id: 2gbua9

Pomóż rodzinie Haryian odbudować życie po wojnie

Pomóż rodzinie Haryian odbudować życie po wojnie

6 381 zł z 10 000 zł
63%
zakończona 06.03.2021r
53 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Dzisiaj przekazaliśmy kolejną transzę pieniędzy dla Nune i Ashota. Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie! m6db837caf28260b.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ashot i Nune przesyłali nam wiadomość do Was... Zachęcamy wszystkich do dalszego wspierania naszych Przyjaciół z Górskiego Karabachu. :)


  Czytaj więcej
 • Kochani, informujemy z radością, że wczoraj przekazaliśmy piękny prezent dla naszych ormiańskich przyjaciół. Przelaliśmy im równo 4600 zł, czyli ok 1200 $ za pośrednictwem Money Gram. Ten wyjątkowy świąteczny prezent to dowód na Wasze dobro: każdy z Was, który przekazał swój datek na rzecz rodziny Haryian, wykazał się olbrzymim DOBREM, SOLIDARNOŚCIĄ i BRATERSTWEM. DZIĘKUJEMY Wam, w imieniu naszych ormiańskich przyjaciół, jak i własnym, za Waszą nieocenioną pomoc. Życzymy Wam wszystkim zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego dobrego! :) A przypominamy, że nasza zbiórka wciąż trwa :)

  d1bf0c83b6fab5b7.jpegye36baf0772da37b.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy pieniądze na pomoc dla naszych przyjaciół - ormiańskiej rodziny Haryijan zamieszkującej tereny Górskiego Karabachu - spornego regionu między Armenią a Azerbejdżanem.


Ashot i Nune tworzą szczęśliwe ormiańskie małżeństwo mieszkające w Górskim Karabachu - rejonie objętym sporem pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem.

W latach 90-tych, gdy spadły na ich dom pierwsze azerskie bomby Ashot i Nune postanowili uciec z Karabachu. Wyjechali na Ukrainę osiedlając się w Doniecku. Tam na świat przyszła dwójka ich synów. W 2014 roku, gdy wybuchła wojna w Donbasie Ashot i Nune znów zmuszeni byli uciekać.

Tym razem zdecydowali się wrócić już na stałe do Górskiego Karabachu, do swojej ojczyzny, gdzie mieszka reszta rodziny.

Niestety w tym roku doszło do wznowienia działań wojennych ze strony Azerów. Górskie miejscowości i wioski zostały zbombardowane. Ashot, Nune i ich bliscy tym razem stracili dosłownie wszystko - dom, samochód i poczucie bezpieczeństwa. Nune z dziećmi uciekła do stolicy Armenii - do Erywania, gdzie przyjęła ją siostra cioteczna. Z kolei Ashot zdecydował się walczyć o swoją ojczyznę na froncie. Pewnego razu był świadkiem śmierci brata swojej żony. Nune straciła brata, dom i perspektywy. Ashot tak samo. Są to bardzo biedni ludzie, którzy nie mogą uwolnić się od widma wojny i zniszczenia. Co udaje im się odbudować - zaraz przychodzi kolejna wojna, która doszczętnie to niszczy. W chwili obecnej jest szansa na bardziej stabilną przyszłość - wojna skończyła się, sytuacja w regionie ulega powolnej stabilizacji. Ashot i Nune, postanowili ponownie wrócić w swoje ojczyste góry, by odbudować swoje życie. Pomóżmy im!

Uzbierane dzięki Wam pieniądze będziemy przekazywać Nune, lub jej siostrze ciotecznej, za pośrednictwem serwisu Money Gram.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 53

 
Dane ukryte
ukryta
KG
Krzysztof Grzywaczewski
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KD
Katarzyna Dziwirek
ukryta
TS
Tsaghik Shahvaladyan
ukryta
PK
Paweł Kotlarski
ukryta
MS
Monika
ukryta
EZ
Ewa
ukryta
MS
Magdalena Starnawska
ukryta
ZD
Zbigniew Drzewiecki
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 834 zrzutki

i zebrali

528 833 009 zł

A ty na co dziś zbierasz?