id: 2cchz2

Zatrzymamy nacjonalizm w Hajnówce!

Zatrzymamy nacjonalizm w Hajnówce!

Nasi użytkownicy założyli 917 158 zrzutek i zebrali 885 263 135 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nacjonaliści skutecznie narzucają swoją narrację historyczną, mordercy stają się bohaterami, prawdę zastępuje fałsz. Tak skutecznie manipulowanie opinią publiczną przez nacjonalistów jest możliwe nie tylko dzięki tzw. Marszowi Niepodległości ale również, jak nie głównie, przy pomocy mniejszych lokalnych wydarzeń.

Nacjonaliści w Hajnówce

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zgromadzeń jest tzw. "Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych" podczas którego nacjonaliści oddają hołd mordercy.

IPN w swoim postępowaniu wskazał, że Romuald Adam Rajs ps. "Bury", dowódca 3 Brygady Wileńskiej NZW, jest odpowiedzialny za zabicie 79 osób z mniejszości białoruskiej.

Do dziś żyją rodziny ofiar. Zamiast upamiętnienia i zadośćuczynienia, doświadczają gloryfikowania kata ich bliskich.

Źródło: https://goo.gl/ZBRNJJ

zatrzymamy przemoc.

Obywatele przeciw nacjonalizmowi!

Co roku Obywatele RP i osoby z nami sympatyzujące jeździmy do Hajnówki, aby pokazać sprzeciw wobec gloryfikowania zbrodniarzy.

Działania nacjonalistów nie pozostają bez reakcji, jeszcze dwa lata temu byliśmy małą grupką, która stała pod cerkwią z białymi różami, teraz udaje nam się skutecznie i rzetelnie informować opinię publiczną o kolejnych patologiach nacjonalistów.

potrzebujemy twojego wsparcia!

Autokary

Niestety mało kto z nas jest z Podlasia, często jedziemy z odległych miejscowości. W tym roku chcemy zorganizować wyjazd autokarami z Warszawy, tak aby mógł się do nas dołączyć każdy.

Banery i media

Media pokażą z naszego wydarzenia głównie zdjęcia i krótkie nagrania, chcemy aby przekaz był czytelny, dlatego w tym roku musimy zaopatrzyć się w dobrze przygotowane materiały graficzne i zorganizować profesjonalną video-relację z wydarzenia.

Pomoc prawna

Podczas protestów często jesteśmy bezpodstawnie legitymowani i zatrzymywani przez policję, ograniczane są nasze prawa obywatelskie. Zazwyczaj wszczynane są wobec nas nieuzasadnione postępowania. W tym roku również musimy być na to przygotowani.

Inne sposoby płatności.

Jeżeli z jakiegoś powodu płatność przez zrzutka.pl Ci nie odpowiada, możesz wybrać dogodny dla siebie sposób na naszej stronie internetowej, o tutaj --> https://obywatelerp.org/wspieraj/

zatrzymamy nacjonalizm.

Obywatele rp

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 159

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków