id: 2fgxrn

Złotówka do złotówki w drodze do sprawności Lenki.

Złotówka do złotówki w drodze do sprawności Lenki.

44 437 zł 
z 600 000 zł
7%
224 dni do końca
321 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Potrzebna pomoc w zbiórce na operację!

 

Lena Malatyńska mieszka w Krzeszowicach, jest śliczną i pogodną 12-latką. Patrząc na jej twarz trudno uwierzyć, że zmaga się z niepełnosprawnością, a ból towarzyszy jej na co dzień. Lenka urodziła się z wadami wrodzonymi prawej nogi: skróconą kością udową i niewykształconą kością strzałkową. Nigdy nie zaznała beztroskiego dzieciństwa, od urodzenia przeszła już kilkanaście operacji ortopedycznych i niezliczonych rehabilitacji. Pomimo ograniczeń fizycznych, częstych pobytów w różnych szpitalach i cierpienia jakiego zaznaje, Lenka nie traci pogody ducha. Doskonale rozwija się pod względem poznawczym, społecznym i emocjonalnym. Uwielbia kontakty z koleżankami i kolegami i wszelkiego rodzaju aktywności i podróże. Jej największym marzeniem jest samodzielność ruchowa, chciałaby funkcjonować bez pomocy kul, wózka inwalidzkiego czy asysty innych.

Niestety, w obecnej chwili to nie jest możliwe. Jej prawa noga jest krótsza aż o 14 cm, ponadto Lenka zmaga się z problemami stawów, rotacją w kolanie i zwichniętym biodrem.

W 2021 roku pojawiła się nadzieja na odzyskanie przez Lenę wymarzonej sprawności. Została zakwalifikowana do serii operacji ortopedycznych, które mają być przeprowadzone przez światowej sławy, kanadyjskiego chirurga ortopedę – Dr Paley’a, w jego prywatnej klinice w Warszawie. Dr Paley stosuje nowoczesne i nowatorskie metody leczenia, niewykonywane w naszym kraju w ramach NFZ. Łącznie wykonane mają być trzy zabiegi operacyjne oraz kilka cykli rehabilitacyjnych. Najtrudniejszy ma być pierwszy zabieg, następne mają już tylko umożliwiać wydłużanie kości. Niestety operacje te są płatne, całkowity, kilkuoperacyjny koszt leczenia Leny w klinice dr Paley’a szacowany jest na ok. 600 tys. zł, co zupełnie wykracza poza możliwości finansowe rodziny. Tylko pierwsza z dwóch lub trzech operacji dziewczynki wynosi aż 355 tys. zł. Społeczność lokalna, szkoła, przyjaciele i znajomi Lenki zaangażowali się w organizację różnego rodzaju akcji charytatywnych mających na celu zbiórkę funduszy na operacje Leny, które umożliwią jej uzyskanie upragnionej i wymarzonej sprawności.

To wciąż za mało.

Walczymy o Lenę każdego dnia. Błagamy o wpłaty. Każda, nawet niewielka kwota ma znaczenie. Razem możemy spełnić jej największe marzenie - dzięki nam ta śliczna dziewczynka może odzyskać pełnię sprawności.https://www.facebook.com/Walczymy-o-sprawność-Lenki-104923868591295/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 321

UK
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach
3 663,14 zł
CZ
CDN ZBIGNIEW MISZCZYK
2 000 zł
KK
KLUB KIBICA AC WARTA ZAWIERCIE
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
TZ
Tomasz Zastawny
1 700 zł
AM
Mateusz i Ania
1 500 zł
UK
Kiermasz Szkolny Bożonarodzeniowy
1 483 zł
DM
Dariusz Małgorzata Okraska
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
KI
Krystyna i Wacław
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

852 613 zrzutek

i zebrali

738 381 685 zł

A ty na co dziś zbierasz?