id: 2g5nve

Świąteczne prezenty dla dzieci z Burundi

Świąteczne prezenty dla dzieci z Burundi

15 174 zł 
z 3 000 zł
505%
zakończona 10.12.2018r
261 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności9

 • Wczoraj prezenty dotarły do 75 uczniów klasy 8 w Szkole Podstawowej w Bużumburze, dzisiaj do 47 Przedszkolaków w Gakungwe oraz do najbardziej potrzebujących dzieci z plemienia Batwa w Gatara. Zdjęcia upublicznione na profilu "Jasia Banus" na facebooku: https://www.facebook.com/jasia.banus :) dziękuję z całego serca!
  Czytaj więcej
 • 11 grudnia dotarły paczki do Burundi!! Wszystkie 8 worów- łącznie 111kg :D
  Czytaj więcej
 • 11 grudnia 2018 pieniądze zostały przekazane Siostrze Gabrieli- misjonarce z Burundi - skan potwierdzający darowiznę oraz faktura za wysłanie paczek w zdjęciach w zakładce "Opis" :) dziękuję Wam bardzo!
  Czytaj więcej
 • Wiadomość od Siostry Kariny z prośbą o przekazanie wszystkim zaangażowanym w tę akcję :) „Święty Mikołaj w szkołach podstawowych w Gatara. Droga Basiu z wszystkimi Przyjaciółmi z naszej Ojczyzny POLSKI. Trudno jest nam wyrazić co dziś czuło ok 1450 dzieci które po raz pierwszy w swoim życiu otrzymały prezent od św. Mikołaja. Samym nam trudno zrozumieć jak do tego doszło, a wszystko zaczęło się od Basi Superson zakochanej w dzieciach Afryki, zbiórka pieniędzy przerosła oczekiwania. Rozpoczęłyśmy przygotowanie paczuszek dla 250 przedszkolaków, a że pierwszaki nie różnią się za wiele od nich, podkusiłyśmy się też coś zrobić i dla nich, jednak wiedząc że w tych samych szkołach uczą się też i 2 i 3 klasy więc rozpoczęłyśmy skupywanie pączków, długopisów i kredek. I tak doszłyśmy do 1250 dzieci które zostały obdarowane , dla 4 klas znalazły się medaliki Matki Bożej, które zostały przyjęte z niemałą radością . Wokół naszej misji są 3 szkoły podstawowe z podwójnymi klasami, więc znaleźć 1450 dzieci to moment. Trudne życie naszych maluchów rozjaśnił dziś promień dobroci bezinteresownej, serdecznej i natchnionej Duchem Świętym W imieniu nas wszystkich sióstr misjonarek Zgromadzenie Kanoniczek Ducha Świętego, dzieci, nauczycieli, rodziców, składam najserdeczniejsze podziękowania i zapewnienie o naszej modlitwie, może za rok powtórzymy to szaleństwo miłości. Siostra Karina Markowicz misjonarka z Burundi razem z siostrami Afrykankami” PS. Jutro paczki dla 50 najuboższych dzieci i ok. 10 niepełnosprawnych, dla których są koce, ubrania i więcej żywności. A jak dojdą nasze prezenty z Polski to będzie kolejna tura paczek na Gwiazdkę.
  Czytaj więcej
 • Tydzień temu pomyślałam, że dobrze byłoby zrobić jakieś fajne paczki mikołajkowe dla 47 przedszkolaków z Burundi. Nie spodziewałam się, że dziś Wam napiszę, że obdarowanych dzieci będzie ok. 900, a do tego (póki co) trzy wózki dla niepełnosprawnych, kule, łóżka i sfinansowane wizyty u lekarzy. JESTEŚCIE WIELCY!!!! no i pamiętajcie - dobro powraca ;) to będą cudne Święta :* <3 czekajcie na fotorelację 6 grudnia :)
  Czytaj więcej
 • Dzisiaj do Burundi wysłaliśmy 8 wielkich worków prezentów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Jestem wzruszona tym jak wielkie i empatyczne macie serca. Trzymajcie kciuki, żeby paczki dotarły szczęśliwie przed Świętami :) A tymczasem w Bużumburze Siostry jadą po wózek dla niepełnoprawnego, młodego chłopaka, któremu lekarze musieli ostatnio amputować nogę. Dzięki Waszym hojnym wpłatom Mikołaj przyniesie mu w tym roku wózek inwalidzki, którego koszt to 375 tys. franków, czyli... 250 dni pracy na roli. A w Gatara trwają już przygotowania mikołajkowe - tam do obdarowania mamy 250 dzieciaków. Siostry powoli kompletują zakupy do paczek, a jedna z burundyjskich Sióstr szyje dla każdego dziecka materiałowy worek na prezenty :) To będą piękne Święta <3 Dziękuję!
  Czytaj więcej
 • W związku z tym, że zbiórka kilkakrotnie przekroczyła zakładaną kwotę, paczki mikołjakowe zawierające m.in. jedzenie, słodycze, przybory szkolne, zabawki, mydełka, krem, ubrania, buty, talerze, sztućce, kubki (...) zostaną przygotowane nie dla kilkudziesięciu, ale dla około 400 najuboższych dzieci!!! Dla dzieci z niepełnosprawnościami planujemy sprzęty ułatwiające poruszanie się oraz poprawiające ich komfort życia (wózek, chodzik, kule, łóżko). Jest też kilkoro znanych Siostrom dzieci, które są niepełnosprawne, a nigdy nie były u lekarza na konsultacji (jest to bardzo kosztowne, zarówno transport, jak i sama wizyta). Siostry chciałaby do lekarza zabrać m.in. 5-latkę, która ma sparaliżowaną jedną stroną ciała i nie chodzi. Myślę, że to też cudowny świąteczny prezent, i wszystko dzięki Wam! Dziękuję!!!
  Czytaj więcej
 • Zobaczę ile jeszcze zostanie środków po wysłaniu paczek-worków i może dojdą kolejne dzieciaki albo zakupimy wózek/kule dla jakiegoś niepełnosprawnego dziecka.
  Czytaj więcej
 • Cud nad Wisłą!!! <3 Kochani, to co się dzieje, to jest jakieś Mikołajkowe szaleństwo! :D Na koncie zbiórki już prawie 10 000zł. BARDZO WAM DZIĘKUJĘ, za Wasze dobre serducha i za empatię, no i za zaufanie! Jestem bardzo wdzięczna za każdą wpłatę, bo realnie każda złotówka to więcej obdarowanych maluchów i sensowna pomoc świąteczna. Po konsultacjach z Siostrami Misjonarkami, Pascalem (Szefem Przedszkola) oraz moim przyjaciółmi, którzy Afrykę znają i działają/li tam rozwojowo i charytatywnie- i tutaj dziękuję bardzo Anna Chełmińska, Dora Dżi, Dżasta Markowicz) - postanowiłam, że Święty Mikołaj nie dość, że będzie hojniejszy to jeszcze obejmie swym zasięgiem więcej dzieci. I na chwilę obecną podaję Wam co ustaliłam: - Mikołaj najpierw przychodzi do Przedszkola w Gakungwe gdzie dzieci dostaną paczki z ryżem, ziemniakami, pączkami, sokiem, fantą, cukierkami, mydłem, ręczniczkiem, talerzem, łyżką, nożem, kubeczkiem i rzeczami z paczek z Polski (ubranka, przybory szkolne, słodycze itd...) - potem Mikołaj jedzie do Szkoły w Bużumburze, gdzie pracuje moja serdeczna przyjaciółka burundyjka i ona się zajmie rozdystrybuowaniem prezentów (tam głównie szkolne rzeczy, bo to uczniowie klasy 8) - a potem Mikołaj zagości w Gatara i tam do obdarowania jest 150 uczniów z klasy 1, 2 i 3 oraz ok.100 bardzo ubogich dzieci (w tym wielu niepełnosprawnych- dzieci wybrane przez Siostry, które najlepiej znają ich potrzeby) - paczki będą dostosowane do potrzeb dzieci - tu Siostry zadecydują co konkretnie. Zobaczę ile jeszcze zostanie środków po wysłaniu paczek-worków i może dojdą kolejne dzieciaki. Podsumowując- Wasza hojna pomoc to już prawie 400 obdarowanych dzieci i... pewnie (piszę to z 99% pewnością) ich pierwsze Święta z prezentami. Dziękuję Wam za to! BARDZO WAŻNE DO OSÓB, KTÓRE SAME CHCĄ COŚ WYSŁAĆ - rozmawiałam z Siostrami, nie wysyłamy paczek, tylko WORKI M - http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_worek_specjalny_m.html to mogą być rzeczy zapakowane w pudło, tylko na poczcie trzeba powiedzieć, że to do WORKA M- do 15kg i wymiar pudełka ok 30x40cm. przed wysłaniem napiszcie do mnie, bo muszę powiedzieć Siostrom o wszystkich WORKACH i adresatach, by mogły odebrać (i jaki dać dopisek przy adresie). TO BARDZO WAŻNA INFORMACJA BO ODBIÓR WORKA M TO 1 200 FRANKÓW, A PACZKI 20 000 FRANKÓW. Dziękuję raz jeszcze i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam! Basia Superson
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

CEL ZBIÓRKI: Po otrzymaniu od burundyjskich przedszkolaków listu do Świętego Mikołaja ruszamy ze zrzutką na prezenty świąteczne dla dzieci w Burundi: - z Przedszkola Montessoriańskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie AJGA w Gakungwe (47 przedszkolaków); - oraz innych potrzebujących, którymi opiekują się polskie Siostry Misjonarki w Burundi (https://kanoniczki.pl/aktualnosci-ze-swiata/) W związku z tym, że zbiórka kilkakrotnie przekroczyła zakładaną kwotę, paczki mikołajakowe zawierające zostaną przygotowane nie dla kilkudziesięciu, ale dla około 900 najuboższych dzieci!!! Dla dzieci z niepełnosprawnościami planujemy sprzęty ułatwiające poruszanie się oraz poprawiające ich komfort życia (wózek, chodzik, kule, łóżko). Jest też kilkoro znanych Siostrom dzieci, które są niepełnosprawne, a nigdy nie były u lekarza na konsultacji (jest to bardzo kosztowne, zarówno transport, jak i sama wizyta). Siostry chciałaby do lekarza zabrać m.in. 5-latkę, która ma sparaliżowaną jedną stroną ciała i nie chodzi. Myślę, że to też cudowny świąteczny prezent, i wszystko dzięki Wam! Dziękuję!!! KIM JESTEM: Nazywam się Barbara Superson, w Burundi byłam dwukrotnie (w 2012 i 2013 r.) w ramach programu Wolontariat Polska Pomoc organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Były to projekty wolontariackie na rzecz dzieci niepełnosprawnych. O Burundi nie zapomniałam, bo zapomnieć się nie da. To piąty najbiedniejszy kraj na świecie. Tam na prawdę jest trudno. Można byłoby długo opowiadać, ale lepiej działać :) Jestem w stałym kontakcie z polskimi Siostrami w Burundi oraz burundyjskimi nauczycielami, z którymi się zaprzyjaźniłam. Mam 100% zaufanie do nich, i wiem, że pomoc dotrze tam gdzie powinna, a dzięki Waszej pomocy dzieci od Św. Mikołaja dostaną więcej niż się spodziewały... :)

Święty mikołaj nadchodzi!

Cel zbiórki: Świąteczne prezenty dla dzieci w Burundi.

"Tydzień temu poprosiłam mojego kolegę, nauczyciela z Burundi (Afryka Wschodnia), by zapytał dzieci w przedszkolu jakie są ich marzenia na zbliżające się Święta? Co chciałyby dostać od Świętego Mikołaja? Przysłana lista prezentów wzruszyła mnie do łez. Grupa 47 przedszkolaków, trzy- cztero- i pięciolatków. O czym marzą? Poniżej tłumaczenie wszystkich prezentów:

1. ziemniaki

2. cukierek

3. fanta

4. baton

5. pączek

6. pączek

7. buty

8. ryż

9. fanta

10. ryż

11. sok

12. ubrania

13. fanta

14. ziemniaki

15. sok

16. chleb

17. cukierek

18. książka

19. ubrania

20. cukierki

21. fanta

22. ryż

23. ubrania

24. buty

25. zeszyt

26. ubrania

27. pączek

28. ryż

29. książka

30. fanta

31. pączek

32. ryż

33. książka

34. skarpetki

35. buty

36. długopis

37. zeszyt

38. długopis

39. ubrania

40. sok

41. cukierek

42. ryż

43. buty

44. ubrania

45. cukierek

46. ubrania

47. ubrania

Burundi to 5 najbiedniejszy kraj na świecie...

Może ktoś z Was chciałby się przyłączyć do ekipy Świętego Mikołaja i wysłać coś do tych dzieciaczków? Jeśli tak to dajcie znać, przekażę namiary i powiem jak i co najlepiej wysłać."

Po takim wpisie na facebooku okazało się, ze do ekipy Świętego Mikołaja chce dołączyć wiele osób - zapraszam do zrzutki na prezenty dla dzieciaków.

Kwestie logistyczno-organizacyjne:

- przybory szkolne, ubranka, buty itp. są zbierane w Szkole Podstawowej w Bęble (do 28.11), w Krakowie można je zostawić u mojego brata (w tym celu proszę się kontaktować pod tel. 790 260 470) brakujące rzeczy dokupię i wyślę paczki (29.11);

- resztę przekaże do Burundi za pośrednictwem polskich Misjonarek, ponieważ to najbezpieczniejsza i bezprowizyjna metoda przekazywania tam środków finansowych;

- jeśli ktoś chce samodzielnie przygotować paczkę (WYSYŁANA JAKO "WOREK M"), to podam adres Sióstr (tylko taką do 20kg) i podpowiem co wrzucić do środka - [email protected]);

AKTUALIZACJA- po jednym dniu zbiórki :)

Kochani!!! Nie mogę uwierzyć w to co się dzieję dzisiaj! 4820 uzbierane od rana! Już kilka zorganizowanych paczek, serdeczne maile i wiadomości z chęcią pomocy! :) Rozmawiam właśnie z Siostrą Kariną, która jest misjonarką w Burundi - a dokładnie w Gatara, jest wzruszona tym jak wielkie macie serca! Siostra mówi, że teraz wszystko drogie w Burundi, np. kg ryżu kosztuje 1700 franków (cytuję) "bardzo wszystko bardzo drogie a dniówka z motyką 1500 do 2000"... Widzicie więc skąd te marzenia dzieciaków, kg ryżu to dzień pracy rodzica. Pascal (Szef Przedszkola) przesłał mi aktualne ceny rzeczy, które kupią na miejscu:

- kg ryżu:

1700 franków, czyli ok. 2,4zł

- kg ziemniaków: 700 franków, czyli ok. złotówki

- pączek: 100-200 franków, czyli 15 - 30groszy

- fanta: 800 franków, czyli ok 1,1zł

- cukierki, 100franków, czyli ok. 15 groszy

Zdecydowałam, że każde dziecko dostanie w paczce: 2 kg ryżu, 2 kg ziemniaków, fante, sok, 5 pączków i cukierki - Pascal wycenił to na 7000 franków, czyli ok. 10zł. i do tego do podziału rzeczy, które wyślemy w paczkach.Co to oznacza?ŻE JESTEŚCIE NAJLEPSZYMI POMOCNIKAMI MIKOŁAJA POD SŁOŃCEM I NIE OBDARUJEMY TYLKO DZIECI Z PRZEDSZKOLA, O KTÓRYM PISAŁAM, ALE DUUUUUUUUUUUŻO WIĘCEJ INNYCH MALUCHÓW :D

Pascal chce zorganizować Mikołajki 21 grudnia w Przedszkolu, więc musimy wysłać paczki najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia (mam nadzieję, że dojdą, bo zwykle idą 3-4 tygodnie). Zobaczę ile będzie w paczkach butów, ubranek itd - część kupi się na miejscu.

Cudownie, tak bym to podsumowała <3 <>>3>3>3>

DZIĘKUJĘ PO STOKROĆ!!!!

