id: 2krv63

Podaj rękę Ubogiemu z Zupą w Kato

Podaj rękę Ubogiemu z Zupą w Kato

Nasi użytkownicy założyli 1 037 882 zrzutki i zebrali 1 108 776 114 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Strach, poczucie bezradności, niepewność. Te uczucia towarzyszą nam przez ostatnie miesiące. Pandemia zmieniła perspektywę patrzenia na codzienność wielu z nas.

Kiedy pozostawaliśmy zamknięci w naszych domach, zobaczyliśmy, jak ważne są relacje międzyludzkie, proste gesty oraz bliskość. Ten trudny czas spowodował, że zatrzymaliśmy się żeby, dostrzec to, co jest naprawdę ważne, a co z taką łatwością gubimy.


15 listopada odbędzie się 4. Światowy Dzień Ubogiego. Inny niż poprzednie. Inny, bo zmienił się otaczający nas świat. Jedno pozostaje nieimienne – chcemy, by było to święto solidarności z tymi, którzy mają mniej. Jak co roku, Światowy Dzień Ubogiego chcemy połączyć z urodzinami Zupy w Kato. Przygotujemy odświętną zupę, tort, będzie muzyka. Takie przynajmniej mamy plany...

e762db223741aa87.jpegUbodzy, osoby w kryzysie bezdomności jeszcze mocniej odczuwają skutki pandemicznej rzeczywistości.

Wprowadzone obostrzenia spowodowały, że często pozostają bez ciepłego posiłku, podstawowych środków higienicznych czy możliwość noclegu w bezpiecznym, ciepłym miejscu.


Zupa w Kato, Punkt Misyjny Wspólnoty Dobrego Pasterza na Opolskiej, Siostry Kalkutki. To miejsca, w których Ubodzy znajdują potrzebne wsparcie. Wszystkie te inicjatywy działały także w czasie największych obostrzeń (lockdownu), dostosowując się do aktualnych warunków.


Zupa w Kato w reżimie sanitarnym przygotowywała ciepłe posiłki i dostarczała środki higieniczne. Ubodzy mieli dostęp do zupy, którą mogli zabrać w słoikach w specjalnie przygotowanym punkcie.

Obecnie, co czwartek na Palcu Przyjaciół z Miszkolca w Katowicach rozdawana jest zupa, kanapki i ciepłe napoje. Wolontariusze towarzyszą Ubogim, dając im swoją obecność i czas.


Za oknem coraz zimniej, szczególnie w nocy. Ubodzy przeważnie śpią na dworze lub w pustostanach. Chcemy w Punkcie Misyjnym Wspólnoty Dobrego Pasterza na Opolskiej 9 dać Im ciepło! A konkretnie ciepłą kawę czy herbatę, posiłek. Ciepłe pomieszczenie, w którym mogą znaleźć schronienie w ciągu dnia i potrzebne wsparcie.


Siostry Kalkutki to Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Z Ubogimi są ZAWSZE.

Ubodzy otrzymują posiłek, możliwość skorzystania z łaźni, środki higieniczne, czyste ubrania, schronienie i... miłość.


d7773bf076cfa4d7.jpeg

Dlatego też chcemy w ramach tegorocznej urodzinowej zrzutki Zupy w Kato i Światowego Dnia Ubogich zebrać 30 tysięcy, by każde z tych miejsc mogło nadal niezmiennie funkcjonować

i wspierać Ubogich.Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze?


– przygotowywanie posiłków, kawy, herbaty,

– zakup pakietów higienicznych i środków czystości,

– zakup koców, śpiworów,

– opłacenie rachunków za ogrzewanie, wodę, prąd.


Twoje 5 zł – to ciepły posiłek dla Ubogiego

Twoje 15 zł – to pakiet higieniczny dla Ubogiego

Twoje 50 zł – to koc/śpiwór dla Ubogiego

Twoje 100 zł – to możliwość opłacenia rachunków w Punkcie Misyjnym.


f90d3865c0ed96b1.jpeg

Papież Franciszek pisze: "Wyciągnij rękę do Ubogiego". Wiemy, że teraz to szczególnie trudne, bo wszyscy mierzymy się z trudnym czasem. Ale wiemy też, że warto!!

Teraz, chyba jak nigdy wcześniej, widać, jak cienka jest granica pomiędzy spokojnym, dostatnim życiem a utratą wszystkiego w krótkim czasie.


BLISKOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ, MIŁOŚĆ!


Z Twoją pomocą będziemy w stanie zrobić dużo więcej!


Dołączysz?


Śledź nas na FB: www.facebook.com/ZupaWKato

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 245

EK
Grupa 33
6 033 zł
 
Dane ukryte
535 zł
PS
Piotr S.
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WD
Wiesław
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków