id: 2kyy22

#teatrjestnasz - Teatr im. Juliusza Słowackiego w potrzebie

#teatrjestnasz - Teatr im. Juliusza Słowackiego w potrzebie

Nasi użytkownicy założyli 1 145 404 zrzutki i zebrali 1 192 157 126 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Drodzy Państwo

  Dzięki waszemu zaangażowaniu udało się zebrać już ponad 160 000 złotych. Dziś odbywa się w teatrze niezwykłe spotkanie, które może wielu z Państwa zainteresować. W ramach serii "Myślnik" gośćmi Piotra Augustyniaka będą: Maja Kleczewska - reżyserka "Dziadów" i Krzysztof Głuchowski - Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Spotkanie będzie poświęcone przedstawieniu i burzy, jaką wywołało. Jak to się dzieje, że „Dziady" nadal bulwersują? Na czym polega ich siła? Jak rozumiał ją Mickiewicz i Wyspiański, który jako pierwszy wystawił „Dziady" na scenie? W spotkaniu będzie można uczestniczyć zarówno na żywo, jak i online. Teatr nieodpłatnie udostępnia transmisję na platformie Play Kraków. Serdecznie zapraszamy wszystkich z Państwa.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy pieniądze, aby Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie mógł dalej działać, bo #teatrjestnasz 


Na przełomie roku opinia publiczna dowiedziała się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostawiło krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego bez deklarowanego wsparcia. Procedowanie przyjęcia tej instytucji we współorganizację ministerialną zostało przerwane, co postawiło jedną z najważniejszych scen teatralnych w kraju w sytuacji poważnego kryzysu finansowego.


Stało się tak, ponieważ wystawiono w tym Teatrze "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl z historycznymi rolami Dominiki Bednarczyk jako Konrada i Jana Peszka jako Senatora Nowosilcowa. Spektakl, który zachwycił widzów i krytyków został potępiony przez niektórych urzędników. Nazwali oni to dzieło „dziadostwem” – pomimo, że nikt z oceniających i wydających taki sąd spektaklu nie widział. 


Obecnie, aby realizować program artystyczny Teatr im. Juliusza Słowackiego potrzebuje wsparcia.


Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego. Dziś, gdy miejsce, w którym tworzył nasz Patron jest w potrzebie, zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy zbiórki funduszy dla krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Prosimy o wsparcie - wspólnie pokażmy, że wolność artystyczna jest ponad jakimikolwiek konfiguracjami politycznymi. Bo Teatr jest nasz!


Wpłaty można kierować również bezpośrednio na konto Stowarzyszenia


Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego

12 1240 4650 1111 0010 8730 3019

Tytuł: Na wsparcie teatru im. Juliusza Słowackiego


Na wszelkie pytania odpowiadamy na stworzonym na te potrzebę mailu

[email protected] 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2679

preloader

Komentarze 88

 
2500 znaków