id: 2gjzca

Bułka na dzień dobry!

Bułka na dzień dobry!

Nasi użytkownicy założyli 936 125 zrzutek i zebrali 926 279 052 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jeździ po Warszawie autobus. Jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy. Jeździ i rozdaje dobro, nadzieję, szacunek i akceptację.


Mobilny Punkt Poradnictwa już po raz trzeci w jesienno - zimowym okresie pomaga osobom w kryzysie bezdomności. Świadczy im wsparcie, specjalistyczne poradnictwo oraz zapewnia możliwość ogrzania się i dotarcia do ważnych miejsc pomocowych. 

 

Z powodu epidemii działanie MPP zostało zmienione i dopasowane do potrzeb osób doświadczających bezdomności. Do wielu miejsc, zasobów i możliwości dostęp został radykalnie ograniczony, a większość obszarów naszego życia dosłownie stanęła na głowie. Dotknęło to także ludzi doświadczających bezdomności. Niejednokrotnie dotkliwiej niż nas. Z dnia na dzień działalność wstrzymało lub ograniczyło wiele organizacji i inicjatyw. Pozamykali się restauratorzy, którzy posiłkami wspierali osoby w kryzysie, a puste sklepowe półki odcięły drogę do wystawianych za darmo towarów z krótkim terminem. Widmo głodu wśród tych, którzy nie mają ani domów ani środków do życia stało się niepokojąco realne. Realizując pomoc w ramach Mobilnego Punktu Poradnictwa, bardzo szybko zmieniliśmy formułę i zamiast specjalistycznego doradztwa, zaczęliśmy „karmić ludzi”. Codziennie z naszej pomocy w formie paczek z suchym prowiantem korzystało 350-400 osób. W okresie od marca do sierpnia br. wydaliśmy ponad 66 tysięcy paczek żywnościowych.


Od września MPP ponownie wróciło do pierwotnych zadań, jednak czas lockdownu przekonał nas jak ważna i cenna jest zjedzona w spokoju drożdżówka popijana gorącą herbatą. To czas rozmowy w przyjaznym ciepłym autobusie, czas na wzbudzanie motywacji i “apetytu” na lepsze życie. Tu za darmo można zrobić zdjęcie do dowodu, zacząć zmiany w swoim życiu - powoli i małymi krokami. Codziennie odwiedza nas około 100 osób! Przez dwa miesiące wydaliśmy ponad 7 tysięcy gorących napojów oraz przeszło 5 tysięcy słodkich bułek, pączków i drożdżówek. Niestety, od grudnia nie mamy środków, by kontynuować to działanie.  Żeby utrzymać wsparcie na podobnym poziomie potrzebujemy codziennie 100 drożdżówek. Koszt jednej to 1 złotych i 20 groszy. W skali miesiąca jest to wartość 3 720 zł, a do końca kwietnia 2021 roku to 18 600 zł.


Twoje 1,20 zł. może zmienić czyjś dzień!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2268

 
Dane ukryte
1 000 zł
MW
300 zł
BP
Bułkę przez Bibułkę
300 zł
KP
Kasia
200 zł
EL
Edyta Leszczyńska
 
Dane ukryte
200 zł
ML
Marek l starega
200 zł
LC
Līva Caune
200 zł
BH
Bożena Hudomięt
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 57

 
2500 znaków