Basia

ps. Siostra Karina przesyła zdjęcia i pozdrawia Was!!!

AKTUALIZACJA - PO 3 DNIACH ZBIÓRKI :)

Cud nad Wisłą!!! <3 <>>3>3>3>

Kochani, to co się dzieje, to jest jakieś Mikołajkowe szaleństwo! :D Na koncie zbiórki już prawie 10 000zł. BARDZO WAM DZIĘKUJĘ, za Wasze dobre serducha i za empatię, no i za zaufanie! Jestem bardzo wdzięczna za każdą wpłatę, bo realnie każda złotówka to więcej obdarowanych maluchów i sensowna pomoc świąteczna. Po konsultacjach z Siostrami Misjonarkami, Pascalem (Szefem Przedszkola) oraz moim przyjaciółmi, którzy Afrykę znają i działają/li tam rozwojowo i charytatywnie- i tutaj dziękuję bardzo Anna Chełmińska, Dorota Goćwin, Justyna Markowicz) - postanowiłam, że Święty Mikołaj nie dość, że będzie hojniejszy to jeszcze obejmie swym zasięgiem więcej dzieci. I na chwilę obecną podaję Wam co ustaliłam:

- Mikołaj najpierw przychodzi do Przedszkola w Gakungwe gdzie dzieci dostaną paczki z ryżem, ziemniakami, pączkami, sokiem, fantą, cukierkami, mydłem, ręczniczkiem, talerzem, łyżką, nożem, kubeczkiem i rzeczami z paczek z Polski (ubranka, przybory szkolne, słodycze itd...)

- potem Mikołaj jedzie do Szkoły w Bużumburze, gdzie pracuje moja serdeczna przyjaciółka burundyjka i ona się zajmie rozdystrybuowaniem prezentów (tam głównie szkolne rzeczy, bo to uczniowie klasy 8)

- a potem Mikołaj zagości w Gatara i tam do obdarowania jest 150 uczniów z klasy 1, 2 i 3 oraz ok.100 bardzo ubogich dzieci (w tym wielu niepełnosprawnych- dzieci wybrane przez Siostry, które najlepiej znają ich potrzeby) - paczki będą dostosowane do potrzeb dzieci - tu Siostry zadecydują co konkretnie.

Zobaczę ile jeszcze zostanie środków po wysłaniu paczek-worków i może dojdą kolejne dzieciaki albo zakupimy wózek/kule dla jakiegoś niepełnosprawnego dziecka. W Burundi byłam wolontariuszką wśród niepełnosprawnych i już 5 lat temu dzięki zbiórce mojej przyjaciółki- Basi Krzaklewskiej kupiliśmy kilka wózków, więc teraz Mikołaj też może się o to postara, jeśli będą pieniądze.

Podsumowując- Wasza hojna pomoc to już prawie 400 obdarowanych dzieci i... pewnie (piszę to z 99% pewnością) ich pierwsze Święta z prezentami. Dziękuję Wam za to!

BARDZO WAŻNE DO OSÓB, KTÓRE SAME CHCĄ COŚ WYSŁAĆ

rozmawiałam z Siostrami, nie wysyłamy paczek, tylko WORKI M - http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_worek_specjalny_m.htmlto mogą być rzeczy zapakowane w pudło, tylko na poczcie trzeba powiedzieć, że to do WORKA M- do 20kg, może być w środku kilka pudełek, trzeba przygotować "chorągiewkę" - informacje tutaj: https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/przesylki-zagraniczne/listy/worek-m

przed wysłaniem napiszcie do mnie koneicznie, bo muszę przekazać Wam pewne dodatkowe informację indywidualne :) - [email protected]

TO BARDZO WAŻNA INFORMACJA BO ODBIÓR WORKA M TO 1 200 FRANKÓW, A PACZKI 20 000 FRANKÓW.

Dziękuję raz jeszcze i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam!

Basia Superson

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 261

A
Anna
25 zł
MG
Marta Górecka
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JS
anonimowy
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KC
Karola
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
PZ
Paulina
25 zł
 
Dane ukryte
49 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

799 631 zrzutek

i zebrali

619 465 387 zł

A ty na co dziś zbierasz?