Wsparcie dla XXI warszawskiej Manify. ID: 2k67sr

Wsparcie dla XXI warszawskiej Manify. ID: 2k67sr

5 194 zł z 4 500 zł

115%

5 194 zł

5 194 zł

z 4 500 zł

zakończona

zakończona

15.03.2020r

60

60

wspierających
115%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Manifa to coroczna demonstracja, odbywająca się w różnych miastach, w okolicach Dnia Kobiet. W Warszawie Manifa — organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca — idzie w tym roku po raz dwudziesty pierwszy. Jesteśmy grupą nieformalną i całkowicie niezależną. Organizowanie manifestacji i protestów finansujemy z własnych środków — nie dostajemy grantów, dofinansowania od polskiego rządu ani Unii Europejskiej czy innych organizacji międzynarodowych. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby Manifa była dostępna dla wszystkich, by każda i każdy mógł w niej uczestniczyć, dlatego zbieramy fundusze, które przeznaczone zostaną m.in. na wynajem:

- pojazdów dla osób z trudnościami w poruszaniu się oraz do organizacji miejsca dla dzieci,

- nagłośnienia demonstracji.

Dzięki Twojemu wsparciu stanie się to możliwe. Dziękujemy!


f97845eacb14205e.jpeg

Jak to się zaczęło?

Nieformalna Grupa Porozumienie Kobiet 8 Marca powstała w 2000 roku. Grupa zawiązała się, kiedy prasę obiegła wieść o najściu policji na gabinet ginekologiczny w Lublińcu. Na podstawie anonimowego donosu o rzekomej aborcji policja wtargnęła do gabinetu lekarskiego, skąd wyciągnęła oszołomioną kobietę i przewiozła na przymusowe badania ginekologiczne. Kobieta nie została poinformowana o przysługujących jej prawach. List protestacyjny w tej sprawie został rozesłany do mediów i Rzecznika Praw Obywatelskich, który podjął interwencję. A grupa kobiet, które wyszły wtedy na ulicę, postanowiły protestować publicznie co roku, walcząc o równe prawa kobiet i wszystkich dyskryminowanych grup.


W tym roku Warszawska Manifa przejdzie pod hasłem:


Feminizm dla Klimatu

Klimat na antykapitalizm


Chcemy zwrócić szczególną uwagę na katastrofę klimatyczną, która dzieje się tu i teraz, dotyczy każdej i każdego z nas. Chcemy stanąć ramię w ramię z aktywistkami i aktywistami klimatycznymi, prozwierzęcymi, pokazać że klimat jest również naszą sprawą – sprawą feministyczną. Chcemy pokazać, że system kapitalistyczny niszczy tę planetę, korporacje zawłaszczają dobra wspólne, jednocześnie prowadząc narrację, która spycha odpowiedzialność na jednostki, a władze państw, pod wpływem właścicieli i prezesów tych korporacji, nie podejmują zmian systemowych, które są główną drogą na ratunek dla naszego gatunku.


XXI Warszawska Manifa na Facebooku


Porozumienie Kobiet 8 Marca

E-mail: [email protected]

Facebook:

FB/porozumieniekobiet8marca

FB/manifawarszawa

Strona www:

www.manifa.org

Instagram:

manifa.warszawaWpłacający60

SS
Stylowa Sp zoo
865 zł
EW
Ewa Wieliczko
400 zł
AJ
Anna Jaszuńska
300 zł
BB
Bartosz Brennek
300 zł
DK
Diana Krzyżanowska
260 zł
AW
Aleksandra Wilczek
220 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JM
Julia Minasiewicz
130 zł
 
Dane ukryte
125 zł
D
Dominika
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Od Lulu Rave Hair

    125 zł
  • Aleksandra Jóźwik

    Witam serdecznie zbieram na oczyszczacz powietrza dla dziecka to adres zrzutka.pl /p64ncm jeśli Pan /Pani /Państwo mogą nas wesprzeć to serdecznie zapraszam. Za każdy grosz z serca dziękuję a proszę uwierzyć iż on dużo dla nas znaczy. ❤️

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

571 010 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?