id: 2gjzca

Bułka na dzień dobry!

Bułka na dzień dobry!

Nasi użytkownicy założyli 978 708 zrzutek i zebrali 998 531 150 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jeździ po Warszawie autobus. Jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy. Jeździ i rozdaje dobro, nadzieję, szacunek i akceptację.


Mobilny Punkt Poradnictwa już po raz trzeci w jesienno - zimowym okresie pomaga osobom w kryzysie bezdomności. Świadczy im wsparcie, specjalistyczne poradnictwo oraz zapewnia możliwość ogrzania się i dotarcia do ważnych miejsc pomocowych. 

 

Z powodu epidemii działanie MPP zostało zmienione i dopasowane do potrzeb osób doświadczających bezdomności. Do wielu miejsc, zasobów i możliwości dostęp został radykalnie ograniczony, a większość obszarów naszego życia dosłownie stanęła na głowie. Dotknęło to także ludzi doświadczających bezdomności. Niejednokrotnie dotkliwiej niż nas. Z dnia na dzień działalność wstrzymało lub ograniczyło wiele organizacji i inicjatyw. Pozamykali się restauratorzy, którzy posiłkami wspierali osoby w kryzysie, a puste sklepowe półki odcięły drogę do wystawianych za darmo towarów z krótkim terminem. Widmo głodu wśród tych, którzy nie mają ani domów ani środków do życia stało się niepokojąco realne. Realizując pomoc w ramach Mobilnego Punktu Poradnictwa, bardzo szybko zmieniliśmy formułę i zamiast specjalistycznego doradztwa, zaczęliśmy „karmić ludzi”. Codziennie z naszej pomocy w formie paczek z suchym prowiantem korzystało 350-400 osób. W okresie od marca do sierpnia br. wydaliśmy ponad 66 tysięcy paczek żywnościowych.


Od września MPP ponownie wróciło do pierwotnych zadań, jednak czas lockdownu przekonał nas jak ważna i cenna jest zjedzona w spokoju drożdżówka popijana gorącą herbatą. To czas rozmowy w przyjaznym ciepłym autobusie, czas na wzbudzanie motywacji i “apetytu” na lepsze życie. Tu za darmo można zrobić zdjęcie do dowodu, zacząć zmiany w swoim życiu - powoli i małymi krokami. Codziennie odwiedza nas około 100 osób! Przez dwa miesiące wydaliśmy ponad 7 tysięcy gorących napojów oraz przeszło 5 tysięcy słodkich bułek, pączków i drożdżówek. Niestety, od grudnia nie mamy środków, by kontynuować to działanie.  Żeby utrzymać wsparcie na podobnym poziomie potrzebujemy codziennie 100 drożdżówek. Koszt jednej to 1 złotych i 20 groszy. W skali miesiąca jest to wartość 3 720 zł, a do końca kwietnia 2021 roku to 18 600 zł.


Twoje 1,20 zł. może zmienić czyjś dzień!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2268

 
Dane ukryte
1 000 zł
MW
300 zł
BP
Bułkę przez Bibułkę
300 zł
KP
Kasia
200 zł
EL
Edyta Leszczyńska
 
Dane ukryte
200 zł
ML
Marek l starega
200 zł
LC
Līva Caune
200 zł
BH
Bożena Hudomięt
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 57

 
2500 znaków