id: 2e4k8t

Realizacja filmu dokumentalnego "Smog Wars"

Realizacja filmu dokumentalnego "Smog Wars"

5 851 zł 
z 15 000 zł
39%
zakończona 31.08.2018r
52 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zanieczyszczenie powietrza dotyczy każdego z nas. Warszawa, jak wiele innych miast na świecie, od lat boryka się z problemem smogu. Film dokumentalny Smog Wars będzie zapisem kilkumiesięcznego śledztwa, mającego finalnie pomóc w znalezieniu rozwiązania problemu smogu w Polsce. Nasz cel to zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej smogu i aktywizacja lokalnej społeczności do walki o czyste powietrze. Wierzymy, że Polska i Warszawa są już gotowe na zmiany.

Co przedstawia?

Opis problemu

Według Europejskiej Agencji Środowiska każdego roku około 45 tysięcy ludzi przedwcześnie umiera w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza. Tylko w samej Warszawie z tego samego powodu umiera około 3 tysięcy ludzi.

9 stycznia 2017 roku jakość powietrza w Warszawie była najgorsza spośród największych miast świata.

Eksperci uważają, że główną przyczyną problemu zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest brak głębszej świadomości społecznej oraz edukacji dotyczącej smogu i jego długofalowych konsekwencji.

Koncepcja filmu

Wspierając tradycyjne kampanie społeczne proponujemy świeże spojrzenie na edukację społeczeństwa w zakresie zanieczyszczenia powietrza i zagrożeń z nim związanych.

Główną ideą Smog Wars jest pokazanie kwestii zanieczyszczenia powietrza przez pryzmat jednostki. Dzięki spotkaniom z fascynującymi bohaterami odkryjemy ludzki i emocjonalny wymiar smogu.

Smog Wars jest przedsięwzięciem nacelowanym na podniesienie świadomości społecznej, poprzez przedstawienie panoramicznego obrazu tego złożonego zagadnienia. Śledząc smog w Warszawie i jego wpływ na życie poszczególnych bohaterów w trakcie kilku jesienno-zimowych miesięcy 2017 i 2018 roku, zaprezentujemy widzowi wielowątkową filmową opowieść, traktującą o przyczynach, skutkach i możliwych rozwiązaniach tego problemu.

Plan działania

Nasz plan nagrań zakłada regularne monitorowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w Warszawie jesienią i zimą 2017/2018 roku. Każdego miesiąca od października do marca będziemy rozmawiać o smogu z szeroką grupą bohaterów takich jak aktywiści, eksperci, doktorzy, pacjenci, duchowni, prawnicy, naukowcy, lokalni politycy, ekonomiści, etycy, ekolodzy, biznesmani, ludzie starsi, dzieci i zwykli mieszkańcy tego miasta.

Docelowo będziemy dążyć do emisji Smog Wars w jednym z polskich kanałów telewizyjnych. Będziemy wyświetlać go również w polskich szkołach i zgłaszać do festiwali filmów dokumentalnych.

Ramy czasowe

Naszym celem jest ukończenie filmu do końca maja 2018 roku. Wtedy zaczniemy zgłaszać go do polskich i międzynarodowych festiwali filmów dokumentalnych oraz pracować nad dystrybucją poprzez kanały telewizyjne i portale streamingowe takie jak Netflix. Film będzie miał swoją warszawską premierę, na którą zaprosimy sponsorów oraz partnerów na początku października 2018 roku. Po tej dacie będzie dostępny dla szerszej publiczności.

Zasięg projektu

Jesteśmy przekonani, że film ten może mieć zasięg ogólnonarodowy, a nawet światowy. Smog w Warszawie nie jest niczym wyjątkowym i kwestie, o których traktuje ten film odnoszą się również do wielu dużych miast w Europie i na świecie. Wierzymy, że jeżeli nasza opowieść o smogu w Warszawie pomoże oczyścić powietrze w naszym mieście, inne miasta również będą mogły z niej skorzystać.

Potrzeby finansowe

Nie chcemy zarabiać na tym filmie. Chcemy zrobić coś dobrego. Inwestujemy w ten projekt własne pieniądze, czas i energię. Wszystkie dotychczasowe wydatki pokryliśmy z własnej kieszeni. Filmowaliśmy w październiku i w listopadzie. Efektem jest trailer, który możecie oglądać.

Zdecydowaliśmy się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy poprzez platformę fundraisingowa, tak żeby każdy z Was mógł mieć swój udział w tym projekcie. Wasze darowizny wykorzystamy, aby pokryć 3 główne grupy wydatków związanych z tym projektem:

opłacenie profesjonalnego operatora kamery, edytora, dźwiękowca

wynajem profesjonalnego sprzętu audio video

sfinansowanie zdjęć z drona i z helikoptera

Chcemy zrobić film, z którego będziemy dumni i który sprawi, że Warszawa będzie oddychać czystym powietrzem.

Jonathan Ramsey

Michał Konopa

Rafał Kruszka

Reżyser - Jonathan L. Ramsey

Jonathan jest Amerykaninem, mieszka w Warszawie od ponad 7 lat. Jego pierwszy film dokumentalny Żyjąc z Warszawą (Living with Warsaw) został wyemitowany przez TVN Style we wrześniu 2017. Ma żonę Polkę i roczną córkę. Jest bardzo zaangażowany w sprawę jakości powietrza w Warszawie i Smog Wars to jego próba poprawy sytuacji z myślą o przyszłości swojej córki.

Producent - Michał Konopa

Michał działa zawodowo w obszarze rekrutacji i konsultingu dla branży real estate. Żonaty, tata dwóch synów. Zaangażowany w działania proekologiczne, miłośnik ruchu na świeżym powietrzu, jazdy na rowerze i tradycyjnych łodzi wiślanych. Wierzy w powodzenie lokalnych inicjatyw i ma nadzieje, że Smog Wars rozpocznie wiele ważnych rozmów na temat poprawy jakości powietrza.

Zdjęcia - Rafał Kruszka

Freelancer, filmowiec, absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Perfekcjonista i esteta zaangażowany w projekty artystyczne na rynku lokalnym i międzynarodowym. W pracy z kamerą „nieobecny”, wydobywający z bohaterów naturalność i swobodę.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 52

TH
Tara HR Consulting
1 686,60 zł
MS
Monika Sztuk
600 zł
IN
Iuliia Nikitina
200 zł
MP
Mariusz Piatkowski
200 zł
JK
Janusz Konopa
200 zł
KK
Katarzyna Kuźma
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PM
pensher
200 zł
LG
Ludmiła Gumula
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

Cieszymy się, że chcesz nam pomóc w produkcji tego filmu. Dziękując za wsparcie umieścimy Twoje imię i nazwisko w "napisach" na końcu filmu.


rozwiń

wybrano 10 razy

przewidywana dostawa: 1 października, 2018

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej

Super, że chcesz nam pomóc! Dzięki Tobie zrobimy ten film. W ramach podziękowania umieścimy Twoje imię i nazwisko w napisach na końcu filmu oraz podarujemy Ci maskę antysmogową przekazaną przez naszego sponsora, firmę Filter Service.

Zobacz maskę

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 290 z 300)

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej

Cieszymy się,  że chcesz nam pomóc w produkcji Smog Wars. W podziękowaniu za Twoje wsparcie umieścimy Twoje imię i nazwisko w "napisach" oraz wyślemy Ci prywatny link do ukończonego filmu w dniu jego premiery.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 1998 z 2000)

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej

Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie! W ramach rewanżu umieścimy Twoje dane w "napisach" na końcu filmu oraz zaprosimy Cię na premierę filmu, która odbędzie się w jednym z warszawskich kin w październiku 2018 roku.

rozwiń

wybrano 11 razy (pozostało 309 z 320)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej

Super, że chcesz nam pomóc! Dzięki Tobie zrobimy ten film. W ramach podziękowania umieścimy Twoje imię i nazwisko w napisach na końcu filmu oraz podarujemy Ci zestaw 5 masek antysmogowych przekazanych przez naszego sponsora, firmę Filter Service.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 49 z 50)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej

Bardzo doceniamy Twój hojny gest! W ramach rewanżu umieścimy Twoje imię i nazwisko w "napisach" na końcu filmu, zaprosimy Cię na premierę filmu w jednym z warszawskich kin w październiku 2018 roku oraz przekażemy Ci koszulkę WARSZAWA BEZ SMOGU.

rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 192 z 200)

przewidywana dostawa: 15 kwietnia, 2018

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej

Oferta limitowana! Od naszego sponsora, firmy Oddech to Życie, otrzymaliśmy rodzinny zestaw masek Cambridge. Świetna jakość, ciekawy design i przede wszystkim ochrona przed smogiem. Zestaw składa się z 3 masek o rozmiarach S, M, L.

Dziękując Ci za wsparcie sprezentujemy Ci zestaw masek, umieścimy Twoje dane w "napisach" oraz przekażemy Ci dwa zaproszenia na premierę Smog Wars w październiku 2018 roku. 

Zobacz dostępne wzory masek


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 1 z 2)

Wybieram
Wpłać 700 zł i więcej

Chcesz wiedzieć czy w Twoim domu zanieczyszczenie powietrza nie przekracza dopuszczalnych norm? Za pomocą przenośnego sensor jakości powietrza Kaiterra Laser Egg 2 przekazanego przez naszego sponsora, firmę Oddech to Życie, sprawdzisz jakim powietrzem oddychasz Ty i Twoja rodzina.

Dziękując za Twoją hojność przekażemy Ci sensor Kaiterra Laser Egg 2, umieścimy Twoje imię w "napisach" oraz wyślemy Ci dwa zaproszenia na premierę Smog Wars w październiku 2018 roku.

Zobacz sensor Laser Egg

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 2500 zł i więcej

Doceniamy Twoją olbrzymią hojność. Umieścimy dane Twoje lub Twojej firmy jako Złotego Sponsora w napisach kończących film. Dodatkowo przekażemy Ci  12 biletów na Premierę Smog Wars w jednym z warszawskich kin jesienią 2018 roku. Otrzymasz od nas również T-shirt Warszawa Beze Smogu w wybranym przez siebie rozmiarze.

rozwiń

(pozostało 20 z 20)

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram
Wpłać 4000 zł i więcej

Chciałbyś poznać twórców filmu i porozmawiać o ich doświadczeniach z pracy nad Smog Wars? Jonathan i Michał przyjadą do Twojej firmy lub innego wskazanego miejsca, osobiście zaprezentują film oraz odpowiedzą na pytania wybranych przez Ciebie widzów po pokazie.

Oczywiście nie zapomnimy o Tobie lub Twojej firmie zapewniając Ci status Mecenasa Kulturalnego Filmu.


rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram
Wpłać 1200 zł i więcej

Twoje dziecko może być narażone na smog podczas spacerów w wózku lub jady samochodem. Rozwiązaniem może być osobisty oczyszczacz powietrza WYND od firmy Oddech to Życie. Wystarczająco mocny, żeby zmienić jakość powietrza w wózku niemowlęcym a jednocześnie bezpieczny nawet dla najmniejszego dla dziecka.

Dziękując za Twoje hojne wsparcie przekażemy Ci oczyszczacz WYND. Dodatkowo umieścimy Twoje imię w "napisach" oraz przekażemy Ci dwa zaproszenia na premierę Smog Wars w październiku 2018 roku.

Zobacz odświeżacz WYND

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

752 493 zrzutki

i zebrali

542 864 494 zł

A ty na co dziś zbierasz?