id: 2bhhj2

Wydanie publikacji „Myśli" Bolesława Piaseckiego

Wydanie publikacji „Myśli" Bolesława Piaseckiego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
805 zł 
z 1 000
80%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 4 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 915 945 zrzutek i zebrali 882 182 531 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Publikacja została stworzona przez Zygmunta Lichniaka, redaktora tygodnika „Kierunki” w latach 1983-1990, w ramach Instytutu Wydawniczego PAX i wydana drukiem w 1983 roku. Stanowi zbiór różnorodnych sentencji pochodzących z powojennych wystąpień i publikacji Bolesława Piaseckiego. W swej treści odnoszą się do spraw światopoglądowych, odnalezienia miejsca dla patriotyzmu polskiego w powojennej, rewolucyjnej rzeczywistości.


Poniższy zbiór sentencji lidera środowiska PAX-u jest jednak przede wszystkim udaną próbą uchwycenia ideowego credo, które Piasecki starał się realizować w zastanej rzeczywistości, jaką by ona nie była i jak trudno nie byłoby mu realizować w jej ramach jego ideałów. "Myśli" zawierają wiele interesujących cytatów z kilkudziesięciu lat rozważań oraz dostosowania myśli narodowo-społecznej do nowych czasów.

e6d23ffc0f570968.jpegW ramach długofalowego projektu Biblioteki Pracy Polskiej, który sukcesywnie odświeża dziedzictwo idei narodowych i socjalnych, chcemy wydać, z Państwa pomocą, powyższą publikację w formie drukowanej, klejonej książki w formacie A5, z ok. 60-stronnicową treścią, której język uwspółcześniliśmy, zaprojektowaliśmy okładkę, oraz przygotowaliśmy pliki do druku. W ramach obowiązku wydawniczego ISBN przekażemy egzemplarze książki do bibliotek uniwersyteckich, gdzie będą mogły pełnić funkcję przystępnych materiałów dydaktycznych i źródłowych dla zainteresowanych tematyką historyków, publicystów i studentów. Zebrana kwota pozwoli nam wydrukować 200 szt. publikacji, które trafią do bezpłatnej dystrybucji celem promocji jej treści.

da1486ec052e4757.jpegRozdziały publikacji:

I.             W kręgu prawd pierwszych

II.           W kręgu służby konsekwentnej

lf2bd16e92ff0894.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Wpłaty 24

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!