Centrum Wspinaczkowe w Nowym Sączu ID: 2kubxc

Centrum Wspinaczkowe w Nowym Sączu ID: 2kubxc

24 185 zł z 28 000 zł

86%

24 185 zł

24 185 zł

z 28 000 zł

zakończona

zakończona

01.07.2019r

72

72

wspierających
86%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Ci co nas znają zapewne już wiedzą, że zmieniliśmy lokalizację. A osoby, które o nas nie słyszały, lub jeszcze nas nie odwiedziły, informujemy, że mamy nowe rewelacyjne miejsce do wspinania. Właśnie kończymy je dla Was remontować i napotkaliśmy kilka problemów na mecie... ZAPRASZAMY DO WSPÓŁTWORZENIA TEGO NIEZWYKŁEGO MIEJSCA - ZA POMOC CZEKAJĄ NAGRODY :D

Dla tych którzy nie wiedzą:

-jesteśmy młodym, rozwijającym się Stowarzyszeniem Wspinaczkowym

-do tej pory z powodzeniem prowadziliśmy niewielką ściankę wspinaczkową (boulderową) w Nowym Sączu przy. ul. Kochanowskiego

-naszą pasją i specjalizacją jest wspinanie - szkolimy dzieci (od 4 roku życia), dorosłych oraz osoby niepełnosprawne. Wysokie wyniki, które osiągają nasi podopieczni podczas zawodów wspinaczkowych (również integracyjnych) czy wspinając się w skałach, są dla nas powodem do dumy :)

Od lipca 2018 przebudowujemy oraz remontujemy nieużywany wcześniej budynek przy ulicy 29 Listopada 21, w którym powstaje nowe Centrum Wspinaczkowe - dosłownie dla wszystkich :)

Centrum przed remontem elewacji

...i po remoncie :)

Myśląc o sprostaniu Waszym oczekiwaniom, podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju działalności stowarzyszenia. Ze względu na ograniczony metraż, nie było to możliwe w starej lokalizacji. Dlatego, pozyskaliśmy pożyczkę unijną na preferencyjnych warunkach, przeznaczoną na wyremontowanie, adaptację i wyposażenie budynku, w którym powstaje nowoczesne Centrum Wspinaczki. Tworzymy przestrzeń dla dzieci i dorosłych, osób niepełnosprawnych, zarówno do nauki, zabawy jak i wymagającego treningu.

Podczas prac remontowo-budowlanych, które trwają od lipca 2018 r., zakres naszych działań musiał się znacznie poszerzyć. Dodatkowe materiały i prace pochłonęły praktycznie całą pożyczkę, przez co zabrakło nam środków na zakup niezbędnego sprzętu wspinaczkowego. W lutym, ze względów finansowych (podwójne koszty) i z powodu drastycznie kurczącego się czasu jaki pozostał nam do otwarcia, musieliśmy zrezygnować z dotychczasowej lokalizacji ścianki. Teraz pracujemy na 100% swoich możliwości aby otworzyć dla Was to wyjątkowe miejsce!

Nie mamy możliwości sfinansowania działań z innych źródeł, ponieważ większość dostępnych dotacji przewiduje środki tylko na miękkie działania, bez możliwości zakupu środków trwałych.

Sam początek...wylewka na hali

Pierwsze konstrukcje pod ściany do wspinania

Na co zbieramy:

potrzebna kwota : 28 000 zł

#doposażenie sprzętowe:

-materace asekuracyjne

-chwyty wspinaczkowe

-struktury wspinaczkowe

-liny

-uprzęże

#ostateczne wykończenie

-farby,

-materiały i prace wykończeniowe

Zakup specjalistycznego sprzętu, umożliwi szybkie otwarcie i efektywne funkcjonowanie Centrum Wspinaczkowego, na które składają się:

# ściany do wspinania z asekuracją klasyczną (linową, gdzie asekuruje nas partner)

# ściany w formie fun climbu – kolorowe ściany, przedstawiające różne scenki-historyjki, o bogatym wzornictwie, przeznaczone w szczególności dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Asekuracja za pomocą urządzeń TruBlue (są to jedyne urządzenia autoasekuracyjne wykorzystujące system magnetycznych hamulców, zapewniając pełne bezpieczeństwo potwierdzone zgodnością z amerykańskimi i europejskimi standardami). TruBlue zapewnia komfort wspinaczki w pojedynkę, wspinający nie musi mieć osoby asekurującej.

# ściany boulderowe - niewysokie ścianki wspinaczkowe max 5 m, bez asekuracji linowej, przed upadkiem chroni Cię gruby, bezpieczny materac, pokonujesz krótkie drogi o różnej trudności, oznaczone określonym kolorem

# antresola ze ściankami dedykowanymi dla dzieci, osób niepełnosprawnych, seniorów

Centrum Wspinaczkowe jest dostosowane do osób niepełnosprawnych również pod względem sanitarnym!!!

Wpłacając, razem z nami tworzysz to wyjątkowe miejsce!

Dziękujemy bardzo :)

Wpłacający72

 
Dane ukryte
4 900 zł
ZR
Zenon Remi
4 500 zł
 
Dane ukryte
3 500 zł
KG
Krzysztof Gruska
2 500 zł
MB
Marta Błaszczyk - Wietrzny
1 000 zł
MB
Michał Baran
500 zł
M
Michał
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MB
Maciej Baum
500 zł
K
KAROLINA
400 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

523 819 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?