id: 2m9ptx

Pomoc dla rodziny w ramach Szlachetnej Paczki

Pomoc dla rodziny w ramach Szlachetnej Paczki

Nasi użytkownicy założyli 1 034 554 zrzutki i zebrali 1 100 695 118 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Myślę, że każdy wie jak działa projekt Szlachetna Paczka. Jeśli jednak nie to taka szybka informacja ... Szlachetna Paczka – ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.


Jako drużyna, od jakiegoś czasu co roku staramy się pomóc chociaż jednej zgłoszonej do akcji rodzinie. W tym roku przygotujemy paczkę dla rodziny z Rudy Śląskiej. Ich historia poniżej...


Patryk i Kinga są małżeństwem. Do ich obecnej złej sytuacji doprowadziła choroba i niepełnosprawność. Przez ciężką pracę fizyczną pan Patryk nabył niepełnosprawność - jego kręgosłup i biodra nie pozwalają mu normalnie funkcjonować. Oprócz tego cierpi również na nadciśnienie. Pani Kinga choruje na cukrzycę, niedoczynność tarczycy i zwyrodnienia barków. Czeka ją operacja. Wcześniej ich życie było zdecydowanie prostsze, ponieważ nie byli ograniczeni przez chorobę. Rodzina stara się poprawić swoją sytuację, walczy o przyznanie renty. Tak, w dzisiejszych czasach tak to wygląda...


Codzienność pani Kingi polega na opiece nad mężem, który ma ogromne trudności z wykonywaniem podstawowych czynności. Pan Patryk bardzo lubi spokój i ciszę. Rodzina posiada psa, pani Kinga go wyprowadza i karmi, a pan Piotr dba o to, by był jak najwięcej głaskany. Rodzinie czasem brakuje funduszy na zakup wszystkich leków. Najtrudniejsze w codziennym życiu jest funkcjonowanie z niepełnosprawnością pana Patryka. Do pokonywania trudności motywują się wzajemnie. Doceniają to, że nie są sami, że mają siebie. Marzą o poprawie zdrowia.


Naszym zadaniem jest zapewnienie rodzinie zapasu żywności trwałej i środków czystości, a dla pieska zapas zdrowej karmy. Kupujemy także ubrania i części wyposażenia mieszkania, głównie pościele, kołdrę i materac. Najwięcej środków pieniężnych potrzebnych będzie na lodówkę.


A więc cóż więcej dodać, prosimy o pomoc :)
Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

KO
Kocurek
100 zł
Grzesiek Ś.
200 zł
KL
Kamil Lodek
100 zł
BK
Błażej
50 zł
AP
Asia P.
100 zł
LH
Łukasz Hanak
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MG
Małgorzata Gorzeń
100 zł
BP
Beata Plonka
50 zł
NK
Natalia
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!