Tenisowe Mistrzostwa Morskie 2019 Zakończona 26.06.2019r ID: 2hkeex

Tenisowe Mistrzostwa Morskie 2019

Zebrano 225 zł
z kwoty 10 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

38
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Turniej tenisowy z przedwojenną tradycją znowu zagości w Wejherowie! Zapraszamy pod koniec czerwca i prosimy o wsparcie. Niech legenda J. Jędrzejowskiej i I. Tłoczyńskiego rozbłyśnie na nowo!


Turniej tenisowy z przedwojenną tradycją znowu zagości w Wejherowie! Zapraszamy pod koniec czerwca i zachęcamy do wsparcia!

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Tak było kiedyś.

A tak w zeszłym roku.

Po powołaniu stowarzyszenia "Morskie Towarzystwo Tenisowe" oraz rejestracji w Polskim Związku Tenisowym możemy z czystym sumieniem rozpocząć kolejny etap reaktywacji Tenisowych Mistrzostw Morskich, jednego z najważniejszych turniejów rozgrywanych w dwudziestoleciu międzywojennym na Pomorzu.

Ubiegłoroczny turniej, będący pierwszą próbą odtworzenia historycznych zawodów okazał się sukcesem, który należy za wszelką cenę kontynuować. Pod koniec sierpnia w Wejherowie pojawiło się ponad czterdziestu tenisistów z całej Polski, którzy rywalizowali w czterech kategoriach rozgrywek. Zwycięzcą tej najbardziej prestiżowej, a więc "Gry pojedynczej panów" został Michał Bedra (Mistrz Polski 2018 w grze podwójnej w hali), zdobywając nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł. Ogółem pula nagród wyniosła 2000 zł. Turniej okazał się też sukcesem organizacyjnym (mimo niesprzyjających warunków pogodowych), między innymi dzięki pojawieniu się na kortach sędziów, chłopców do podawania piłek, oraz przeprowadzenia loterii upominków dla kibiców czy poczęstunku dla zawodników.

Mimo wszystko jest jeszcze wiele do zrobienia. Marzy nam się, by Tenisowe Mistrzostwa Morskie stały się najważniejszym turniejem amatorskim na Pomorzu, lecz potrzebny jest do tego budżet, którego Towarzystwo obecnie nie posiada. Chcielibyśmy podnieść komfort gry poprzez zatrudnienie sędziów dla każdego rozgrywanego w ramach turnieju meczu, rozdzielić siatką zbyt blisko siebie położone korty, oraz poszerzyć grupę "ball boy'ów". By uniknąć zeszłorocznych problemów z pogodą potrzebna jest też płachta ochronna przynajmniej na jeden bądź dwa korty. By zachęcić do przyjścia kibiców na obiekt Wejherowskich Kortów planujemy też zareklamować turniej w lokalnej rozgłośni radiowej oraz położyć większy nacisk na kontakt z mediami (choć w edycji 2018 pojawiła się już telewizja). Oczywiście bardzo ważnym jest też podniesienie rangi turnieju dzięki ustanowieniu odpowiednio wysokiej puli nagród - tylko w ten sposób w Wejherowie pojawią się tenisiści o właściwych umiejętnościach.

Poniżej przedstawiamy wstępny kosztorys wszystkich naszych pomysłów:

a) tymczasowa siatka rozdzielająca korty 4,5,6 (3 sztuki) - 1200 zł
b) wynagrodzenie sędziów (przynajmniej 7 osób) - 2000 zł
c) reklama radiowa - 1200 zł
d) płachta ochronna (jeden kort) - 2500 zł
e) organizacja poczęstunku (grill) oraz woda dla zawodników, sędziów, ball boy'ów - 600 zł
f) grupa 10 ball boy'ów (ubiór, upominki, jedzenie) - 1000 zł
g) pula nagród - 1500 zł

Zebrana kwota w pierwszej kolejności zaspokoi powyższe pomysły. W przypadku wystąpienia nadwyżki przekazana ona zostanie na zwiększenie puli nagród.

Do tej pory ponieśliśmy już część kosztów, takich jak: wynajem obiektu, sprzęt muzyczny i nagłaśniający, szycie flag, budowa podium, upominki w ramach loterii dla kibiców czy księgowość. Mamy też zabezpieczone sumę na pulę nagród w wysokości 2000 zł (równa zeszłorocznej). O jej zwiększenie starać się będziemy też z innych źródeł. Przygotowaliśmy też kilka niespodzianek, o których nie możemy jeszcze mówić zbyt głośno.

Wszystkim tym, którzy nas wesprą złożymy oficjalne podziękowania przed rozpoczęciem loterii nagród dla kibiców. Z chęcią nawiążemy też współpracę z firmami, które chciałyby się poprzez nasz turniej wypromować - jest ku temu kilka sposobności: możliwość rozłożenia bannerów reklamowych, logo w mediach (strona www, fanpage FB i inne), nazwa firmy wymieniona podczas zapowiedzi radiowej, wreszcie dopuszczamy też możliwość dodania do nazwy Tenisowe Mistrzostwa Morskie nazwy własnej firmy. Jesteśmy też otwarci na sugestie i pomysły samych zainteresowanych.

Działamy w formie stowarzyszenia pożytku publicznego w związku z czym przekazana nam darowizna może być ODLICZONA od podatku dochodowego.

Wszelkie informacje uzyskać można pod nr tel:
696 480 817 - Dawid Wasiniewski, prezes MTT,
663 658 951 - Grzegorz Śmietana - wiceprezes MTT.

Informacji dotyczących wspaniałej historii naszego turnieju szukać można na www.mistrzostwamorskie.pl - tutaj nadmienimy tylko, że grała w Wejherowie Jadwiga Jędrzejowska, bardziej utytułowana niż Agnieszka Radwańska, a męska część zawodników (w tym reprezentanci polski w Pucharze Davisa) brała udział w Powstaniu Warszawskim, niejednokrotnie oddając na nim swe życie. Uważamy więc, że próbujemy reaktywować niebanalną i godną wspominania historię.

Z góry dziękujemy za okazane nam wsparcie.
Dawid Wasiniewski i Grzegorz Śmietana - Morskie Towarzystwo Tenisowe

Przedwojenne rozgrywki

Michał Bedra, zwycięzca TMM 2018

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

MB
25 zł

Monika Bilak

Stwórzcie turniej pełny sportowych emocji i towarzyskich spotkań :)

Tak zrobimy :) Dziękujemy za wpłatę! :)

Dane ukryte
70 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Nasi użytkownicy założyli

335 219 zrzutek

Pomóż zebrać 10 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

38
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.