id: 2f3zsu

Woliery dla dzikich zwierząt w potrzebie

Woliery dla dzikich zwierząt w potrzebie

6 381 zł 
z 28 000
22%
85 dni do końca
124 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Kochani,


  w związku z nieosiągnięciem celu zbiórki przedłużamy zrzutkę do końca roku. Niestety to nadal zbyt mało, abyśmy mogli rozpocząć budowę docelowych wolier. Liczymy, że w kolejnych dniach zbliżymy się jeszcze bardziej do zakładanego celu.


  Nie zmienia to faktu, że niezmiernie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty !


  Pozdrawiamy,

  Leśna Pomoc

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Każda wpłata się liczy!

  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Fundacja Leśna Pomoc • 2022.09.19

  Dziękujemy kochani, że jesteście! Zapraszamy na nasze profile, aby przekonać się, że działamy prężnie. A te woliery, na które zbieramy to wielka szansa na szybki powrót do natury dla naszych podopiecznych! Dziękujemy!

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


„Najprostsza droga do wszechświata biegnie przez leśną dzicz”. To właśnie te słowa Johna Muira odzwierciedlają nasz punkt widzenia. Lasy to przecież dziewicze fragmenty naszej planety, które pomimo ogromnej ekspansji współczesnego człowieka, wciąż wymykają się z planów totalnego podbicia natury i zrównania jej z ziemią. Bez lasów nie byłoby ludzi i to my ludzie musimy robić wszystko, by były na zawsze. Lasy stanowią niezbędny element utrzymania równowagi przyrodniczej i choć człowiekowi potrzebny jest postęp, to niestety droga do niego usłana jest przypadkowymi ofiarami w postaci fragmentacji środowiska lub dewastacji całych biocenoz. Drogi, domy lub całe osiedla powstają w miejscach, które do niedawna były domem dzikich zwierząt i naszym ludzkim obowiązkiem jest być jak najmniej uciążliwym sąsiadem. 


💚 Łączy nas ogromna miłość do dzikich zwierząt i idea niesienia im pomocy 💚


Fundacja Leśna Pomoc, powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby w zakresie pomocy naszym leśnym przyjaciołom. Codziennie kilkadziesiąt zwierząt ulega wypadkom komunikacyjnym. Statystyki są zaniżone, gdyż mało kto zgłasza fakt potrącenia ptaka, sarny czy jeża? Czy wiesz, że zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca, Który potrąci zwierzę ma obowiązek udzielić mu pomocy? Nawet jeśli zwierzę poniosło śmierć, mamy obowiązek powiadomić o tym fakcie odpowiednie organy. W praktyce większość kierowców ucieka z miejsca zdarzenia, pozostawiając często konające jeszcze zwierzę na pastwę losu. Nie jesteśmy anonimowi, nasze profile:

💚 Facebook: facebook.com/lesnapomoc

💚 Instagram: instagram.com/lesnapomoc/

💚 Patronite: patronite.pl/lesnapomoc


Fundacyjne potrzeby rosną wprost proporcjonalnie do ilości przybywających do fundacji zwierząt. Zwierząt, które każdego dnia ulegają wypadkom komunikacyjnym, wypadkom z udziałem maszyn rolniczych, kosiarek, wpadają we wnyki rozstawione przez kłusowników, stają się ofiarami ataków innych zwierząt i wiele, wiele innych. Tak na prawdę każdego dnia stykamy się bezpośrednio z kolejnymi tragediami bezbronnych, dzikich zwierząt, które nieświadome zagrożenia, stanęły człowiekowi na drodze. 


Każdego dnia do fundacji trafiają zwierzęta przywożone przez dobrych ludzi nie tylko z samego województwa wielkopolskiego, ale z całej Polski. Nasza fundacja jest jedną z nielicznych w naszym kraju, która pomaga zwierzętom dzikim i właśnie dlatego potrzebujemy specyficznych warunków przywracania zwierzętom zdrowia i rekonwalescencji, tak by po wszystkim mogły bezpiecznie egzystować na wolności. 


Na co zbieramy.


Potrzebą numer jeden są woliery, które powstaną w miejscu odległym od miejsc, w których na codzień przebywają ludzie, a na tyle bliskich dla personelu i wolontariuszy, by sprawować pieczę nad zdrowiejącym zwierzęciem. Sarny czy drapieżne ptaki potrzebują specyficznych warunków opieki i im mniejsza ingerencja w ich niezależność tym szybsze efekty ich leczenia i ostateczne wyzdrowienie. Woliery, o których opowiadamy także w załączonym do zrzutki filmie, to inwestycja która znacząco poprawi jakość życia dzikich, nieprzyzwyczajonych do obecności człowieka zwierząt podczas leczenia ich w naszej fundacji tuż przed wypuszczeniem ich na wolność.


Opis projektu / Wycena:


Poniżej wycena sporządzona przez firmę PEMA:


1/ dostawa i montaż ogrodzenia wybiegu dla saren i wiewiórek razem z 4 sztukami furtek wejściowych, w komplecie :

- siatka pleciona w wersji ocynk + RAL6005 o wysokości H=2000mm, wym. oczka 50 x 50 x grubość 2,0 / 3,2mm, mocowana do słupów z profilu rurowego fi 60mm ubitych w podłożu na głębokość ok. 95 cm, w komplecie słupy podporowe z profilu fi 42mm. W górnej części ogrodzenia zamocowany rygiel spinający z profilu fi 42mm, cała konstrukcja wzmocniona 4 x drutem naciągowym. W komplecie cały materiał drobnicowy i akcesoria montażowe. Wygrodzenie w kształcie kwadratu o wymiarze : 15m x 15m z 2 sztukami furtek jednoskrzydłowych, wypełnionych panelem ogrodzeniowym, wyposażonych w zamek z 3 kluczami, klamkę i zawiasy regulowane.

- w dwóch narożnikach wybiegu dla saren - dodatkowe wygrodzenie dla wiewiórek o wymiarze 3 m x 3 m, z siatki stalowej ocynkowanej o wymiarze oczka 19 x 19mm x grubość 2,05mm, zamykającej również górną powierzchnię wygrodzenia. W każdym narożnym wygrodzeniu zainstalowana furtka jednoskrzydłowa wypełniona siatką stalową i wyposażona w zamek z 3 kluczami, klamkę i zawiasy regulowane.

Wartość ogółem za komplet materiałów razem z transportem i montażem wynosi = 22.950,00 PLN netto + 23 % VAT.

Wartość brutto = 28.229,73 PLN


Dziękujemy za każdą wpłatę!
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Ulica Madera 6A, 62-330

Targowa Górka, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 124

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków

Lokalizacja

Ulica Madera 6A, 62-330

Targowa Górka, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

895 284 zrzutki

i zebrali

840 326 443 zł

A ty na co dziś zbierasz?