id: 2k9p3h

#NaRatunekPowódź

#NaRatunekPowódź

Nasi użytkownicy założyli 1 260 768 zrzutek i zebrali 1 446 526 343 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Załóż zrzutkę
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

Powódź - Pomóź


Drodzy Pracownicy,


W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na terenie części województwa dolnośląskiego, otworzyliśmy zbiórkę patronowaną dla PCK na rzecz usuwania skutków powodzi. Straty są ogromne, a lista potrzebnych rzeczy nie maleje.

Wasze pieniądzę trafią bezpośrednio do PCK -> założyliśmy zrzutkę pod patronatem PCK, abyśmy wspólnie mogli śledzić ile łącznie zebraliśmy. Pamiętajcie, że każda złotówka się liczy, każda wpłata ma wpływ.

Skala pomocy, jaką możemy realizować, zależy właśnie od Twojego wsparcia. To dzięki Twojemu otwartemu sercu ludzie z terenów zalanych otrzymają pomoc w odbudowaniu tego co utracili.

Komunikację na temat darowizny od naszej firmy znajdziecie w wewnętrznej komunikacji mailowej.


Apel o wsparcie – każda złotówka ma znaczenie!

 #NaRatunekPowódź


Aktualności z PCK:

Dotychczasowa pomoc w liczbach:

  • 215 osuszaczy przemysłowych o mocy osuszania nie mniejszej niż 70 litrów na dobę, wspierających osuszanie budynków i infrastruktury.
  • 237 nagrzewnic elektrycznych oraz 3 nagrzewnice olejowe, zapewniających ogrzewanie i wspierających osuszanie wnętrz.
  • 1000 kuchenek gazowych, które umożliwiają gotowanie ciepłych posiłków dla osób ewakuowanych.
  • 250 kaloryferów oraz 150 kuchenek elektrycznych, zapewniających ciepło i możliwość przygotowywania posiłków w miejscach tymczasowego pobytu.
  • 8 agregatów prądotwórczych 6 kV. używanych do zasilania obszarów pozbawionych dostępu do energii elektrycznej.
  • 2200 pakietów produktów higienicznych,
  • 275 pakietów sypialnych (łóżko polowe, koc, poduszka, prześcieradło), zapewniających komfortowy sen osobom ewakuowanym.
  • 275 koców polarowych, które pomagają utrzymać ciepło w chłodnych warunkach.

Dodatkowo: 4 Turnusy edukacyjno-rekreacyjne w ramach projektu PCK Zielone Szkoły, w których wzięło udział ponad 800 dzieci z terenów Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Jeszcze tego samego dnia, w którym powódź dotknęła południowe regiony Polski, specjaliści z Grup Ratownictwa PCK i Grup Pomocy Humanitarnej GPH ruszyli w drogę, by nieść pomoc, współpracując ściśle z lokalnymi władzami oraz służbami ratunkowymi. Dzięki szybkiemu reagowaniu i koordynacji działań, możliwe było skuteczne wspieranie ewakuacji zagrożonych mieszkańców oraz niesienie pierwszej pomocy na obszarach, gdzie była najbardziej potrzebna. W pierwszych dniach po katastrofie, obecni na miejscu specjaliści z grup PCK dzięki współpracy z partnerami przekazali potrzebującym ponad 100 000 litrów wody, zaś wolontariuszom i mieszkańcom, zabezpieczającym korony wałów – 300 posiłków. Grupy Humanitarne PCK wspierały wzmacnianie wałów przeciwpowodziowych, aby zapobiec dalszym zniszczeniom. Ratownicy pomagali również w zabezpieczaniu mienia oraz dostarczaniu paczek żywnościowych i wody do rejonów, gdzie dostęp był ograniczony.


Kolejne dni po katastrofie Agregaty prądotwórcze 6 kV (8 sztuk) zostały wydane z magazynu, aby zapewnić zasilanie w miejscach, gdzie infrastruktura energetyczna została zniszczona. Grupy Humanitarne PCK wspierały wzmacnianie wałów przeciwpowodziowych, aby zapobiec dalszym zniszczeniom. Ratownicy pomagali również w zabezpieczaniu mienia oraz dostarczaniu paczek żywnościowych i wody do rejonów, gdzie dostęp był ograniczony. PCK zadbał również o wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych powodzią, oferując pomoc zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W miarę stabilizowania się sytuacji na terenach dotkniętych powodzią, PCK przystąpił do realizacji działań, wspierających zdrowie psychiczne poszkodowanych. We współpracy z Uniwersytetem Dolnośląskim (DSU), PCK zorganizował wsparcie psychologiczne, skierowane do osób, które doświadczyły traumy. Specjaliści z DSU, wraz z wolontariuszami, prowadzili sesje wsparcia psychologicznego, które umożliwiały mieszkańcom przetworzenie traumatycznych doświadczeń i pomoc w powrocie do równowagi psychicznej. Aby pomóc dzieciom poradzić sobie z emocjonalnymi skutkami powodzi, PCK zainicjował program Zielonych Szkół – specjalne turnusy edukacyjno-rekreacyjne, które dały możliwość ponad 400 dzieciom z Dolnego Śląska i Opolszczyzny udziału w zajęciach terapeutycznych i wspierających. Dzięki Zielonym Szkołom dzieci mogły spędzić czas w bezpiecznym środowisku, uczestnicząc w warsztatach i zajęciach, które pomagały im radzić sobie z trudnymi emocjami, rozwijać odporność psychiczną i powoli wracać do normalnego życia. Program ten stanowił płynne przejście od fazy ratunkowej do działań odbudowy, wspierając nie tylko materialne, ale i emocjonalne potrzeby społeczności.


Nadchodzący etap działań długofalowych Wraz z zakończeniem fazy ratunkowej Polski Czerwony Krzyż, na bieżąco niosąc doraźną pomoc i badając zapotrzebowanie mieszkańców na obszarach dotkniętych powodzią w kontekście przejścia do etapu pomocy długofalowej, pracuje nad założeniami rozbudowanego ogólnopolskiego programu pomocy długofalowej, którego celem jest pomoc w odbudowie życia i domów osób poszkodowanych przez żywioł. Dzięki tym działaniom PCK zapewnia wsparcie nie tylko w trakcie kryzysu, ale także w okresie odbudowy, pomagając lokalnym społecznościom wrócić do stabilnego, bezpiecznego życia oraz lepiej przygotować się na przyszłość.



Apel o wsparcie – każda złotówka ma znaczenie!

 #NaRatunekPowódź



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!