id: 2d8zhm

„Zielono mi” – odnawiamy przedszkolny trawnik.

„Zielono mi” – odnawiamy przedszkolny trawnik.

Opis zrzutki

Zrzutka założona została w celu uzbierania środków na odnowienie trawnika w ogrodzie Samorządowego Przedszkola nr 110 im. Marii Kownackiej w Krakowie.


Nasze przedszkole

za2217c5750b729e.jpegq3cd57906f0a45bf.jpeg


„Tu na razie jest klepisko, ale będzie...”. Nie, nie marzy nam się San Fancisco, lecz piękny, zielony trawnik już tak. 

Samorządowe Przedszkole nr 110 im. Marii Kownackiej to palcówka funkcjonująca od 57 lat. Wszyscy dyrektorzy, od jego powstania, pracują z wielkim oddaniem i poświęceniem, dbając o to, aby cieszyła się dobrą opinią. Do zakresu tych działań zaliczyć należy starania o należyte wyposażenie w sprzęt i zabawki rozległego ogrodu wśród drzew i krzewów. Ogród jest ogromną wartością dla przedszkola i wszystkim zależy aby był bezpieczny, piękny i zachęcał do zabawy.


Jak powstawał ogród?

Po zakończonej budowie w 1963 r., teren prawie 2500 m2 zaorano, a w celu wyrównania i podniesienia poziomu przyszłego ogrodu, nawieziono bardzo duże ilości ziemi. Z powodu letnich upałów zazielenianie przesuwało się w czasie. Pojawiły się dwie piaskownice, ale zabawa w nich nie była możliwa bez trawnika wokół. Dopiero wiosną teren ogrodu zazielenił się, zakwitły pierwsze kwiaty, a potem obrodziły pomidory, marchewka. Przez kolejne lata trwało nasadzanie drzew i krzewów. Coroczne starania o dofinansowanie z budżetu samorządu pozwoliły na powolne, pełne wyposażenie ogrodu w urządzenia do zabawy. 


Jak jest dziś?

W dzisiejszej przedszkolnej rzeczywistości, nasza palcówka może poszczycić się dużym, zacienionym ogrodem. Jest to coś, co wyróżnia nas spośród innych przedszkoli i jeden z najważniejszych powodów, dla których rodzice tak chętnie wybierają to miejsce dla swoich dzieci. Dla nas, rodziców, ważne jest, aby dzieci mogły jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Duża, zacieniona przestrzeń pozwala na zabawy o każdej porze dnia, nawet w największe upały. Dzieci kochają ten ogród i każdego dnia wyczekują chwili, gdy będą mogły wyjść i w nim pobiegać. Niestety zmieniające się warunki pogodowe (częste upały) oraz obecne podzielenie ogrodu na sektory (ze względu na panującą epidemię), mocno nadwyrężyły rosnący w nim trawnik. W niektórych miejscach trawa zniknęła bezpowrotnie. Dlatego też w chwili obecnej, za najważniejszy cel postawiliśmy sobie odbudowę jego zniszczonych fragmentów.


x1eb119d5a0f349f.jpegba8df4d12c087e56.jpegx73eee4d5dc918ce.jpegv54acbf66b839d25.jpeg


Na co zbieramy?

Potrzebne są fundusze aby odnowić najbardziej zniszczone fragmenty trawnika. Przedszkole co roku stara się o dofinansowanie na ten cel, ale środki samorządu i dzielnicy są ograniczone a placówek do obdzielenia wiele. My, rodzice, dysponujemy siłą i chęcią do pracy przy wysiewie, ale niestety nie da się tego zrobić bez specjalistycznego sprzętu. Zebrana kwota pozwoli nam na wynajęcie odpowiednich urządzeń (np. glebogryzrka, wertykulator, areator), nawiezienie ziemi oraz zakup nasion dobrej i trwałej odmiany trawy pod zasiew.

Wierzymy, że już na wiosnę, dzieci będą mogły z podziwem patrzeć jak wzrasta nowa, piękna trawa.

Dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę oraz udostępnienia. 

Wpłacający 29

W
Wanda Sordoń
250 zł
MG
Marcin Grabowski
239 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AS
Alicja Szwed
100 zł
M
Magda
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Ania
100 zł
R
Rafał
100 zł
MU
Maria Uchwat
100 zł
JJ
Joanna Jędrzejczyk-Spaho
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 338 zrzutek

i zebrali

402 393 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?