id: 2jyfrz

Apel o pomoc! Dach nad głową straciły dwie rodziny!

Apel o pomoc! Dach nad głową straciły dwie rodziny!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
71 300 zł
z 150 000
47%
zakończona
30.04.2022r
601
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 036 411 zrzutek i zebrali 1 105 168 682 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tytuł: Apel o pomoc! Dwie rodziny pozbawione dachu nad głową!


Kochani, dobrze wiemy, że ubiegły rok nie był łaskawy dla wielu z nas. Jednak jest ktoś, kogo w szczególności los nie oszczędził w Nowym Roku 2022 - to rodzina mojej siostry.

Nic nie zapowiadało, że 13 stycznia dojdzie do takiej tragedii. Chwilę po godzinie 21 dwie nastolatki przebywające w domu pod nieobecność rodziców usłyszały dziwny dźwięk. Szybko okazało się, że to skwierczenie ognia, który zaczął trawić ich dom. Dzielne dziewczyny zadzwoniły po straż pożarną, która błyskawicznie zjawiła się na miejscu. Niestety, mimo pomocy strażaków nie udało się uratować górnego piętra budynku wraz z całym dachem. Spłonęły przede wszystkim pokoje bohaterskich dziewczynek. To dzięki ich natychmiastowej reakcji udało się uratować przebywającą na najniższym piętrze 90-letnią prababcię i domowników z drugiej części bliźniaka. Jednak w wyniku koniecznej akcji ratowniczej także dolne piętra budynku ucierpiały przez zalanie wodą.

Obecnie cała rodzina została pozbawiona miejsca do życia i wszystkich rzeczy osobistych. Dwie bohaterki, które ocaliły rodzinę, zostały z piżamami i kurtkami, które miały na sobie po opuszczeniu budynku.

Prosimy, nie pozwólcie, by to był koniec ich szczęśliwego dzieciństwa! Wierzymy w siłę pomocy i dlatego prosimy Was o wsparcie w odbudowie domu. Każdy grosz i dobre słowo są na wagę złota. Wiemy, że dobro wraca, dlatego już dzisiaj serdecznie dziękujemy każdemu ofiarodawcy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 601

MK
Monika
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AW
Anita Wierzba
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
65 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków