id: 2hjz35

WYdrukujMY przyłbice!

WYdrukujMY przyłbice!

Nasi użytkownicy założyli 1 167 475 zrzutek i zebrali 1 215 096 909 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dołóż swoją złotówkę na przyłbicę dla służb medycznych!


Od 2 kwietnia w Domu Harcerza w Gdańsku pełnoletni członkowie Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Gdańskiej pełnią służbę przy pakowaniu przyłbic, które następnie w paczkach po 25 sztuk wysyłane są do szpitali – w pierwszej kolejności przyłbice trafią do placówek na terenie województwa pomorskiego, później także do szpitali na terenie całego kraju.


Teraz zaczynamy także drukować przyłbice, aby przyspieszyć proces zaopatrywania szpitali. Przyłbice drukowane drukarką 3D są bardziej trwałe, a wykonuje się je z filamentu – to właśnie na zakup tego materiału przeznaczymy zebrane środki.


1 tuba filamentu (1 kg) = 70 zł.

1 kg filamentu = 16 przyłbic wydrukowanych na drukarce 3D.


Za uzbieraną kwotę zdołamy wyprodukować ponad 11 tysięcy przyłbic!


e37805a072e1cb30.jpeg

Harcerze pełnią dyżury codziennie w holu Domu Harcerza, dzieląc się obowiązkami – najpierw dezynfekują przyłbicę oraz specjalne plastikowe paski, które służą do łączenia poszczególnych elementów. „Paczka” składa się z przyłbicy, plastikowego elementu łączącego oraz dwóch gumek, na końcu dokładana jest także instrukcja. Osoba zajmująca się pakowaniem układa cały zestaw na maszynie i zgrzewa folię, w którą wszystkie elementy są opakowywane. W Domu Harcerza mają pojawić się kolejne zgrzewarki, by przyspieszyć proces zaopatrywania szpitali w niezbędne elementy ochronne. Maszyna do pakowania i zgrzewania została wypożyczona przez firmę Vincent i umożliwia sterylne opakowanie przyłbic, które do tej pory dostarczała dla nas grupa Podaruj Przyłbicę Szpitalowi. Środki zebrane podczas zbiórki sprawią, że mając dostęp do przyłbic z dwóch źródeł, usprawnimy proces zaopatrywania szpitali w niezbędne elementy ochronne.

Współpracujemy z Pomorską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą GRYF.

xf6dbdb3bdb1a6cd.jpeg

„Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim” – każda harcerka i każdy harcerz zna ten punkt Prawa Harcerskiego. Widząc potrzebę, harcerki i harcerze chcą na nią czym prędzej odpowiedzieć. Tak również stało się w przypadku pandemii koronawirusa – pełnoletni członkowie Związku Harcerstwa Polskiego ruszyli do służby, aby działać tam, gdzie mogą stać się pożyteczni.

q62f7273dd7e4635.jpeg


Pomóż nam zebrać środki na zakup materiałów i WYdrukujMY wspólnie przyłbice, które trafią w ręce służb medycznych. Pokażmy, że jesteśmy z nimi!


vd96de0d6254925c.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 126

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków