id: 2jx369

XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód"

XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód"

Nasi użytkownicy założyli 1 152 158 zrzutek i zebrali 1 197 306 192 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować iż mimo trudności finansowych spowodowanych brakiem dofinansowania Festiwal “Wschód-Zachód” w 2024 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego XI edycja Międzynarodowego Festiwal Teatru Ukraińskiego “Wschód-Zachód” ODBĘDZIE SIĘ! 


Jednak sytuacja finansowa, przed którą stoi Fundacja Widowisk Masowych jako organizator wydarzenia, jest dużym wyzwaniem. Brakuje nam ponad 100 tysięcy złotych do całego budżetu Festiwalu, który stanowi ponad 250 tysięcy złotych. Obecnie poszukujemy funduszy od instytucji państwowych i firm prywatnych. 


Festiwal „Wschód-Zachód” jest obecnie największym i na razie jedynym festiwalem przedstawiającym sztukę ukraińskiego teatru w Polsce i Europie. Swoje pionierskie początki miał w 2013 roku przy współpracy Fundacji Widowisk Masowych z Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Festiwalu spotyka się z pozytywnym oddźwiękiem społeczeństwa nie tylko w Polsce i Ukrainie, ale również innych krajach. XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" odbędzie się w Krakowie w dniach od 22 do 28 kwietnia 2024.

XI edycja będzie kontynuacją tradycji festiwalu skierowanej na dyskurs o współczesnej rzeczywistości i poszukiwanie oryginalnych środków ekspresji artystycznej wśród uczestników.  We wszystkich poprzednich edycjach otrzymaliśmy wsparcie wielu instytucji, dzięki czemu w Festiwalach wzięło udział blisko 1000 artystów z Polski, Ukrainy, Niemiec, Austrii, Węgier, Armenii, Słowenii, Białorusi, Łotwy, Gruzji.

W dniach 22-28 kwietnia 2024 roku odbędzie się już XI edycja Festiwalu, której mottem przewodnim jest hasło “Zahartowani”. W tegorocznej edycji Festiwalu wezmą udział ponad 200 artystów z 20 zawodowych i amatorskich teatrów pochodzących z Polski, Ukrainy, Węgier, Niemiec, i Armenii, które przedstawią spektakle trwałością od 35 do 140 minut.  Wszystkie wystawy tegorocznej edycji odbędą się w Krakowskich teatrach Groteska i KTO.

„Wybraliśmy tę motto, ponieważ w tym roku dużą część naszych uczestników stanowią zespoły zawodowe lub półamatorskie, które w związku z wojną zmuszone były przenieść się do innych miast Ukrainy lub Polski. Mimo wszystko nadal pracują i tworzą nowy materiał, który faktycznie zostanie zaprezentowany na Festiwalu. Zależy nam na tym, aby pokazać, jak ci ludzie na ogół pracują, regenerują się i realizują” – założycielka festiwalu Nadiya Moroz-Olshanska.


Pełny program festiwalu zostanie opublikowany na stronie www.wschod-zachod.com.pl

Organizacja: Fundacja Widowisk Masowych

Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rektor Politechniki Krakowskiej, Rektor Uniwersytetu Papieskiego JPII, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, Rektor Akademii Muzycznej, Uniwersytet Ignatianum.

Sfinansowano ze środków: Urząd Miasta Krakowa. 

Wsparcie finansowo-rzeczowe: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Papieski JPII, Politechnika Krakowska. 

Patroni medialni: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Teatralny, e-teatr PL, Dziennik ‘Nasz Wybór’, UAinKraków, Polskie Radio dla Ukrainy.


Patronaty w trakcie negocjacji: Ambasador Armenii w Polsce, Ambasada Ukrainy w Polsce, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie, Konsul Generalny Węgier w Krakowie, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Prezydent Miasta Krakowa, Małopolski Urząd Wojewódzki, Ministrstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, TVP Kultura, Radio Dwójka, Magiczny Kraków, Kraków Expats Directory, Kraków Expats Directory, Onet.pl, Polska Agencja Prasowa, PMPG, Kraków Travel, 


Dyrektor Festiwalu: Nadiia Moroz-Olshanska, [email protected]

Biuro prasowe festiwalu / media: Serhii Chupryna, [email protected]Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 2

JK
100 zł
Jan Łyczakowski
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!