id: 2jj9n3

Dla lekarzy na pomoc przy chorych na koronowirus

Dla lekarzy na pomoc przy chorych na koronowirus

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 147 431 zrzutek i zebrali 1 195 224 126 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mili Panstwo lekarze nie maja sprzetu i srodkow zabezpieczajacych do pracy z pacjentami chorymi na koronawirus. Niema wystarczajacej ilosci masek, kombinezonow, srodkow do dezynfekcji, okularow ochronnych. Lekarze nasi apeluja dramatycznie w mediach o braku podstawowego zaopatrzenia.

We Wloszech lekarze juz stoja przed wyborem kogo ratowac najpierw, poniewaz brakuje sprzetu i srodkow medycznych, ratuja tych ktorzy maja wieksze szanse na przezycie. Nikt z nas nie chce by przed takim dylematem stal lekarz przy lozku naszej mamy/taty/babci/siostry.

Sluzba zdrowia w Polsce juz i tak bez koronovirusa byla na skraju przepasci a coz dopiero w tak trudnych okolicznosciach.

Pomozmy, liczy sie kazda złotowka!


Fragment listu lekarki ze Śląska

"Jak wiecie, jestem lekarzem, który pracuje w dużym szpitalu, w Szpitalu Wojewódzkim. Może nie mam 30-stu lat doświadczenia w zawodzie, ale zdążyłam już doświadczyć realiów polskiej "służby zdrowia" (jak chętnie niektórzy nas nazywają).

Koronawirus – na chwilę obecną mamy 31 POTWIERDZONYCH przypadków w Polsce (dane z środy wieczorem, w czwartek rano było już 44 – przyp. red.). Pacjenci są w różnym stanie – począwszy od dobrego stanu, który wymaga tylko obserwacji, po pacjentów z niewydolnością oddechową wymagających respiratora.

Gwarantuję Wam, że chorych w Polsce jest więcej, po prostu ich nie diagnozujemy. Dlaczego? Bo nie mamy testów. W moim szpitalu ustawiono namiot, ogłoszono, że tam będą mogli udać się ludzie podejrzani o koronawirusa. W dniu wczorajszym nie było ANI JEDNEGO ZESTAWU do pobrania badań w kierunku wirusa. Powtarzam ANI JEDNEGO!!!

W chwili obecnej, WHO zmieniła status naszego kraju na tzw. local transmission. Co to oznacza w praktyce? Nie jest dla nas argumentem to, że nie wróciłeś właśnie z Włoch, Chin itd. Nie jest dla nas argumentem to, że Twój syn/mąż/dziadek/kochanek wrócił z tych krajów. Jesteśmy uznani za kraj, w którym wirus JEST.

W mojej opinii w RYBNIKU jest tym bardziej (5 potwierdzonych przypadków wśród Rybniczan). Macie objawy, możecie mieć tego wirusa. Czy go macie? Nie powiem Wam, bo nie mamy testów by Was wszystkich przebadać. Nie myślcie, że mamy lepszą odporność niż Niemcy, Francuzi, Włosi… Nie! Oni badają swoich obywateli. Wg dzisiejszych danych w Polsce przeprowadza się do tej pory 43 testy/milion mieszkańców. W Izraelu 401/milion, we Włoszech obecnie jest to 826 testy/milion mieszkańców. Dziś GIS zapowiada, że zwiększy liczbę testów, którymi będziemy mogli dysponować i będziemy mogli badać więcej osób.

Kolejnym problemem jest to, że naprawdę nie mamy wystarczającej ilości kombinezonów, masek, gogli, rękawiczek itd. Nikt nie przeprowadził nam szkolenia, jak ten kombinezon zdjąć, a to jest najbardziej ryzykowne i najłatwiej się wtedy zakazić personelowi medycznemu. Każą nam badać pacjentów, a nie jesteśmy zabezpieczeni. Tym samym możemy zarażać innych. Pamiętajcie, że lekarze, pielęgniarki, ratownicy mogą być również objęci kwarantanną. Jeśli już na samym początku zamkną nas na 2 tygodnie, kto będzie Was ratował w przyszłym tygodniu lub za 10 dni? Szpital wstrzymał przyjęcia planowe – brakuje sprzętu jednorazowego…

Rząd i lokalni rządzący zapewniają, że mamy wystarczającą ilość respiratorów, że jesteśmy wydolni, że jesteśmy przygotowani i damy radę. Nie jesteśmy i nie damy! Chyba że pracuję w innej rzeczywistości. Do tej pory, na niejednym dyżurze spędzałam całe noce dzwoniąc po WSZYSTKICH OiTach (oddziały intensywnej terapii – przyp. red.) nie tylko na Śląsku, ale również poza jego granicami by znaleźć JEDNO miejsce dla pacjenta zaintubowanego, na respiratorze (pożyczonym), by tam móc go leczyć. Zamawiałam już transport takich pacjentów do Kielc, Kędzierzyna-Koźla itd., bo nigdzie nie było dla niego miejsca. Nie uwierzę, że nagle wszyscy pacjenci OiTów wyzdrowieli, zostali wypisani ze szpitali i nasze OiTy czekają na ofiary koronawirusa."


Dyrektor szpitala mowi Brakuje nam wszystkiego!!

https://gazetawroclawska.pl/dyrektor-szpitala-brakuje-nam-wszystkiego-to-jest-katastrofa/ar/c14-14848929?fbclid=IwAR0WFeUD21Nd1vN-MqdY-flTmxz9JPL17mxCAnPwtHs5CxZ9T706oRj8ris


Dramatyczny dylemat włoskich lekarzy. Przestają leczyć nierokujących pacjentów 

Naszych lekarzy czeka ta sama sytuacja

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Koronawirus-we-Wloszech-Lekarze-nie-widza-szans-na-wyleczenie-ciezko-chorych-seniorow?fbclid=IwAR1dDFMMiSEEte6kNP8vwO5hzRAmI6Oo3-KJ0uUR6hql6TEWQi8f1sjh4UA
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!