą (policy). Chcemy pracować na rzecz społeczności, których jesteśmy częścią i łączyć się w sprawach, które są wspólne.

Organizujemy serię warsztatów dla grupy około 30 kobiet, które przygotowują się do udziału w wyborach samorządowych. (Mamy też krzesła dla mężczyzn). Te kobiety to aktywistki, społeczniczki z małych i większych miast, ze wsi. Są w różnym wieku. Naszym celem jest zwiększenie udziału kobiet w strukturach samorządowych. Chcemy odpowiedzieć na rzeczywiste potrzeby lokalnych społeczności przez wprowadzenie kompetentnych entuzjastek do lokalnego grona decyzyjnego. Pomagamy osobom gotowym do pracy na rzecz istotnej poprawy życia społecznego.

Planujemy pięć warsztatów, każdy trwać będzie dwa pełne dni. Pierwsze spotkanie odbyło się w Łodzi między 16 a 18 lutego, drugie w Warszawie między 13 a 15 kwietnia. Trzydzieści kobiet przyjechało z różnych stron Polski. Jeden warsztat to dziesięć odrębnych sesji tematycznych.

Przy Pierwszym Stole uczyłyśmy się z Kubą Rokiem, Joanną Piotrowską, Joanną Pawluśkiewicz, Olafem Żyliczem, Agnieszką Kwiatkowską, Edwinem Bendykiem, Hanną Gill-Piątek, Joanną Scheuring-Wielgus i Piotrem Wielgusem. Przy Drugim Stole – z Aleksandrą Markowską, Moniką Matus, Katarzyną Guzek, Hanną Brejwo, Mikołajem Cześnikiem i Martyną Bundą. Chcemy, aby każda uczestniczka i każdy uczestnik zyskali praktyczną wiedzą i umiejętności: jak startować w wyborach, jak przygotować kampanię, jak rozmawiać z ludźmi, jak budować program wyborczy, jak diagnozować problemy w swojej społeczności i jak im zaradzić. Chcemy także umożliwić uczestniczącym wymianę doświadczeń. Budujemy Sieć kompetentnych dla wyborów samorządowych! Liczymy na wygraną i jesteśmy jej pewne. Bo nawet jeśli nasze kandydatki nie uzyskają mandatu, będą działały w swoich społecznościach jak świadome i sprawcze obywatelki. Budujemy obywatelską Sieć!

ORGANIZATORKI

Nieformalna inicjatywa

WytoMytoWy

to grupa kobiet, które uznały, że istotne jest rozmawianie o sprawach ważnych i najważniejszych. I ruszyły w Polskę. Poznałyśmy mnóstwo wspaniałych i dzielnych kobiet, które chciały i chcą rozmawiać, a teraz wiele z nich planuje angażować się lokalnie. Pomagamy poprzez merytoryczne przygotowanie do startowania w wyborach samorządowych.

NA CO ZBIERAMY?

NA NOCLEGI I WYŻYWIENIE DLA KOBIET NA TRZECIM STOLE

ORGANIZATORKI I GOŚCIE WNOSZĄ SWOJĄ WIEDZĘ I PRACĘ WOLONTARNIE

UCZESTNICZKI OPŁACAJĄ PODRÓŻ

Koszt jednego Stołu wynosi około 18.000 złotych

(koszty dojazdu dla gości i organizatorek, wyżywienie i 2 noclegi dla uczestniczek, gości i organizatorek, materiały pomocnicze)

ZA KAŻDĄ WPŁACONĄ SUMĘ -- DZIĘKUJEMY!

Stół: Kobiety idą do wyborów!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 109

preloader