Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
48 503 zł 
z 100 000
48%
152 dni do końca
320 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Boję się zasnąć... Boję się obudzić...Boję się jutra bo wiem, że moje choroba postępuje i zabierze mi jeszcze więcej... Chciałabym, żeby to był tylko straszny sen ale niestety tak nie jest..


Kochani mam niespełna 20 lat - powoli zaczęłam wchodzić w dorosłość. Zdałam prawo jazdy, w tym roku zdaję maturę. Niestety w zeszłym roku otrzymałam niespodziewaną, bardzo ciężką dla mnie diagnozę, która wywróciła mój świat do góry nogami. Zdiagnozowano u mnie chorobę genetyczną ataksję rdzeniowo móżdżkową (SCA-1)  którą odziedziczyłam po tacie.

Choroba dzień po dniu odbiera mi sprawność. Miewam już problemy z utrzymaniem równowagi swojego ciała. Moje dłonie i stopy tracą swoją siłę, ciężko jest mi wykonywać podstawowe czynności. Zaczynają pojawiać się problemy z mową.

Jedynym sposobem, aby opóźnić postępy choroby to ćwiczenia i rehabilitacja. Dlatego moja prośba do Was o pomoc finansową na rehabilitację. Wiem, że każdy z Was zmaga się ze swoimi problemami. Wiem, że każdemu jest ciężko, ale ja niestety nie jestem w stanie podjąć pracy, mój stan zdrowia mi na to nie pozwala. Chce uczęszczać częściej na zajęcia z logopedą, tak aby już teraz ataksja nie odebrała mi możliwości mówienia. Zajęcia w ramach NFZ mam co 3 tygodnie i trwają tylko 30 minut.

Jestem świadoma tego, że nie ma leku na tę chorobę i jestem leczona na ten moment objawowo, ale chce walczyć by móc jeszcze przeżyć swoje marzenia.

Jest mi ciężko żyć z tą świadomością, ale chce walczyć o swoje zdrowie.

Chce jak najdłużej pozostać samodzielna, dlatego będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc

Dziękuję za każdą wpłatę na moją zbiórkę. Dziękuję za każde udostępnienie. Życzę każdemu z Was dużo zdrowia, którego mi tak bardzo brakuje...

Z pozdrowieniami Małgosia

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 320

preloader

Komentarze 31

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 931 zrzutek

i zebrali

835 130 944 zł

A ty na co dziś zbierasz?