id: 2dt83f

Na zakup ambulansu do przewozu pacjentów z COVID-19 Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Na zakup ambulansu do przewozu pacjentów z COVID-19 Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Nasi użytkownicy założyli 1 167 461 zrzutek i zebrali 1 215 080 304 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kupmy wspólnie karetkę!

 

Drodzy „Zrzutkowicze”! Jako Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zakupie ambulansu, który będzie służył zarówno do transportu wewnętrznego, jak i zewnętrznego chorych z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Obecnie taką rolę spełnia 12-letni, wysłużony ambulans, który z uwagi na wiek oraz duży przebieg coraz częściej ulega awariom.

Jak zapewne wiecie, to właśnie w naszym szpitalu dokładnie 4 marca pojawił się pierwszy zdiagnozowany pacjent z koronawirusem, tzw. pacjent zero. A ponieważ nasz szpital jako jedyny w woj. lubuskim posiada Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych (a także decyzją wojewody oddział zakaźny dla dzieci), od początku wybuchu pandemii większość pacjentów z naszego województwa z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia koronawirusem jest kierowanych właśnie do naszej placówki. Wiele z tych osób wymaga pogłębionej diagnostyki np. rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej, a co za tym idzie transportu do innego budynku szpitala, gdzie znajduje się Zakład Diagnostyki Obrazowej. Co istotne, wspomniana karetka zabezpiecza także przewozy pacjentów z COVID-19 do innych szpitali, miejsc kwarantanny, czy izolatorium. 

Szef naszego Działu Transportu określił koszt zakupu samego ambulansu na 300 tys. zł. Chcemy, aby był to wysokiej klasy pojazd, który posłuży nam przez wiele lat. Wsad do niego, czyli wyposażenie już mamy. 

Prosimy więc Was o wsparcie, aby usprawnić transport pacjentów na badania, a także do innych szpitali, izolatoriów lub na kwarantannę.

Zapewne chcielibyście wiedzieć, do czego karetka będzie służyć, gdy już minie pandemia… Mamy na to plan! Będzie dedykowana najmłodszym pacjentom, których będziemy leczyć w powstającym właśnie przy naszym szpitalu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. To właśnie tą karetką będziemy przewozić dzieci ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dysponującego lądowiskiem dla śmigłowców pogotowia lotniczego, do nowego szpitala.

Z góry dziękujemy Wam za pomoc!!!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

ES
Emilia Szymkowiak
25 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MR
Magda rezydentka
500 zł
JW
Jacek Wegner
500 zł
KN
Kasia Nieżurawska
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
JC
Janina Chłostowska
200 zł
PW
Paweł Włodarczak
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków