id: 2euvyc

Zbuduj z nami szkołę na Madagaskarze

Zbuduj z nami szkołę na Madagaskarze

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
59 661 zł 
z 55 000 zł
108%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

 • W związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszą zbiórką wprowadzamy na 2 etapie dodatkowe opcje dla szczególnie hojnych darczyńców:


  1. Jeżeli jakaś osoba/firma zdecyduje się wpłacić 15000 złotych, a tym samym pokryć zakup potrzebnego sprzętu i budowę studni, znajdzie się na niej tabliczka z napisem: "Fundatorem studni jest .... (tu imię i nazwisko/nazwa i logo firmy)".
  2. Jeżeli jakaś osoba/firma zdecyduje się wpłacić 5000 złotych, a tym samy ufundować prosty dom dla nauczyciela, znajdzie się na nim tabliczka z napisem: "Fundatorem domu jest ... (tu imię i nazwisko/nazwa i logo firmy)".


  Dziękujemy, że jesteście z nami!

  To niezwykła radość, że udało nam się zebrać już potrzebną sumę na wybudowanie szkoły.

  Nie zwalniamy jednak :)

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam wybudować szkołę na Madagaskarze i daj dzieciakom szansę na naukę i lepszą przyszłość!

 

Wspólnymi siłami chcemy wymurować szkołę i wyposażyć ją, a obok postawić mieszkanie dla nauczyciela, który na stałe będzie uczył miejscowe dzieci.

 

r738fa1b42f2e3dc.jpeg


Dodatkowo, z Twoją pomocą, zaopatrzymy mieszkańców w studnię głębinową. Z powodu braku wody warunki życia na miejscu są niesamowicie trudne. Razem możemy ułatwić życie mieszkańcom Madagaskaru.

 

Dołącz do nas!


hdbc4b03d4ee6a50.jpeg


Gdzie pomagasz?


Wioska Ankabatomena, bo o niej mowa, leży przy samej rzece Kabatomena (niedaleko Morondawy - południowo-zachodniej części Madagaskaru). Obok wioski jest wiele osad, małych wiosek, gdzie ludzie żyją bardzo ubogo. Zajmują się głównie uprawą i hodowlą byków, kóz i drobiu. Mimo szczerych chęci, rodziny nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom odpowiedniej edukacji. A wiele dzieciaków pomaga przy ciężkich pracach.

 

Mieszkańcy Ankabatomeny żyją również z bariery podatkowej, jaką wioska ustaliła. W porze suchej woda w rzece jest tak nisko, że przejeżdżają przez nią samochody, ponieważ na tej potężnej rzece nie ma mostu! Ci ludzie za groszowym wynagrodzeniem naprawiają tę drogę. W porze deszczowej rzeka ma nawet do 6 m wysokości i wtedy przeprawiają ludzi łódką, czyli dłubanką z drzewa.


y0be924c13ef15bf.jpeg


Mieszkańcy są niesamowicie gościnni. Turysta zawsze może się tam zatrzymać, aby wypić kawę czy herbatę i zjeść miejscowe „mofo mamy”, czyli słodki chleb.


W czym pomagasz?


Włączając się w tę zrzutkę pomagasz najmłodszym mieszkańcom wioski na Madagaskarze podjąć naukę w odpowiednich warunkach. Jedynie 5% ludności Madagaskaru umie pisać i czytać.

Dotychczas nauka była możliwa tylko w porze suchej, dla bardzo wąskiej grupy dzieci, które siedząc na piasku próbują zdobywać wiedzę.

Ogromną trudnością jest nie tylko brak odpowiednich warunków do nauki, ale również brak nauczyciela w tej części wioski, co wspólnie chcemy już niedługo zmienić.

Szkoła, którą razem możemy wybudować, będzie obiektem murowanym, wyposażonym w ławki i biurka, gdzie pod osłoną dachu będzie można organizować zajęcia również w czasie gdy naokoło pada deszcz. Będzie się w niej uczyć ponad 100 dzieci. Nauka pisania, czytania i liczenia to podstawa, ale wierzymy, że dostaną tam znacznie więcej – przede wszystkim wzmocni się ich poczucie własnej wartości, a to pozwoli im zawalczyć o dobrą przyszłość.


...

Chcemy zadbać także o nauczyciela, który będzie uczył dzieciaki. Za przekazane przez Ciebie pieniądze postawimy niewielki domek mieszkalny. W ten sposób chcemy docenić wysiłek nauczyciela.


Z kim pomagasz?


Inicjatorem akcji jest ks. Mariusz Skakuj, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu, mieszkający na co dzień w parafii św. Brata Alberta w w tym mieście. Razem z nim działa społeczność szkolna i wspólnota parafialna św. Brata Alberta z ks. Proboszczem Markiem Mazurkiem na czele oraz ludzie tacy, jak Ty, którzy chcą zadbać o rozwój dzieciaków w każdym zakątku świata.

Inicjatywa zrodziła się w związku z 15to leciem Szkoły i jest formą wyrażenia naszej wdzięczności za dobro, którego tu w Polsce doświadczamy bardzo dużo.

 

Ks. Mariusz zachwycił się najpierw misjami w Kenii, odwiedzając osobiście miejscową ludność i uczniów w miejscowych szkołach.

Do dzisiaj społeczność i przyjaciele Szkoły Katolickiej z Zamościa obejmują wsparciem finansowym 80 uczniów w miejscowości Kinna w ramach programu "John Paul II Kinna Adoption Programme".

Jesteśmy również zaangażowani w pomoc mieszkańcom Kenii, przekazując na miejscu datki na przychodnię i kupując jedzenie czy doposażając szkołę w Kinna w ławki.

Pomoc mieszkańcom Afryki nie jest nam obca.


„Misja – Afryka” to seria akcji dobroczynnych, wspierających ludność Afryki.


Pomysł pomocy na Madagaskarze zrodził się po nawiązaniu bezpośredniego kontaktu z o. Markiem Ochlakiem, który od wielu lat jest misjonarzem na tamtym terenie. 

 

To właśnie o. Marek koordynuje na miejscu całość projektu, mając doświadczenie w budowie podobnych obiektów w innych częściach Madagaskaru.

 

Zapraszamy Cię do prawdziwego zmieniania świata i życia dzieci na Madagaskarze!


Dzięki Twojej pomocy otrzymają szkołę, na którą zasługują. Zróbmy wszystko, aby na świecie nie było miejsc, gdzie dzieci mają utrudniony dostęp do nauki. Wszystko w naszych rękach!

 

Już teraz dziękujemy Ci za Twoją pomoc!

 

Etapy zbiórki:

1. 35 000zł – dzięki tej kwocie wybudujemy szkołę

2. 20 000zł – dzięki tej kwocie wybudujemy także dom dla nauczyciela oraz wykopiemy studnię głębinową dla mieszkańców Ankabatomeny

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 317

RW
Ryszard Weremczuk
5 000 zł
AK
A&AK
2 000 zł
Aleksander Łukasz
1 500 zł
R
RESORT-MED
1 500 zł
VZ
Verona Zamosc
1 200 zł
1 000 zł
JD
JOANNA DMITROCA
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
CW
Czeczot Wincenty
1 000 zł
MS
Marta Szawracka
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • Jakub G

  Moja cegiełka na budowę szkoły na Madagaskarze. Powodzenia :) Popieram #PolandStandWithUSA #Duda2020

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powidzenia!

  50 zł
 • Agnieszka Kułaj

  Super inicjatywa! Miałam okazję odwiedzić ten piękny kraj niedawno i mogę powiedzieć że to co rzuca się w oczy to gromadki dzieci biegające/bawiące się na każdym kroku bez żadnej opieki (często 5-6 latkowie nosili na rękach roczne dzieciaki). Obowiązek szkolny trwa tam jedynie 5 lat, więc często 12-13 latkowie już pracują np. układają z kamieni albo wypasają bydło (Zebu). Mimo, że jest to jeden z najbiedniejszych krajów świata to Malgasze są zawsze uśmiechnięci, służący pomocą, a dzieci niesamowicie wdzięczne nawet za najmniejszy prezent jak cukierek i od razu biegały podzielić się z rodzeństwem/kolegami. Jeden z lokalnych przewodników powiedział, że najważniejszą decyzją jaką podjął w życiu to rozpoczęcie nauki angielskiego, dzięki czemu teraz pracę, co pokazuje jak ważna jest edukacja i że pozwala ona wyjść z biedy.

 • 15.06 - aktualizacja - kochani dodaliśmy wlaśnie do zdjęć dwa nowe, z numerem naszej zrzutki i podziękowaniami z dzisiaj. Dziękujemy, że jesteście z nami. Brawo Wy!

Nasi użytkownicy założyli

774 622 zrzutki

i zebrali

574 372 830 zł

A ty na co dziś zbierasz?