Na zakup ambulansu do przewozu pacjentów z COVID-19 Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze ID: 2dt83f

Na zakup ambulansu do przewozu pacjentów z COVID-19 Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze ID: 2dt83f

2 691 zł z 300 000 zł

0%

2 691 zł

2 691 zł

z 300 000 zł

139 dni

139 dni

do końca

30

30

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Kupmy wspólnie karetkę!

 

Drodzy „Zrzutkowicze”! Jako Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zakupie ambulansu, który będzie służył zarówno do transportu wewnętrznego, jak i zewnętrznego chorych z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Obecnie taką rolę spełnia 12-letni, wysłużony ambulans, który z uwagi na wiek oraz duży przebieg coraz częściej ulega awariom.

Jak zapewne wiecie, to właśnie w naszym szpitalu dokładnie 4 marca pojawił się pierwszy zdiagnozowany pacjent z koronawirusem, tzw. pacjent zero. A ponieważ nasz szpital jako jedyny w woj. lubuskim posiada Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych (a także decyzją wojewody oddział zakaźny dla dzieci), od początku wybuchu pandemii większość pacjentów z naszego województwa z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia koronawirusem jest kierowanych właśnie do naszej placówki. Wiele z tych osób wymaga pogłębionej diagnostyki np. rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej, a co za tym idzie transportu do innego budynku szpitala, gdzie znajduje się Zakład Diagnostyki Obrazowej. Co istotne, wspomniana karetka zabezpiecza także przewozy pacjentów z COVID-19 do innych szpitali, miejsc kwarantanny, czy izolatorium. 

Szef naszego Działu Transportu określił koszt zakupu samego ambulansu na 300 tys. zł. Chcemy, aby był to wysokiej klasy pojazd, który posłuży nam przez wiele lat. Wsad do niego, czyli wyposażenie już mamy. 

Prosimy więc Was o wsparcie, aby usprawnić transport pacjentów na badania, a także do innych szpitali, izolatoriów lub na kwarantannę.

Zapewne chcielibyście wiedzieć, do czego karetka będzie służyć, gdy już minie pandemia… Mamy na to plan! Będzie dedykowana najmłodszym pacjentom, których będziemy leczyć w powstającym właśnie przy naszym szpitalu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. To właśnie tą karetką będziemy przewozić dzieci ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dysponującego lądowiskiem dla śmigłowców pogotowia lotniczego, do nowego szpitala.

Z góry dziękujemy Wam za pomoc!!!


Wpłacający30

K
Katarzyna
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
A
Andrze
500 zł
DI
Dział Inwestycji i Remontów
250 zł
MM
Marzena. M
200 zł
MN
Marcin Napierała
100 zł
WR
W. Reslerowski
100 zł
MR
Monika Reslerowska
100 zł
A
Anonimowi darczyńcy ze szpitala :-)
110 zł
SJ
Sebastian Jasinowski
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

537 155 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?